Betegségek

Gyömbér: csodaszer prosztatarák esetén?

Gyömbér: csodaszer prosztatarák esetén?

50 éves korukig a férfiak 40 százalékánál alakul ki prosztatarák anélkül, hogy tudnának róla. 80 éves korra az előfordulása megduplázódik, vagyis már a férfiak 80 százalékát érinti. 
Zöldségekkel és gyümölcsökkel a mellrák ellen

Zöldségekkel és gyümölcsökkel a mellrák ellen

Egy friss tanulmány szerint a hölgyek jelentősen csökkenthetik a mellrák kialakulásának kockázatát, ha étrendjükbe megfelelő mennyiségű zöldséget és gyümölcsöt építenek. Azoknál a nőknél ugyanis, akiknek a vérében kutatók magasabb karotinoid szintet mértek, csökkent a betegség rizikója.
Táplálkozás vs. daganatos megbetegedések

Táplálkozás vs. daganatos megbetegedések

A rosszindulatú rákos megbetegedések előfordulása és a belőle fakadó halálozás aránya világszerte nagyon magas. Nyugodtan kimondhatjuk, hogy a rák a szív-, és érrendszeri betegségek mellett korunk népbetegségének számít.
Rákot okozhat a kemoterápia?

Rákot okozhat a kemoterápia?

Bizony régóta tudjuk, hogy a rákos daganatok egyes kezelési formái nem csak a rákos sejtekre gyakorolnak negatív hatást, hanem az ép, egészséges sejtekre is. A Nature Medicine szaklapban megjelent tanulmány szerint a kemoterápia (melynek célja a rákos sejtek elpusztítása) az egészséges sejtekben olyan károsodást okozhat, menynek következtében azok olyan fehérjéket választanak ki, amik elősegítik a tumor növekedést.
Természetes polifenolok

Természetes polifenolok

A polifenolok olyan természetes vegyületek, amelyek nagy mennyiségbe fordulnak elő bizonyos fajta gyümölcsökben: vörös áfonya, kék áfonya, tőzegáfonya, szőlő, citrus fajták (narancs, citrom, lime, grapefruit), a teafűben, extra szűz olíva olajban, fekete csokoládéban, stb.
Ha süt a Nap

Ha süt a Nap

Amikor a strandon délutánra pirosra sült embereket látunk, tudnunk kell, hogy nekik már első fokú égési sérüléseik vannak. Ilyenkor a gyulladás csak a hám felső rétegét érinti, bár az esetek többségében az alatta lévő dermisz réteg is károsodik.
Saw Palmetto, jóindulatú prosztata megnagyobbodás, kopaszodás

Saw Palmetto, jóindulatú prosztata megnagyobbodás, kopaszodás

A Saw Palmetto növény (törpepálma vagy fűrészpálma) Észak-Amerikában őshonos, biológiailag aktív hatóanyagai barnás-fekete bogyóiban található. Közkedvelt gyógynövény, melyet elsősorban húgyúti rendellenességek kezelésére használtak az amerikai őslakók. Európában, Észak-Amerikában és Új-Zélandon a jóindulatú prosztata megnagyobbodás (BPH) alternatív gyógyításához használják.
Modern rákgyógyszerek. Mire kell figyelni?

Modern rákgyógyszerek. Mire kell figyelni?

Egy frissen megjelent tanulmány szerint (ASCPT) több modern rákgyógyszer hatása jelentősen csökken, ha más gyógyszerekkel adják együtt őket és nem várt mellékhatások is felléphetnek.
Sárgabarackmag, B17 vitamin

Sárgabarackmag, B17 vitamin

1952-ben San Franciscóban egy dr. Ernst Krebb, Jr. nevű biokémikus arra a következtetésre jutott, hogy a rák nem más, mint egy anyagcserezavar, ami a nem megfelelő táplálkozás következménye. Elméletének lényege tehát az, hogy a hiányzó tápanyagok pótlásával előzhető meg a rákos daganatok kialakulása. Kutatásai azt mutatták, hogy a legfontosabb hiányzó vegyület az emberi szervezet számára az ún. amigdalin. Ez az összetevő kb. 1200 ehető növényben található meg.
Tojásos gombával a hasnyálmirigyrák ellen?

Tojásos gombával a hasnyálmirigyrák ellen?

Korunk egyik legrettegettebb betegsége a hasnyálmirigy rák, melyben a betegek 80%-a a diagnózist követő egy évben meghal. Egy friss kutatás szerint azonban a szelénben és nikkelben gazdag táplálkozás jelentősen csökkentheti a szörnyű betegség kialakulásának esélyét. Úgy tűnik ugyanis, hogy a szelén és a nikkel bizonyos fokig védelmet nyújthat a hasnyálmirigy rákkal szemben.
Túlélési esélyek

Túlélési esélyek

Az új típusú gyógyító eljárások képesek jelentősen növelni a túlélést mellrák, vastagbélrák és Non-Hodkin limfómák esetén. Komolyabb előrelépés azonban nem tapasztalható a tüdőrák, a rosszindulatú agydaganatok és a hasnyálmirigyrák vonatkozásában.
Részletesen a rákról

Részletesen a rákról

Mi is valójában a rák? Mi okozza a rákos daganatok kialakulását? A rák azon betegségek csoportjába tartozik, melyet a kontroll nélküli sejtburjánzás és áttétképződés jellemzi. Több mint 100 féle különböző ráktípust ismerünk, általában annak alapján osztályozzuk őket, hogy szövettanilag milyen típusú sejteket érintenek.
A sok cukor méhrákot okozhat?

A sok cukor méhrákot okozhat?

A rendszeres keksz, csoki és sütemény evés szignifikánsan növeli a méhrák kialakulásának esélyét a hölgyeknél – derül ki egy friss kutatásból. Azoknál a nőknél ugyanis, akik hetente 2-3 alkalommal fogyasztják ezeket a fölösleges, extra kalóriákat, akár 33%-kal is emelkedhet a méhrák kialakulási valószínűsége. A legtöbb édességet fogyasztó nőknél pedig 42%-os növekedés figyelhető meg.
Szódabikarbóna a rák ellen?

Szódabikarbóna a rák ellen?

Számtalan elmélet létezik az alternatív rákgyógyítás témakörében, legnagyobb részüket azonban sajnos semmilyen evidencia nem támasztja alá. Az internet tele van azokkal a „csodaszerekkel”, melyekről forgalmazóik azt állítják, hogy a „rák ellenszerei”, de nem szabad bedőlni ezeknek a hamis állításoknak. Túlnyomó részük csak arra alkalmas, hogy pénzt csaljon ki egy olyan fogyasztói csoporttól, a rákbetegektől, akik nagyon sok mindent megtennének azért, hogy legyőzzék rettegett betegségüket.
Omega-3 zsírsavak vs. veszélyes vastagbél polipok

Omega-3 zsírsavak vs. veszélyes vastagbél polipok

Az omega-3 zsírsavakat dr. Robert Young a legértékesebb, lúgosító zsírokként tartja számon, s úgy tűnik nem hiába. A kifejezetten egészséges omega-3 zsírsavak ugyanis úgy tűnik, csökkenti a vastagbél polipok kialakulásának valószínűségét. Ezek a polipok gyakran rák kialakulásához vezetnek.
Vad kékáfonya (wild blueberry)

Vad kékáfonya (wild blueberry)

Sok kutató szerint a vad kékáfonya (wild blueberry) a természet egyik legnagyobb ajándéka, mivel rendkívül nagy mennyiségű antioxidánst (pl. antocianin), gyulladás csökkentő vegyületet és más értékes összetevőket tartalmaz. A tudományos kutatások az alábbi területekre fókuszálnak:
Radioaktív sugárzás

Radioaktív sugárzás

Borzasztó, ami Japánban történt az elmúlt napokban: ahogy lezajlott az utóbbi évtizedek legnagyobb földrengése, jött is a cunami, ami hatalmas pusztítást végzett a szigetország partvidékén és ha mindez még nem lett volna elég, "atomkatasztrófa" is kialakult, melyről azonban meglehetősen ellentmondásos információkat kapunk.
Resveratrol vs. rákos daganatok

Resveratrol vs. rákos daganatok

A piros gyümölcsökben és a vörösborban természetes formában fordul elő a resveratrol nevű vegyület, mely egy friss kutatás szerint erősítheti bizonyos gyógyszerek hatását. Laboratóriumi kísérletek szerint a resveratrol megakadályozhatja, hogy egyes rákos sejtek rezisztenssé váljanak a terápiával szemben.
Küzdelem a rák ellen

Küzdelem a rák ellen

A statisztikák meghökkentőek, a jövő pedig ijesztő képet fest. A rák nagyon hamar az egyik vezető halálokká vált világszerte. De mi okozza valójában a rákot? Hogyan tudjuk jelentősen növelni túlélési esélyeinket?
Avastin plusz kemoterápia: halálos koktél?

Avastin plusz kemoterápia: halálos koktél?

Az egyébként is sok esetben halálos rákos megbetegedéseknél alkalmazott Avastin bizonyos kemoterápiás készítményekkel együtt alkalmazva növeli a halálozási rátát, derül ki egy friss tanulmányból.
Rákos daganatok megelőzése

Rákos daganatok megelőzése

Egy friss kutatás szerint az összes rákos daganat egyharmada megelőzhető lenne egészséges étkezéssel, kevesebb alkoholfogyasztással és több mozgással.
Fekete áfonya vs. magas vérnyomás

Fekete áfonya vs. magas vérnyomás

Az American Journal of Clinical Nutrition legújabb számában megjelent tanulmány szerint a fekete áfonya rendszeres fogyasztása antocianidin tartalma révén jelentősen csökkentheti a vérnyomást, így kifejezetten jótékony lehet magasa vérnyomásban szenvedő betegeknél.
Prosztatarák és operáció

Prosztatarák és operáció

Azoknál a betegeknél, akiknél a prosztatarák legagresszívebb formája alakul ki, hatalmas túlélési esélyt adhat a sebészeti beavatkozás.
Csodaszer húgyúti fertőzés esetére? Csak természetesen!

Csodaszer húgyúti fertőzés esetére? Csak természetesen!

A hölgyek fele élete során legalább egyszer „megismerkedik” a húgyúti fertőzés kellemetlenségével, 10%-uknál pedig rendszeresen megismétlődik a fertőzés, ami sok esetben rezisztens a széles-spektrumú antibiotikumokkal szemben is.
Fontos információk az artritiszről

Fontos információk az artritiszről

Az artritisz ízületi gyulladást jelent, tehát testünk azon részének megbetegedését, ahol csontjaink összeérnek. Az artritisznek több, mint 100 fajtája van, de ezek közül a leggyakoribb az ún. oszteoartritisz, melyről ezen cikkben szó lesz.
Mellrák – kemoterápia

Mellrák – kemoterápia

Szerencsére bizonyos esetekben a mellrákot még nagyon korán sikerül diagnosztizálni (stage 0), ilyenkor nem szükséges, hogy a beteg kemoterápiás kezelést kapjon a gyógyulás érdekében.
Melanoma vs. MIC-1 fehérje

Melanoma vs. MIC-1 fehérje

Egy friss tanulmány szerint a MIC-1 fehérje felelős a melanoma típusú rákos daganat ér újdonképződéséért. Ha sikerülne ezt a fehérjék kiiktatni, jelentősen javítani lehetne a betegek életkilátásait.
Mellrák – tények és tévhitek

Mellrák – tények és tévhitek

Számos tévhit kering az interneten a mellrákkal kapcsolatban, ezért megpróbálom összegyűjteni a legfontosabb információkat a mellrák vonatkozásában.
Tények és tévhitek a tüdőrákkal kapcsolatban

Tények és tévhitek a tüdőrákkal kapcsolatban

A legfontosabb információk, amiket érdemes tudni a tüdőrákkal kapcsolatban. Világszerte évente 1,6 millió embert diagnosztizálnak tüdőrákkal és 1,38 millió ember hal bele a betegségbe. A fejlett világban a tüdőrák az egyik vezető halálok, általában 5 rákos beteg halálából 1-ért a tüdőrák a felelős.
Nyelőcsőrák, gyomorrák

Nyelőcsőrák, gyomorrák

Amerikai kutatók kapcsolatot találtak a vörös hús fogyasztás és a nyelőcsőrák kialakulása között, valamint úgy tűnik, szintén kapcsolat van a DiMelQx bevitel és a gyomorrák között.
Passzív dohányzás vs. rákos daganatok

Passzív dohányzás vs. rákos daganatok

Egy friss felmérés szerint a passzív dohányzás évente 600 000 ember halálát okozza világszerte, és ami még borzalmasabb, hogy egyharmaduk gyermek. Évente tehát 200 000 gyermek hal meg a Földön a dohányzás „velejárójaként”.
Alfa-karotin antioxidáns

Alfa-karotin antioxidáns

Az alfa-karotin antioxidáns vegyület magas vérszintje úgy tűnik, fontos szerepet játszik a hosszú, egészséges élet elérésében.
Gyümölcsfogyasztás vs. tüdőrák

Gyümölcsfogyasztás vs. tüdőrák

Együnk naponta legalább 5 adag gyümölcsöt – kutatók ezt javasolják legtöbbször a rák megelőzése céljából. Most azonban egy európai kutatás (10 ország kutatóival) rámutatott arra is, hogy a tüdőrák esetében nem csak a mennyiség számít, hanem az elfogyasztott gyümölcsök összetétele is. Így akár 23%-kal csökkenthető a tüdőrák.
Rákgyógyítás, sugárterápia, dohányzás

Rákgyógyítás, sugárterápia, dohányzás

A legtöbb rákos daganat gyógyítása ma még nem megoldott dolog. Vannak azonban olyan protokollok, melyek alkalmazásával bizonyos rákos sejtek elpusztíthatók. Vannak olyan ráksejtek, amelyek érzékenyek a sugárterápiára, ezért a legtöbb rákos beteg gyógyításának része a sugárkezelés. Egyes betegek azonban jobban, mások rosszabbul reagálnak a sugárterápiára. Itt lehet jelentősége annak, hogy valaki dohányzik, vagy dohányzott korábban.
Hasnyálmirigyrák kialakulása

Hasnyálmirigyrák kialakulása

Kutatók egy csoportja megvizsgálta a hasnyálmirigyrák genetikáját. A hasnyálmirigyrák az egyik leghalálosabb betegség, a diagnózist követő 5 éves túlélés kevesebb, mint 5%. A kutatók azonban egy rendkívül érdekes dolgot találtak.

Sose legyünk rákosak!

Sose legyünk rákosak!

Thomas A. Sellers PhD (Moffitt Cancer Center, Tampa) szerint a jó hír: valószínűleg nem leszünk rákosak, ha egészséges életmódot folytatunk. Pesszimista számítások szerint is a rákos daganatok kialakulása 70%-kal csökkenthető megfelelő életmóddal. Milyen tényezőkből áll ez az egészséges életmód?
Rák: mi okozzuk?

Rák: mi okozzuk?

