A cukorbetegség, legyen az I-es vagy éppen II-es típusú, a vér cukor szintjének kóros megnövekedését jelenti, melynek az oka, hogy szervezetünk képtelen előállítani vagy megfelelően felhasználni az inzulint.

A cukorbetegség mára sajnos népbetegséggé vált modern világunkban, a lakosság 6-8%-át érinti ez a rendkívül alattomos betegség. Világszerte több, mint 300 millió cukorbeteg él, a cukorbetegségből eredő halálozás pedig dobogós helyen szerepel.

A cukorbetegség egy valódi csendes gyilkos, hiszen hosszú ideig nem okoz látványos tüneteket, utána azonban annál brutálisabb lefolyású. A cukorbetegség legtragikusabb végkifejletei a munkaképtelenné válás, szívbetegség, vesebetegség kialakulása, idegrendszeri károsodás, vakság és a halál. Sok esetben a betegség már évek óta zajlik, mire végre diagnosztizálják.

Cukorbetegeknél

- 25-ször gyakrabban alakul ki üszkösödés
- 11-szer gyakrabban alakul ki szív koszorúér betegség
- 5,5-szer gyakrabban alakul ki agyvérzés

mint egészséges embereknél.

Ráadásul, ha egy cukorbeteg korábban már elszenvedett infarktust, akkor az ő rizikója egy újabb infarktus elszenvedésére 10-30-szor nagyobb!!

A cukorbetegek kb. 90%-a II-es típusú cukorbeteg, és 80%-uk elhízott. A II-es típusú cukorbetegség korábban gyermekeknél elvétve fordult csak elő, szinte ismeretlen volt, azonban mára számuk aggasztóan megemelkedett.

dr. Robert Young hosszú éveken keresztül vizsgálta a cukorbetegség mögött rejlő okokat és az alábbi megállapításokra jutott:

1. a cukorbetegség kialakulásának egyik fő oka, hogy testünk sejtjei számára negatívan változik a külső környezet, a szervezet sav-bázis egyensúlya megváltozik
2. a lúgosítás következtében csökkenhet a testsúly, a koleszterin és a vércukorszint
3. a megfelelő diéta kialakítása során csökkenteni kell a fehérjebevitelt
4. ezzel párhuzamosan kimagaslóan fontos szerepe van a diétában a zöld ételeknek és italoknak, az egészséges olajoknak és zsíroknak és a megfelelő mennyiségű és minőségű sóknak

A cukorbetegség típusai

Az I-es típus a gyermekkorra jellemző, valószínű, hogy maga a szervezet pusztítja el a hasnyálmirigy szigetsejtjeit, ezáltal teljes inzulin hiány lép fel. Az inzulin pótlása nélkülözhetetlen, nélküle pár hét leforgása alatt meghal a beteg. Főleg tehát gyermekkorban jellemző ennek a típusnak a kialakulása.

A 1,5 LADA típus lényegében az egyes típus felnőttkori formája, ezért a betegek itt is nagyon hamar maguk mögött hagyják a tablettákat (mert hatástalanok), és mivel ebben az esetben is arról van szó, hogy a betegnek nincs inzulinja, ezért inzulinkezelésre szorul élete végéig.

A II-es típusnál más a helyzet. Itt van inzulin, csak az inzulin nem hat megfelelően, mert részleges inzulin rezisztencia (érzéketlenség) alakul ki. A hasnyálmirigy ezt mind több és több inzulintermeléssel próbálja ellensúlyozni, ami végül is a szigetsejtek kimerüléséhez vezet, ezért a végén itt is fellép az inzulin hiánya, és a beteg előbb vagy utóbb inzulinra szorulhat.

Ha hemoglobin A1c tartósan 7% felett van, diéta és tabletták mellett, akkor az inzulinkezelést el kell kezdeni, mert csak ezzel akadályozható meg a betegség gyors romlása, a kis és nagy erek, valamint a perifériás idegek pusztulása. Ezt az értéket negyedévente ellenőriztetni kell.

A cukorbetegség soha el nem múlik, de megfelelő életmód és étrend mellett kialakulása késleltethető, ideális esetben akár egy szép hosszú életet is le lehet élni anélkül, hogy a betegség kialakulna, noha a hajlamunk adott rá.

Erre jó példa az Amerikai pima indián törzs, ahol korábban ez a betegség nem létezett, de mióta „civilizálódtak”, elhíztak a betegség gyakorisága náluk meghaladja a 90%-ot. Van olyan elemzés is miszerint, ha pl. az USA-ban az „elhízás járvány” így folytatódik, 2050-re minden felnőtt amerikai cukorbeteg lesz.

A pocakra történő elhízás az egyik legfőbb mutatója annak, hogy a beteg a cukorbetegség kapujában van, még akkor is, ha még a vércukor értékei normálisak. A has legnagyobb körfogata magasságtól függetlenül férfiaknál nem haladhatja meg a 92cm-t, míg nőknél a 88cm-t. Ezt könnyen ellenőrizhetjük akár minden héten. Ez legyen a mércénk, ne a testsúly misztifikálása.

Tehát egészséges táplálkozás, sok zöldség, és nem olyan sok gyümölcs, mivel a gyümölcsök fruktóz tartalma igen magas, sok köztük erősen diabetogén. Sok testmozgás, bő folyadék fogyasztás, jó minőségű zsírsavak korlátozott bevitele a betegség elkerülésének a legjobb receptje. A lúgosító Super Greens egyszerre biztosítja a bő folyadék fogyasztás mellett a megfelelő zöldség és egyéb zöld növény bevitelét, amit még kiegészíthetünk omega 3-6-9 esszenciális zsírsavakat tartalmazó kapszula napi egyszeri bevitelével is.

Látványos eredményeket érhetünk el már pár hét alatt, de ha abbahagyjuk, akkor a visszaesésé törvényszerűen be fog következni, mert a cukorbetegség progresszív, magától soha nem javul, ha nem teszünk ellene, akkor mindig romlik.

SuperGreens vásárlás

http://www.drtihanyi.hu/uploads/body_sgph_promo_HUN.jpg

Tetszett a cikkünk? Ajánlja ismerőseinek!