dr. Robert Young - a lúgosítás, lúgosító életmód "atyja", a SuperGreens termék megalkotója - szerint igen könnyedén hatalmas hibát követhetünk el szervezetünkkel szemben. Ha nem fogyasztunk mindennap megfelelő mennyiségű lúgosító ásványi anyagot, jelentősen károsíthatjuk szervezetünket. Mégis az emberek 99%-a nem teszi.

dr. Young kutatásai azt mutatják, hogy a nem megfelelő mennyiségű ásványi só bevitel a fáradtságon, kimerültségen, elhízáson, kóros soványságon, depresszión, bőr problémákon túl sokkal súlyosabb betegségek kialakulásához is vezethet. Ahogyan testünk hőmérséklete is csak egy igen szűken behatárolt tartományban mozoghat, úgy szervezetünk sav-bázis egyensúlya sem változhat széles sávban egészség károsító hatás nélkül.

Vérünk pH értékének 7,365 körül kell lennie. Savasító ételek és italok fogyasztása, a stressz, a környezetszennyezés, stb. mind igyekeznek ezt az egyensúlyt megbontani és testünk sav-bázis egyensúlyát savas irányba tolni. A pizza, a kávé, a chips, a csokoládé, a cukros, szénsavas üdítők, a sajtok, a fehér kenyér, a transz zsírok, a toxinok, a tartósítószerek, a különböző vegyszerek folyamatos kihívások elé állítják szervezetünket. A savakkal megküzdeni azonban nem egyszerű feladat!

A pH skála ugyanis egy logaritmikus skála. Ez azt jelenti, hogy a 6-os pH 10-szer savasabbat jelent, mint a 7-es pH. Az 5-ös pH 100-szor savasabb közeget jelent, mint a 7-es pH. A 4-es pH 1000-szer több sav jelenlétét mutatja a 7-hez képest.
Csak egy példa. A kóla pH-ja 2 és 3 között van (legyen 2,5). Ez azt jelenti, hogy 500 000-szer savasabb, mint a tiszta víz. Egy pohár kóla savas közegének semlegesítéséhez 32 pohár 7-es pH-jú, tehát neutrális vizet kellene meginni.

Ezek után nem nehéz elképzelni, hogy a modern ember átlagos táplálkozása (tej termékek, húsok, alkohol, kávé, szénsavas üdítők, stb.) milyen hihetetlen terhet ró a szervezet lúgosító puffer rendszerére. Ma már egyre több tudományos cikk szól arról, hogy a szervezet elsavasodása komoly egészség károsító hatással bír.

dr. Robert Young kutatásaira alapozva azt hangsúlyozza, hogy a szervezetnek hatalmas szüksége van a lúgosító ásványi sókra annak érdekében, hogy egyensúlyban tudja tartani pH-értékét.

http://www.drtihanyi.hu/uploads/4phso.jpg



Mik ezek a lúgosító ásványi sók és miben találhatók meg?

Kálium

Avokádó, spenót, szója csíra, lencse, paradicsom, brokkoli, uborka, cékla, sárgarépa, stb.

Magnézium

Tökmag, spenót, szója csíra, brokkoli, uborka, napraforgómag, paradicsom, zeller, mandula, stb.

Kalcium

Bazsalikom, karalábé, kakukkfű, spenót, brokkoli, zeller, kel, káposzta, zöldbab, aszparágusz, fokhagyma, kelbimbó

Nátrium

Avokádó, sárgarépa, káposzta, karfiol, kel, fejes saláta, petrezselyem, paprika, retek, napraforgómag, karalábé, stb.

Amikor nátriumról beszélünk, nem az asztali sóra, vagy a készételekhez hozzáadott sókra kell gondolni, hanem a tiszta nátriumra. dr. Robert Young szerint a manapság elterjedt asztali só méreg, mely nagy mennyiségben tartalmaz olyan vegyületeket, melyek ártalmasak az emberi egészségre.

Ma sokat hangsúlyozzák, hogy túl sok nátrium kloridot (konyhasót) eszünk, de valójában nem a nátriummal van az esetek többségében a gond, hanem a felesleges kloriddal. A klorid vizes fázisban a hidrogén atomhoz kötődve sósavvá alakul át, ami a legerősebb sav egyike. Gyomrunk is sósavval dolgozik. A klorid hiánya pedig igen csak ritka, főleg kisgyermekkori profúz hányás következtében alakulhat ki, felnőttben szinte soha. dr. Young a káliumot, nátriumot, kalciumot, magnéziumot nem klorid, hanem karbonát, hidrokarbonát formájában javasolja bevinni a szervezetünkbe, mert ott vizes fázisban ezek a hidrokarbonátok széndioxidra és vízre bomlanak, amiket könnyedén kilehelünk, míg a jótékony ionok benn maradnak a szervezetünkben a sejtjeink számára.

http://www.drtihanyi.hu/uploads/4phkapsz.jpg

Tetszett a cikkünk? Ajánlja ismerőseinek!