Matuzalem

A tea és a Matuzalem

A tea és a Matuzalem

A Matuzalem tabletta fekete tea kivonatát tartalmazza, természetesen koffein nélkül. Az első tea főzetet Seng Nun császár készítette 4700 évvel ezelőtt. Fogyasztása csak szűk körben terjedt el és többször is felfedezhették a teacserje jótékony hatását egymástól függetlenül mások is az évezredek során. Jó háromezer évvel később Bodhidharma (Chan Buddhizmus) egyik pátriárkájához kötötték a tea felfedezését, de ez inkább legenda, mint tény. 
Természetes polifenolok

Természetes polifenolok

A polifenolok olyan természetes vegyületek, amelyek nagy mennyiségbe fordulnak elő bizonyos fajta gyümölcsökben: vörös áfonya, kék áfonya, tőzegáfonya, szőlő, citrus fajták (narancs, citrom, lime, grapefruit), a teafűben, extra szűz olíva olajban, fekete csokoládéban, stb.
Gyümölccsel a Parkinson-kór ellen?

Gyümölccsel a Parkinson-kór ellen?

Azoknál a férfiaknál, akik rendszeresen fogyasztanak olyan magas flavonoid tartalmú ételeket, mint a különböző áfonyák, az alma, egyes zöldségek, a tea vagy éppen a vörös bor, kisebb valószínűséggel alakul ki Parkinson-kór, derül ki a Neurology szaklapban publikált tanulmányból.
Matuzalem, mint a gyémánt…

Matuzalem, mint a gyémánt…

Minden földi élet forrása a Napból származó fény. A Napból kiáradó fénymennyiségnek azonban csak töredéke éri el a Föld felszínét, ami részben a Föld mágneses terének, részben pedig más tényezőknek (pl. ózón pajzs) köszönhető. A fény a növények és néhány baktérium számára nélkülözhetetlen energiaforrás. A növényekben a fény energiáját kémiai energiává alakító folyamatot fotoszintézisnek hívjuk. A fotoszintézis a növényekben található kloroplasztiszok révén megy végbe.
Kurkuma vs. mellrák

Kurkuma vs. mellrák

Texasi kutatók szerint a kurkuma tartalmaz egy bizonyos összetevőt, a kurkumint, mely segít meggátolni a mellrák továbbterjedését a tüdőbe. Emellett a „csoda fűszernövény” segíti bizonyos mellrák elleni gyógyszerek működését.
< 1. oldal (összesen: 6) Rendezés: