Antioxidáns

Növényi fitonutriensekkel a rák ellen

Növényi fitonutriensekkel a rák ellen

A növények több ezer értékes vegyületet tartalmaznak, melyekről az utóbbi években tudtuk meg, hogy olyan krónikus betegségekkel szemben fejtenek ki jótékony hatást, mint a szívbetegségek, cukorbetegség, agyvérzés, szellemi leépülés vagy éppen a rák. Természetesen még sok ezer vegyületet nem is ismerünk, de tudjuk, hogy a gyulladáscsökkentő, antioxidáns, anyagcsere javító növényi komponensek egymás hatását erősítve fejtenek ki hatást szervezetünkben.
Természetes polifenolok

Természetes polifenolok

A polifenolok olyan természetes vegyületek, amelyek nagy mennyiségbe fordulnak elő bizonyos fajta gyümölcsökben: vörös áfonya, kék áfonya, tőzegáfonya, szőlő, citrus fajták (narancs, citrom, lime, grapefruit), a teafűben, extra szűz olíva olajban, fekete csokoládéban, stb.
Lúgosító lilák és kékek

Lúgosító lilák és kékek

Ezúttal vegyük szemügyre a kék és lila lúgosító zöldségeket és gyümölcsöket. Melyek a legnépszerűbbek? Milyen kedvező hatással lehetnek szervezetünkre?
Vad kékáfonya, valódi szupertáplálék

Vad kékáfonya, valódi szupertáplálék

Azokat a táplálékokat, melyeknek különleges egészségre gyakorolt hatásuk van a bennük található értékes tápanyagoknak köszönhetően, szupertáplálékoknak nevezzük. Az ilyen ételek jellemzően esszenciális zsírsavakat, antioxidáns vegyületeket, fitonutrienseket és esszenciális aminosavakat tartalmaznak.
Kurkuma vs. kemoterápia mellékhatásai

Kurkuma vs. kemoterápia mellékhatásai

A Leicester Egyetem (Anglia) kutatói szerint a curry egyik fontos összetevőjében, a kurkumában található biológiailag aktív vegyület, a kurkumin szignifikánsan csökkentheti a vastagbélrákos betegek kemoterápiás kezelésének mellékhatásait, segítve ezzel őket abban, hogy a teljes kezelést végig tudják csinálni.
Kurkuma

Kurkuma

A kurkuma a gyömbérfélék családjába tartozó gyógynövényünk, mely Ázsia déli részén őshonos, ahol a megfelelő mennyiségű csapadék és hőmérséklet biztosított számára. A leforrázott, szárított, majd őrölt kurkuma por színe jellegzetes sárgás, narancsos, fő alkotórésze az ázsiai konyha által kedvelt curry fűszerkeveréknek. Az őrölt kurkuma por aktív összetevője a kurkumin, íze csípős, kesernyés, a mustárhoz hasonlít.
Gyümölccsel a Parkinson-kór ellen?

Gyümölccsel a Parkinson-kór ellen?

Azoknál a férfiaknál, akik rendszeresen fogyasztanak olyan magas flavonoid tartalmú ételeket, mint a különböző áfonyák, az alma, egyes zöldségek, a tea vagy éppen a vörös bor, kisebb valószínűséggel alakul ki Parkinson-kór, derül ki a Neurology szaklapban publikált tanulmányból.
Újabb flavonoid a rák ellen?

Újabb flavonoid a rák ellen?

A luteolin egy olyan flavonoid vegyület, mely főleg zöldségekben és gyümölcsökben található. Kutatók a luteolin gyulladás-csökkentő, antioxidáns és anti-tumor tulajdonságát állapították meg laboratóriumi körülmények között.
Vad kékáfonya – természetes antioxidáns szupergyümölcs

Vad kékáfonya – természetes antioxidáns szupergyümölcs

Az elmúlt években több tanulmány is azt találta, hogy a vad kékáfonyában található értékes összetevők, mint pl. az antioxidáns antocianidinek, számos olyan tulajdonsággal rendelkeznek, melyek pozitív hatással lehetnek egészségünkre.
Matuzalem, mint a gyémánt…

