Ez eddig úgy hangzik, mint egy szokványos piacon használatos „ajánlás”, pedig ennek minden szava igaz. A tőzegáfonya, ha már nem friss, hanem kissé fonnyadt, összeszáradt, akkor mindig megfertőződik a Monilia Megalospora gombával.
A prosztatafertőzésekben is hatásos, még a súlyos, antibiotikummal kezelt esetekben is. Ilyenkor a betegség időtartama lerövidül, gyorsabban gyógyul. Vitaminokban nagyon gazdag és nagyon jól kombinálható tökmagolajjal is, ha valaki krónikus prosztata bántalmakban szenved. Antocianidin tartalma is jelentős, ami anti-tumor hatást valószínűsít, miközben az ép sejteket egyáltalán nem károsítja.
Cukortartalma minimális, nyersen fogyasztva nagyon savanyú, ezért gyakran más gyümölccsel keverik, vagy erősen hígítják. A kapszulázott forma ezektől a kellemetlen íz hatásoktól megóv. Ha a gyümölcsöt kipréselik és megcukrozzák, bort lehet belőle készíteni. Az ókori germán törzseknek ez volt a vörösbora. Nem vért ittak tehát, amint azt tévesen Julius Caesar katonái feltételezték (akkoriban vörösbor termelés az Alpoktól északra nem volt). Bizony a „vérszomjas” germán törzsek mítosza ebből táplálkozott.
Ezt az áfonya féleséget az elárasztásos módszer segítségével, nagyüzemi módon lehet termelni. A 27%-os áfonya ital, ami oly népszerű Amerikában (és lassan nálunk is) szintén tőzegáfonyából készül.
A „Nagy” vörösborban is vannak pro-antocianidinek, de meg sem közelítik ebből a szempontból a tőzegáfonyát. A gyógyászatban és a népi gyógyászatban méltatlanul elfeledett gyümölcs előtt a legfényesebb jövő áll a kutatók szerint.
Tőzegáfonya kapszula: http://bolthely.hu/drtihanyi/id/00053_Cranberry_Concentrate
Tetszett a cikkünk? Ajánlja ismerőseinek!