Hogyan lehetséges az, hogy rákos daganatot több száz egyiptomi múmiában mindössze 1 esetben találtak? Miért említik ezt a betegséget a régi görög és egyiptomi írások olyan ritkán? A napokban a híres Nature magazinban publikált tanulmány (University of Manchester, Anglia) ezekre a kérdésekre keresi a választ.
Röntgen vs. gyermekkori leukémia

Röntgen vs. gyermekkori leukémia

A Kaliforniai Egyetem (Berkeley’s School of Public Health) kutatói szerint a diagnosztikai célból használt röntgensugárzás megnöveli a leukémia kialakulásának valószínűségét gyermekekben.
Minden mellrák azonos?

Minden mellrák azonos?

A mellrák az egyik legfélelmetesebb betegség a nők körében kortól, bőrszíntől függetlenül. Szinte minden héten hallunk egy-egy új esetről, amikor valamelyik rokonunkat, barátunkat, szomszédunkat vagy kollégánkat diagnosztizálják mellrákkal.
„Kulcs immunsejtek” tüdőrákos betegeknél

„Kulcs immunsejtek” tüdőrákos betegeknél

Azok a betegek, akiket korai stádiumban kezdenek el kezelni tüdőrákkal (operáció), fokozottabb kockázatnak vannak kitéve abban az esetben, ha a tumor nagyszámú ún. „kapcsoló” sejtet tartalmaz a Duke Egyetem Orvosi Központja szerint.
Szelén vs. húgyhólyagrák

Szelén vs. húgyhólyagrák

Spanyol tudósok szerint naponta egy adag tonhal, vagy más jó minőségű hal fogyasztása jelentősen csökkentheti a húgyhólyagrák kialakulásának esélyét.
Mitől leszünk rákosak?

Mitől leszünk rákosak?

Manapság számos elmélet létezik arról, hogy a rákos daganatok hogyan alakulnak ki az emberi szervezetben. Sokak szerint a legfőbb ok a dohányzás, mások szerint az alkohol vagy éppen a túlsúly, de több kutató genetikai hibákra vezeti vissza a betegségek eredetét.
Bőrrák, melanoma

Bőrrák, melanoma

A bőrrák egy rosszindulatú rákos daganat, mely a hámsejtekben növekszik. A rákos megbetegedések több mint 50%-a neki tulajdonítható. 2007-ben az Egyesült Államokban több mint 1 millió főt diagnosztizáltak nem melanoma típusú bőrrákkal és közel 60 000 főt melanomával.
Derékbőség vs. rákos daganat

Derékbőség vs. rákos daganat

Kutatók szerint a rák megelőzésének legfontosabb eszköze a dohányzás és alkoholfogyasztás mellőzése mellett, az egészséges táplálkozás és az ebből fakadó egészséges, normális testsúly.
Gyomorégés

Gyomorégés

Egyszer vagy többször, de életünk során talán mindannyian szenvedtünk már gyomorégéstől. Ez az égő érzés rendszerint a szegycsont mögött jelentkezik, néha azonos szinten, a hát közepén.
Csontritkulás vs. rákos daganat

Csontritkulás vs. rákos daganat

A csontritkulás vagy oszteoporózis során a csontok elgyengülnek és porózussá válnak. Azáltal, hogy elveszítik erejüket, tartásukat, könnyebben törnek.
Reflux és alvás

Reflux és alvás

A krónikus savas reflux gyakran okoz éjszakai tüneteket, s ezzel megzavarja a nyugodt alvást. Érdekes, hogy ezek az éjszakai tünetek a legtöbbször nem is gyomorégés formájában jelentkeznek.
Olíva olaj vs. mellrák

Olíva olaj vs. mellrák

Egy kevés olíva olaj minden nap védelmet nyújthat a mellrákkal szemben, állítják spanyol kutatók. Kutatásuk során azt találták, hogy az olíva olajban gazdag étrend segíthet megelőzni bizonyos rákos daganatok kialakulását.
< > 1. oldal (összesen: 0) Rendezés: