Cukorbetegek táplálkozása

A csicsóka

A csicsóka

Sokan ajánlják cukorbetegeknek a csicsókafogyasztást. A csicsóka valóban sok inulint tartalmaz. De mi is ez az inulin?
Reggelivel a cukorbetegség ellen

Reggelivel a cukorbetegség ellen

A táplálkozástudományi szakemberek azt javasolják, hogy mindenki fogyasszon el egy egészséges reggelit felkelés után, mára pedig kutatások is megerősítették, hogy szoros kapcsolat van a reggeli étkezés kihagyása és a 2-es típusú cukorbetegség kialakulása között.
A gyilkos cukor

A gyilkos cukor

dr. Robert H. Lustig professzor és munkatársai szerint (University of California) a cukor évente 35 millió ember halálát okozza közvetve, a cukor tehát egy méreg, ezért forgalmazását ugyan úgy kellene szabályozni, mint a cigarettáét vagy az alkoholét. A híres Nature magazinban megjelent tanulmánya szerint (The Toxoc Truth about Sugar) a cukros ételek és italok felelősek több súlyos állapot és betegség kialakulásáért: elhízás, szívbetegségek, rák, májbetegségek, stb.
2-es típusú diabétesz vs. cukros üdítőitalok

2-es típusú diabétesz vs. cukros üdítőitalok

Egy frissen publikált tudományos kutatás szerint, ha a cukros, szénsavas üdítőitalok helyett vízzel oltjuk a szomjunkat, drámaian csökkenthetjük a 2-es típusú cukorbetegség kialakulásának esélyét.
A 2-es típusú cukorbetegség is autoimmun betegség?

A 2-es típusú cukorbetegség is autoimmun betegség?

A Nature Medicine e heti számában megjelent tanulmány szerzője szerint a 2-es típusú diabétesz több mint anyagcsere betegség, ezért az új típusú gyógymódoknak az immunrendszer modulációjára kell a hangsúlyt fektetniük.
Óvatosan a kávéval!

Óvatosan a kávéval!

Ha elmegyünk étterembe és elfogyasztjuk a levest, a főételt, majd a desszertet, szinte biztosak lehetünk benne, hogy a végén a pincér felteszi a kérdést: egy jó kávét vagy capuccino-t hozhatok? Erre a legtöbben igennel felelnek, hiszen régi „jó” szokása a magyar embernek, hogy a kiadós étkezést „lenyomtatja” egy jó feketével. Ez azonban csöppet sem veszélytelen dolog.
Nem csak a cukor számít…?

Nem csak a cukor számít…?

Cukorbetegség, megfelelő vércukorszint, vércukor csökkentő gyógyszerek – gyakran úgy gondoljuk, hogy a csapból is ez folyik, ha arról olvasunk, mi a hosszú, egészséges élet titka?
Cukorbetegség, megelőzés

Cukorbetegség, megelőzés

A cukorbetegség mára „világjárvánnyá” vált, a legtöbb országban a negyedik leggyakoribb halálok. A betegek 90%-a II-es típusú cukorbeteg. Férfiakat és nőket egyaránt sújtja, 2025-re kb. 400 millió beteggel számolhatunk. A betegek között nagyon gyakori az elhízás, a fizikai inaktivitás, ami a fiatal korosztályt sem kíméli. Egyre több II-es típusú cukorbeteget találunk 20 év alatt is! A betegek kezelése évente több százmilliárd dollárt emészt fel, ami az egészségügyre fordított összegek 7-10%-ának felel meg. A betegség legfőbb jellemzője az elégtelen inzulinhatás: tehát vagy nincs elég inzulin, vagy van, de nem hat megfelelően - inzulin rezisztencia.
Inzulin rezisztencia

Inzulin rezisztencia

Az emberiség egy jelentős részének szervezete rezisztens az inzulinnal szemben, tehát testében az inzulin nem képes lebontani a cukrot.
Cukorbetegség és a vese

Cukorbetegség és a vese

A cukorbetegség és bizonyos vesebetegségek kapcsolata, a lúgosítás, lúgosító életmód (SuperGreens, Green Magma) szerepe cukorbetegségben.
Diabétesz, egészséges táplálkozás

Diabétesz, egészséges táplálkozás

Magyarországon a 20-70 éves korosztály körében végzett felmérés szerint a cukorbetegség gyakorisága 8,65%. A betegek 92%-a II–es típusú diabéteszben szenved.
Elsavasodás vagy acidózis

Elsavasodás vagy acidózis

Mit jelent az elsavasodás vagy acidózis? Milyen következményekkel jár? Megoldást jelent-e az acidózissal szemben a lúgosítás? Elegendő-e a lúgosító ételek és lúgosító italok (SuperGreens) fogyasztása?
Cukorbetegség, lúgosítás II. rész

Cukorbetegség, lúgosítás II. rész

A leggyakoribb anyagcserezavar a cukorbetegség. Amikor a cukorbetegség kialakul, már gyakorlatilag a hasnyálmirigy inzulintermelő sejtjeinek a fele véglegesen elpusztult.
Cukorbetegség, lúgosítás I. rész

Cukorbetegség, lúgosítás I. rész

A cukorbetegség, legyen az I-es vagy éppen II-es típusú, a vér cukor szintjének kóros megnövekedését jelenti, melynek az oka, hogy szervezetünk képtelen előállítani vagy megfelelően felhasználni az inzulint.
Bios Life vs. II-es típusú diabétesz

Bios Life vs. II-es típusú diabétesz

A Bios Life termékcsalád túlsúlyra és magas koleszterin szintre gyakorolt hatását már vizsgáltuk. Most nézzük meg, mit várhatunk tőle II-es típusú cukorbetegségben?
A glikémiás index tündöklése és bukása II.

A glikémiás index tündöklése és bukása II.

Legutóbbi cikkemre (A glikémiás index tündöklése és bukása című tanulmányra) meglehetősen sok, eltérő, főként érdeklődő reakció érkezett (e-mailek, telefonhívások), ezért megpróbálom tovább boncolgatni a témát, illetve a már leírtakat más oldalról megvilágítani.
A cukorbetegség

A cukorbetegség

A cukorbetegségnek ma három fő formáját különböztetjük meg: az I-es típusú cukorbetegséget, a 1,5 LADA típust, és a II-es típusú cukorbajt.
< > 1. oldal (összesen: 0) Rendezés: