Nincs nehezebb feladat, mint a megcsontosodott hiedelmekkel történő szembenézés. Az előző cikkemben a csontritkulásról írtam és arról, hogy a tej, sajt fogyasztása egyáltalán nem véd meg ettől a betegségtől, sőt, súlyosbíthatja a tüneteket.
Hogyan lehetséges ez? Mi lehet ennek a jelenségnek, paradoxonnak az oka?
Nos, a legfőbb ok a kazein, ami a tejfehérjék 99%-át képezi. A kazein egy olyan speciális fehérje, amit gyakran sorolnak a ”rendezetlen fehérjék” népes családjához.
Ezekre a fehérjékre az a jellemző, hogy a fehérje harmadlagos szerkezetét stabilizáló aminosavak (tryptofán, tyrozin, cystein, fenil alanin, valin, izoleucin) csaknem teljesen hiányoznak belőlük.
Ezek a fehérjék nem kristályosíthatók, nagyon hő-stabilak (ezért bírja a tej is jól a forralást, főzést), ugyanakkor a fehérje bontó enzimekkel szemben igen érzékenyek. Ez a magyarázata annak, hogy ha a tejhez birka, marha, stb. oltógyomor kivonatot tesznek, a tejfehérjék (kazein) rövid idő alatt kicsapódnak, és ez képezi a sajtkészítés alapját.
A kazein azonban nem azért olyan amilyen, hogy mi könnyen sajtot készíthessünk belőle, hanem azért, hogy megakadályozza a a kalcium foszfát tejben történő kiválását, mert megköti ezeket a kisméretű atomokat, valósággal úgy viselkedik, mint egy fém szivacs. Ezért ha valaki sok tejet iszik, könnyen vashiányos is lesz.
Ezért aztán hiába a sok kalcium és foszfor a tejben és egyéb táplálékokban, ebből csont felnőtt korban nem lesz.
Az újszülöttnek az anyatej az élet, kis túlzással a felnőttnek méreg!
A tej helyett Green Magma, SuperGreens, Power Plants, sok gyümölcs (banán barack) és friss zöldség javasolt, olíva olajjal elkészítve, Himalája sóval ízesítve.
Webáruház - Webáruház
Tetszett a cikkünk? Ajánlja ismerőseinek!