Matuzalem, mint a gyémánt…

Minden földi élet forrása a Napból származó fény. A Napból kiáradó fénymennyiségnek azonban csak töredéke éri el a Föld felszínét, ami részben a Föld mágneses terének, részben pedig más tényezőknek (pl. ózón pajzs) köszönhető. A fény a növények és néhány baktérium számára nélkülözhetetlen energiaforrás. A növényekben a fény energiáját kémiai energiává alakító folyamatot fotoszintézisnek hívjuk. A fotoszintézis a növényekben található kloroplasztiszok révén megy végbe.
Eleuthero gyökér vagy szibériai ginzeng

Eleuthero gyökér vagy szibériai ginzeng

Az eleuthero gyökér vagy más néven szibériai ginzeng (Eleutherococcus senticosus) a koreai és amerikai ginzengek családjába tartozik és az egyik legszélesebb körben alkalmazott gyógynövény világszerte.
Likopin

Likopin

A likopin egy piros színű, zsíroldékony pigment, mely főként zöldségekben található, nagyobb mennyiségben pl. a paradicsomban. A likopin a pigmentek egyik családjába, a karotinoidok közé tartozik. Ezek a színes pigmentek felelősek az őszi falevelek, a virágok, a zöldségek és a gyümölcsök színeiért (tök-sárga, répa-narancssárga, piros-paradicsom, paprika).
Schisandra

Schisandra

A schisandra chinensis egy erdei kúszónövény, mely Észak, Észak-Kelet Kínában honos, de Oroszországban és Koreában is megtalálható. A schisandra növény magassága akár a 7,5 métert is elérheti, jellegzetes rózsaszín virága megkülönbözteti a legtöbb erdei növénytől. A schisandra gyümölcs az ősz során érik be piros bogyó formájában.
MegaFood Antioxidant – Szelén

MegaFood Antioxidant – Szelén

A szelén egy esszenciális nyomelem, mely kis mennyiségben szükséges az emberi szervezet egészséges működéséhez. A szelén működése meglehetősen sokrétű, egyik fontos szerepe, hogy részt vesz az antioxidáns enzimek felépítésében, melyek elsődleges szerepe a sejtek károsodásának megelőzése. Egyes kutatások szerint a szelénnek anti-tumor tulajdonság is tulajdonítható, mely révén segíthet megelőzni bizonyos rákbetegségeket. Ennek igazolásához további vizsgálatok szükségesek.
Kurkuma, az erős antioxidáns

Kurkuma, az erős antioxidáns

A kurkuma egy világszerte népszerű fűszer, melyet előszeretettel használnak a Távol-Keleten főzésre, betegségek gyógyítására. A kurkuma szerves részét képezi a curry pornak, de a mustár jellegzetes színét is sokszor a kurkuma adja. Gyakran a sáfrány helyettesítésére is használják. A kurkuma egy erős antioxidáns, melyet gyakorta olívaolajhoz vagy szezámolajhoz kevernek, s így sokáig eláll. A kurkumát az élelmiszeriparban színezőanyagként is használják, a kurkumával színezett ételek, italok sokkal természetesebbek és egészségesebbek.
Kurkuma vs. vastagbélrák

Kurkuma vs. vastagbélrák

Az Ázsia déli részén honos, halványsárga színű fűszernövény, a kurkuma egyik legfontosabb összetevője a kurkumin. A Tel Aviv Egyetem kutatói azt találták, hogy ez a bizonyos aktív komponens erősíti azoknak a gyulladás csökkentő gyógyszereknek a terápiás aktivitását, melyeket vastagbélrák esetén alkalmazunk.
Kurkuma vs. hepatocelluláris karcinóma

Kurkuma vs. hepatocelluláris karcinóma

A hepatocelluláris karcinóma (HCC) az 5. leggyakoribb rákbetegség világszerte. Évente kb. 1 millió ember hal meg ebben a rákos betegségben. A kurkumából kivont természetes olajat bizonyos gyermekbetegségek (pl. akut tüdőgyulladás, akut felső légúti fertőzés, stb.) kezelésére használják Kínában (injekció formájában).
Matuzalem, catechinek

Matuzalem, catechinek

Vannak olyan feltételezések, miszerint a tealevélből készült italt az emberek már kb. fél millió éve ismerik. Ma a tea a második legnagyobb mennyiségben fogyasztott ital a világon (az első a víz). A rendszeres teafogyasztó országokban lényegesen alacsonyabb a szív-, és érrendszeri megbetegedések aránya, mint máshol, az átlagos várható élettartam magasabb, a rákbetegségek gyakorisága is alacsonyabb (még ha néhány speciális rákféleség esetében ez nincs is így, pl. májrák). A jótékony hatásokért a teában fellelhető magas antioxidáns tartalom a felelős.
MegaFood Antioxidant

MegaFood Antioxidant

A cink és a szelén kiemelt fontossággal bíró nyomelemek, láthattuk korábban, hogy a cink nélkül nincs normálisan működő immunrendszer, és a cink hiány az oka annak is, ha felnőtt korunkban már soha nem érezzük gyermekkorunk elfeledett ízeit. Emellett a szelén hiánya súlyos szívizom elfajuláshoz és a rákos betegségek gyakoriságának a növekedéséhez vezet.
Flavonoidok szerepe a tüdőrák megelőzésében

Flavonoidok szerepe a tüdőrák megelőzésében

A tüdőrák az egyik vezető halálok a fejlett világban, melynek kialakulásért az esetek 90%-ában a dohányzás a felelős. Éppen ezért van nagyon komoly jelentősége annak a felfedezésnek, mely szerint bizonyos természetes vegyületek csökkentik a tüdőrák előfordulását, dohányosokban is. Azoknál a dohányosoknál ugyanis, akik naponta legalább 3 adag zöldséget és gyümölcsöt, valamint fekete és/vagy zöld teát isznak, alacsonyabb a tüdőrák előfordulási valószínűsége.
MATUZALEM WIPO-díjas flavonoid komplex

MATUZALEM WIPO-díjas flavonoid komplex

A bibliai Matuzsálem (Metusélah) egyike az özönvíz előtti ősatyáknak, azonban a hosszú életű pátriárkák közt is szokatlanul hosszú életű férfi volt: 969 évet élt. Mózes így ír róla: „És lőn Methusélah egész életének ideje kilencszáz hatvankilenc esztendő; és meghala.
A Parkinson-kór és az oxidatív stressz

A Parkinson-kór és az oxidatív stressz

A Parkinson-kór mozgászavarokkal, remegéssel (Tremorral), valamint még számos idegrendszeri tünettel járó betegség, melynek lényege, hogy az agyban lévő substantia nigra (fekete mag) nevű régiójában a dopamintermelő idegsejtek elpusztulnak. Amikor a betegség első tünetei jelentkeznek, akkor már az említett régióban lévő dopamintermelő neuronoknak több mint a 80%-a véglegesen elpusztult.
Káros savak vs. rákos daganatok?

Káros savak vs. rákos daganatok?

dr. Robert Young hivatalos blogján megjelent tanulmány szerint igazolódott dr. Young azon korábbi feltételezése, mely szerint az anyagcsere során keletkező káros savak rákos betegséget okozhatnak. A friss tanulmány a Science Daily lapban jelent meg.
Vad kékáfonya (wild blueberry)

Vad kékáfonya (wild blueberry)

Sok kutató szerint a vad kékáfonya (wild blueberry) a természet egyik legnagyobb ajándéka, mivel rendkívül nagy mennyiségű antioxidánst (pl. antocianin), gyulladás csökkentő vegyületet és más értékes összetevőket tartalmaz. A tudományos kutatások az alábbi területekre fókuszálnak:
Mi az élet?

Mi az élet?

Az Írás szerint: „porból lettünk, porrá leszünk…" Csakugyan? Vizsgáljuk meg kicsit pontosabban ezt a hipotézist.
Az oxidatív stressz

Az oxidatív stressz

A bioszférában az univerzális elektron akceptor (elektron felvevő, fogadó) az oxigén. Azt a folyamatot, amikor azonban egy elektron pár egy molekuláról átkerül egy másik molekulára oxidációnak nevezzük, még akkor is, ha az elektront felvevő molekula történetesen nem éppen az oxigén.
Vitality drink

Vitality drink

A Viltality drink 23 gyümölcs koncentrátumának keveréke. Anélkül, hogy végig mennénk mind a 23 gyümölcs előnyein, inkább vizsgáljuk meg az elvet, mely minden gyógynövény vagy gyümölcs keverékre egyaránt érvényes.
Flavonoidok vs. Parkinson-kór

Flavonoidok vs. Parkinson-kór

Egy friss kutatás szerint az áfonyafélék rendszeres fogyasztása csökkentheti a Parkinson-kór kialakulásának valószínűségét. Kutatók azt találták, hogy azok a nők és férfiak, akik rendszeresen fogyasztanak áfonyaféléket, kisebb eséllyel „kapják el” ezt a degeneratív betegséget.
A takarékos gének „bosszúja”

A takarékos gének „bosszúja”

Az ember evolúciós fejlődése során sokkal többet éhezett, mint amennyi időt jóllakottan pihenhetett. A mindennapi táplálék megszerzése fárasztó, sok fizikai mozgást igénylő folyamat volt (halászat, vadászat, gyűjtögetés), lakhelye az év nagy részében hideg volt és ruházata sem volt „tökéletes”.
Mit kell tudni a Matuzalemről?

Mit kell tudni a Matuzalemről?

A MATUZALEM szabadalommal védett, egyedülálló flavonoid komplexum, amely tudományosan is ellenőrzött kiemelkedő hatással rendelkezik!
Antioxidánsok II.

Antioxidánsok II.

Kémiai szempontból antioxidánsnak tekinthető tulajdonképpen minden anyag, mely másik vegyület oxidációjának kialakulását meggátolja reaktív metabolitja által (oxidáns) úgy, hogy saját maga oxidál. Ez így meglehetősen bonyolultan hangzik pedig nem az: antioxidáns az a vegyület, mely képes a káros szabadgyököket elpusztítani szervezetünkben.
Szabadgyökök

Szabadgyökök

A szabadgyökök olyan atomok, molekulák vagy molekularészletek, melyek egy vagy több párosítatlan elektront tartalmaznak, és rövid időre önállóan is életképesek. A legegyszerűbb gyök a hidrogén atom, mely csak egy elektront tartalmaz, így tehát nem párosított. Ezen kívül ismerünk még több, oxigén, nitrogén illetve egyéb organikus vegyületekből származó szabadgyököt is.
Flavonoidok biológiai hatásai

Flavonoidok biológiai hatásai

A flavonoidok biológiai hatásai. Az élelmiszerekben nagy mennyiségű polifenolos vegyület található, mely az emberi szervezetbe étkezés útján vagy étrend-kiegészítők segítségével kerül be.
Antioxidánsok

Antioxidánsok

Az antioxidánsokban rejlik a hosszú élet titka? A tudósok előtt ismeretes, hogy az antioxidánsok szerepe a szervezet egészséges működésében, egészségünk megőrzésében kiemelkedően fontos.
WIPO-díjas Matuzalem

WIPO-díjas Matuzalem

A Matuzalem növényi eredetű flavonoid komplex, a terméket világszabadalom védi. A Matuzalem kifejlesztője, Mr. Jan Kerestes Jr. 2009. április 24-én WIPO díjat kapott.
A biológiai kezelés

A biológiai kezelés

Sokszor találkozunk mostanában ezzel a kifejezéssel, de szinte mindenki mást ért alatta.
A tökéletes hármas

A tökéletes hármas

Van ma már három olyan kiváló táplálék kiegészítőnk, amik egymással kombinálva a szervezet számára biztosítják a tökéletese egyensúlyt.
Sose halunk meg!

Sose halunk meg!

Legalábbis Koltai Gábor filmjének címe szerint. Ha ezt a sokak által hőn áhított célt el nem is tudjuk elérni, nagyon sokat tehetünk annak érdekében, hogy életünk hosszát megnöveljük, minőségét jelentősen javítsuk.
Papaya, bromelain

Papaya, bromelain

A papaya, mely a dinnye egzotikus változatának tekinthető, nagy mennyiségben tartalmaz béta karotint, mely egy erős antioxidáns, tehát képes közömbösíteni a szervezetre káros szabad gyököket.
Olajfalevél, olíva olaj

Olajfalevél, olíva olaj

Az olajbogyó és az olíva olaj egészségre gyakorolt jótékony hatása már évszázadok óta ismert. Ennek megfelelően a mediterrán világban előszeretettel fogyasztják, de nálunk is egyre népszerűbb.
Szívünk egészsége

Szívünk egészsége

Hogyan tudjuk csökkenteni a szívbetegségek rizikóját, hogyan előzhetjük meg az infarktust, mely a modern világ egyik fő halálozási oka?
Miért pont a csírák?

Miért pont a csírák?

Már korábban írtam arról, hogy a sejtek energetikai erőművei a mitokondriumok. Sejtjeink (de a növényi sejtek is) több száz, néha több ezer mitokondriumot tartalmaznak.
Gyógyító növények

Gyógyító növények

Évezredek óta ismert a gyógynövényekkel, fűszernövényekkel, gombákkal, vagy éppen mézzel való gyógyítás. Napjainkban ezek a módszerek kiegészítői az orvoslásnak.
A rákmegelőzés stratégiája

A rákmegelőzés stratégiája

Ma úgy tudjuk, hogy a rosszindulatú daganatok kialakulásában mintegy 80-90%-ban környezeti tényezők játsszák a főszerepet.[url][/url]
Power Plants, méregtelenítés

Power Plants, méregtelenítés

A szervezet méregtelenítését a vesék és a máj végzi. Előbbiről korábban már volt szó, most szenteljünk egy kis figyelmet a májnak.
A vitamin tanulmányok bukása

A vitamin tanulmányok bukása

A The Journal of American Medical Association című lapban publikált tanulmányok arra a megállapításra jutottak, hogy a nagy mennyiségű vitaminszedésnek nincs tumor ellenes vagy daganat megelőző szerepe.
Csak egy kis pánik?!

Csak egy kis pánik?!

Sokakat bizonyára nyugtalansággal tölt el az, hogy a mexikói sertés influenza vírusnak már több mint százötven halálos áldozata van, és úgy néz ki, a vírus terjedése nem állítható meg.
Szemünk fénye...

Szemünk fénye...

A szem ideghártyáját retinának nevezzük. A retina központjában helyezkednek el legsűrűbben a foto-receptorok, ezt a régiót maculának hívják. Mivel itt van a legtöbb receptor, ezért ez az éleslátás helye. A retina legértékesebb része tehát a macula.
Megdöbbentő valóság

Megdöbbentő valóság

Semmi sem megdöbbentőbb, mint a valóság. Ki gondolta volna, hogy a világ legnagyobb élőlénye egy mézgomba fajta (Armillaria ostoyae). Nagyobb, mint 1600 focipálya egymásmellé helyezve.
Klorofill csepp

Klorofill csepp

Az élet fenntartásában fontos szerepet játszanak a porfirinek. Nagy, szerves molekulájuk négyzet alakú és középen lyukas. Ebbe a lyukba fém-atom ülhet be.
Modern rákgyógyítás

Modern rákgyógyítás

Egy ember nagyságát azzal is lemérhetjük, hogy hány évig tudja feltartóztatni saját területén a tudomány fejlődését. Ezt a mondatot állítólag Einsteinnel kapcsolatban fogalmazták meg először, aki a kvantummechanikát (melynek kidolgozása Heisenberg nevéhez fűződik) soha nem fogadta el, mondván: „Isten nem kockázik”. Hát, tévedett.
A vírus

A vírus

A vírusokat 1892-ben Dimitrij Ivanovszkij fedezte fel. A szó jelentése méreg.
A kulcsszó: prevenció

A kulcsszó: prevenció

Globális tendencia a világ fejlett országaiban, hogy az egyre nagyobb ütemben fejlődő orvostudománynak köszönhetően a lakosság születéskor várható élettartama nő.
Összeállított csomagok

Összeállított csomagok

Cardio csomag, Emésztést segítő csomag, Immunrendszer erősítő csomag, Influenza és légúti fertőzések elleni csomag, Sportolóknak, testépítőknek javasolt csomag, Anti-tumor csomag
Megelőzhető-e a rák?

Megelőzhető-e a rák?

A legtöbb embert foglalkoztatja a kérdés: vajon megelőzhető-e korunk népbetegsége, a rák?
Utószó helyett

Utószó helyett

Korábban azt írtam, hogy a fák általában mérgezőek, de azért itt is vannak kivételek.
Az áfonya

Az áfonya

A cikk az áfonyáról szól. Két fajtáját különböztetjük meg: a vörös áfonyát és a fekete áfonyát.
< > 1. oldal (összesen: 0) Rendezés: