Mi az oka annak, hogy Ázsiában, pl. Japánban a csontritkulás rendkívül ritka, holott a japán emberek alig fogyasztanak kalcium dús tejtermékeket? Mi az oka annak, hogy Amerikában és Nyugat-Európában, ahol az emberek a világon a legtöbb tejterméket fogyasztják, kiemelkedősen magas arányban fordul elő az oszteoporózis, azaz a csontritkulás?

Miért nincs egyértelmű kapcsolat a kalcium bevitel és a csontritkulás között?

Érdekes módon a csontok valódi erősségét a lúgos, illetve lúgosító ételek fogyasztása biztosítja: a zöldségek, gyümölcsök, és a viszonylag alacsony fehérje bevitel. A tipikus amerikai étkezés fehérje dús és kalcium gazdag, még sincs pozitív hatással a csontritkulásra.

A lúgosító táplálkozás és a hozzá kapcsolódó elmélet már 1968-ban megjelent a híres Lancetben.

„Csontváz tudomány”

A csontokra, csontvázra nem úgy kell gondolnunk, mint egy állandó, soha nem változó, tartó szerkezetre, hanem mint egy folyamatosan változó, élő szövetre.

A csontok a szervezet kalcium raktározói, így komoly szerepet játszanak a vér pH-jának fenntartásában, ami csak egy nagyon keskeny sávban ideális.

Amikor a vér túl savassá válik, a lúgos kalcium vegyületek (pl. kalcium karbonát) átszűrődnek a csontokból és csökkentik a savas kémhatást (tehát lúgosítanak).

Ma már komoly, összehangolt kutatások bizonyítják, hogy a zöldségeknek és gyümölcsöknek rendkívül fontos szerepük van a csontok egészségének fenntartásában.

A zöldségek és gyümölcsök a szervezetben lejátszódó kémiai reakciók révén lúgos végtermékekké bomlanak, míg a fehérjék és gabonák savakat termelnek. Minél több olyan fehérjét fogyasztunk el, amit a szervezetünk már nem képes feldolgozni, annál jobban savasodik a vérünk, és annál több lúgosító vegyületre lesz szüksége vérünknek, hogy közömbösítse a savakat. Ez pedig kalcium kivonással jár, így csontjaink egyre gyengülnek.

Az elmúlt években számos kutatás zajlott a lúgosító táplálkozás és a csontritkulás kapcsolatának vonatkozásában és ezek a kutatások azt mutatták, hogy a zöldség és gyümölcsfogyasztás biztonságos és kiváló módja a csontritkulás megelőzésének.

A legújabb kutatások napi 9 adag zöldség és gyümölcs elfogyasztását javasolják.

http://www.drtihanyi.hu/uploads/gv.jpg


Ez a mennyiség ráadásul csökkenti a vérnyomást, és olyan krónikus betegségek kialakulását, mint a cukorbetegség vagy az Alzheimer kór. Emellett jelentősen csökkenti az infarktus és agyvérzés kialakulásának esélyét.

Úgy tűnik, hogy a tej, sajt, és egyéb tejtermékek egyáltalán nem nyújtanak védelmet a csontritkulással szemben, rendszeres fogyasztásuk nem egészséges.

Ez magyarázza azt a tényt, hogy a csontritkulás előfordulása azokban az országokban a legmagasabb, ahol az emberek a legtöbb tejterméket fogyasztják.

Természetesen az emberi szervezetnek szüksége van fehérjére, külső fehérje bevitelre, azonban nagyon nem mindegy, hogy milyen minőségű és mennyiségű fehérjét viszünk szervezetünkbe.

A korábbi tévhittel pedig, - mely szerint a tej és tejtermékek erősítik csontjainkat -, egyszer és mindenkorra le kell számolnunk. A csontok egészségének alapja a lúgosító étkezés, a megfelelő mennyiségű és minőségű zöldség és gyümölcsfogyasztás.

Ha Önnek problémát jelent napi 9 adag zöldség és gyümölcs elfogyasztása, fogyasszon SuperGreens-t, 2. generációs Power Plants készítményt, vagy Green Magmát.

Ezek a modern táplálék-kiegészítők segítenek szervezete ideális pH-jának fenntartásában, lúgosítanak, emellett tartalmaznak minden olyan vitamint, ásványi anyagot, enzimet és aminosavat, amelyre szervezetének szüksége van. A Kendermag protein egy kiváló fehérje forrás, aminosav összetétele ideális az emberek számára, könnyen emészthető, ráadásul a készítmény finom, enyhén dió ízű.

SuperGreens - SuperGreens

Power Plants - Power Plants

Kendermag protein - Kendermag protein

Green Magma - Green Magma

Kapcsolódó tanulmányok:

A csontritkulásról - A csontritkulásról

A tej élet? Erő? Egészség? - A tej élet? Erő? Egészség?
Tetszett a cikkünk? Ajánlja ismerőseinek!