Erős immunrendszer

Az előtej bizonyítottan hatékony immunrendszer erősítő

Az előtej bizonyítottan hatékony immunrendszer erősítő

Röviddel a szülést követően a nőstény emlősök kolosztrumot (előtejet) termelnek, ami beindítja az újszülött immunrendszerét. A kutatók úgy vélik, hogy a kolosztrum előnyei azonban nem érnek itt véget. Akár gyenge az immunrendszerünk, vagy csak egy általános immunrendszer erősítésre, roborálásra van szükségünk, a kolosztrum lehet a szükséges lökés a fertőzések elleni harcban, vagy olyan immunrendszerrel összefüggő betegségek legyőzésében, mint a rák.
1968. július 13

1968. július 13

1968-ban viszonylag nyugodtan szemlélődtek a járványügyi szakemberek, miközben az évszázad politikai értelemben legmozgalmasabb időszakát éltük. Pedig valahol, a távoli Hong Kongban egy kis lakónegyedben  a H2N2 csak madarakat fertőző influenza vírusának genetikai állománya kombinálódott egy másik influenza faj genetikai állományával (a jelenség neve antigén csuszamlás vagy antigenic shift) és az így kialakult H3N2 törzs rászabadult az emberiségre.
Kerülje el az influenzát!

Kerülje el az influenzát!

Megjött a tél és vele együtt a munkahelyek is megteltek tüsszögő, köpködő, köhögő kollégákkal. Mindannyian szeretnénk elkerülni ezeket a kellemetlen betegségeket, ezért nézzük meg, hogyan tarthatjuk távol magunktól a vírusokat és baktériumokat.
Influenza elleni oltás: mit tegyünk?

Influenza elleni oltás: mit tegyünk?

Lassan véget ér a november, két nap múlva hivatalosan is kezdetét veszi a tél, ami abban is megmutatkozik, hogy hétvégére már erős lehűlést és elszórtan havazást is ígérnek a meteorológusok. Egyre többen keresik fel háziorvosukat különböző hurutos megbetegedésekkel (nátha, megfázás, torokgyulladás, stb.) és egyre többeket foglalkoztat a kérdés: vajon lesz-e ezen a télen is influenzajárvány és érdemes-e beadatni az ellene kifejlesztett vakcinát?
Olajfa, az élet fája

Olajfa, az élet fája

5000 éve ismerik a Mediterráneumban az élet fáját, az olajfát. Most azonban nem értékes olajáról írok, hanem a leveléről, pontosabban egy olyan anyagról, ami az olajfa levélben nagy mennyiségben megtalálható.
Itt van az ősz

Itt van az ősz

„Itt van az ősz, itt van újra”, ami egyet jelent a változékony időjárással, és sajnos ezzel együtt a különféle megbetegedésekkel járó fokozott veszéllyel. Szervezetünk ”felfegyverkezve” várja a nem kívánt látogatókat, noha előfordul, hogy ”katonáink” muníció nélkül maradnak.
Immunrendszer erősítés: csak természetesen

Immunrendszer erősítés: csak természetesen

Az emberi immunrendszer egy rendkívül nagy és összetett szisztémát alkot, melyre hatással van külső és belső környezetünk, táplálkozásunk, életmódunk és lelki világunk is. Az immunrendszerre nem szabad úgy tekinteni, mint „kiragadott”, különálló sejtekre, hiszen annak megfelelő működéséhez harmonizálnia kell teljes testünkkel.
Kolosztrum és glutathione

Kolosztrum és glutathione

Dr. Daniel G. Clark (a Colostrum, Life’s First Food című könyv szerzője) szerint a szarvasmarha kolosztrum képes újjáépíteni az immunrendszert, elpusztítani a vírusokat, baktériumokat és gombákat, felgyorsítani a szervezet öngyógyító mechanizmusait, de emellett segítséget jelenthet a tartós fogyásban, a zsírégetésben, erősíti a csontokat és az izmokat, valamint lassítja az öregedést.
Kolosztrum, hatékony immunrendszer erősítés

Kolosztrum, hatékony immunrendszer erősítés

Röviddel szülés után (az első 24 órában) a nőstény emlősök szervezete egy tejszerű, kolosztrum nevű anyagot kezd termelni, s ez biztosítja az újszülöttek számára az anyai immunitást, a megfelelő védelmet a kórokozókkal szemben. Minden emlősben termelődik colostrum, de az így átadott immunitás jelentősége fajonként eltérő lehet. Kutatók szerint azonban a kolosztrum szerepe itt nem ér véget szükségszerűen. Ha valakinek le van gyengülve a szervezete, vagy szeretné erősíteni immunrendszerét, a kolosztrum lehet a természetes megoldás.
Természetes immunerősítés?

Természetes immunerősítés?

Az alacsony fehérvérsejt számnak több, különböző oka lehet és jelezheti a meggyengült immunrendszert. Leggyakoribb okai: stressz, egészségtelen étrend és életmód, tápanyaghiány, orvosi kezelés, sebészeti beavatkozás, stb. Ha csökken a fehérvérsejtek száma és az immunrendszer meggyengül, a szervezet természetes ellenálló képessége lecsökken a betegségekkel és fertőzésekkel szemben.
Ahogy ma látjuk: a Candida

Ahogy ma látjuk: a Candida

A candidák (mert többen vannak!) a mikroszkopikus méretű, de nagy telepeket alkotó, sarjadzó gombák  népes családjának tagjai. Szinte mindenütt jelen vannak, nem csak az emberben, állatban, hanem még a növényekben, gyümölcsökben is.
Madárinfluenza

Madárinfluenza

A madárinfluenzát egy olyan influenza vírus okozza, mely a madarakat fertőzi meg (többek között a pulykákat, csirkéket, kacsákat, libákat). A madárinfluenza tehát egy fertőző betegség, az influenza vírusok A törzsébe tartozik.
Már megint itt van…

Már megint itt van…

Az influenzajárvány olyan biztosan eljön minden évben, hogy az lenne az orvosi szenzáció, ha egy esztendőben kimaradna. Mit tehetnek azok, akik korábban nem olttatták be magukat vagy gyermekeiket és mégis szeretnék ezt a betegséget elkerülni vagy tüneteit csökkenteni?
Szarvasmarha kolosztrum és az influenza

Szarvasmarha kolosztrum és az influenza

A szarvasmarha kolosztrumot a tehén a szülést követő néhány napban termeli, ezért előtejnek is szoktuk nevezni, alapvető funkciója, hogy megvédje az újszülött borjút a különböző fertőzésektől. A kolosztrum több olyan összetevőt és fehérjét is tartalmaz, melyeknek vírus-, és baktériumölő, valamint immunrendszer erősítő mechanizmusokat tulajdonítunk.
A veleszületett vagy természetes immunitás

A veleszületett vagy természetes immunitás

Hogyan is működik? Az emberi szervezet elsődlegesen a veleszületett immunitás aktiválása révén kezdi meg a küzdelmét a szervezetet támadó különféle kórokozók ellen. Ez az immunitás működik alapvetően a rovarokban, de még a növényekben is. A történések két tengelyen futnak.
A sokrétű immunrendszer

A sokrétű immunrendszer

Immunrendszerünk összetett működése révén látja el szervezetünk állandó védelmét, működése szempontjából alapvetően két csoportba osztjuk. Az elsődleges, természetes védelmi vonal az öröklött immunitás, mely 100 betolakodóból 99-cel felveszi a küzdelmet. A második védelmi vonal a szerzett immunitás, mely csak akkor működik hatékonyan, ha a szervezet korábban már találkozott a specifikus kórokozóval és antitesteket termelt ellene. Immunrendszerünk ezen része emlékszik a korábbi betolakodóra, így másodszorra már gyorsan és hatékonyan képes küzdeni ellene. Ezt a működési elvet használjuk ki akkor, amikor védőoltást juttatunk a szervezetbe.
Immunrendszer erősítés – olajfalevél kivonat

Immunrendszer erősítés – olajfalevél kivonat

Az olajfalevél jótékony tulajdonságai hosszú évszázadokra tekintenek vissza, alapjai a mediterrán kultúrából származnak. Az orvostudomány apja, a görög származású Hippokratész kolerában, illetve izomfájdalmak és fekélyek kezelésében használta. Később az olajfalevél kivonat alkalmazása szélesebb körben elterjedt, a népi gyógyászat előszeretettel alkalmazta. Az étrend-kiegészítő ipar viszonylag későn figyelt fel rá, bevezetése óta azonban rendkívüli elismerésnek örvend. Az olajfalevél kivonat legfontosabb összetevője az oleuropein. 
Kolosztrum és egészségünk

Kolosztrum és egészségünk

A kolosztrum nem csupán egy magas tápanyag tartalommal megáldott élelmiszer, hanem egy olyan fantasztikus, természetes anyag, mely számtalan olyan vegyületet tartalmaz, amik hozzá segítenek minket az egészséges élethez. A kolosztrum fontosságát mi sem bizonyítja jobban, mint hogy a legtöbb újszülött állatnak szüksége van a kolosztrumra a túléléshez.
Túl sok antibiotikum?

Túl sok antibiotikum?

„Itt van az ősz, itt van ujra…”, a gyerekek újra óvodába, iskolába járnak, s az egyre hűvösebb, csapadékosabb időben, egyre többen jelentkeznek a háziorvosnál megfázással, köhögéssel, influenzaszerű megbetegedéssel. A CDC (Centers for Disease Control and Prevention) adatai szerint a fenti tünetekre a háziorvosok jelentős része hajlamos azonnal antibiotikumot felírni, s ennek következtében sokkal több gyermek szed antibiotikumot, mint amennyinek erre valóban szüksége lenne.
Multirezisztens TBC járvány várható?

Multirezisztens TBC járvány várható?

A WHO (World Health Organization) figyelmeztetése szerint Európában egy olyan, gyógyszerekkel szemben rezisztens tuberkulózis baktériumtörzs ütötte fel a fejét, mely akár járványt is okozhat a következő években, ami több ezer ember halálát okozhatja. A TBC régóta ismert betegség, mely soha nem tűnt el teljesen, s most új erőre kapva készül revansot venni - Jakab Zsuzsanna, a WHO Európai Regionális Igazgatója szerint.
Hogy állunk az influenzával?

Hogy állunk az influenzával?

Egyre több kérdést kapok azzal kapcsolatban, hogy mi is a helyzet idén az influenzával, illetve mennyire kell tartani attól, hogy a tavalyi H1N1 vírus újra felüti a fejét a világon?
Az a fontos néhány nap…

Az a fontos néhány nap…

Mikor szervezetünket valamilyen fertőzés éri, akkor immunrendszerünk feladat a kórokozó elpusztítása. Immunrendszerünk erősen leegyszerűsítve két alapvető alrendszerből épül fel.
Influenza megelőzés szívünk érdekében

Influenza megelőzés szívünk érdekében

Most, hogy a pandémiás (H1N1) influenza járványt magunk mögött tudhatjuk, joggal bízhatunk abban, hogy az idei járvány sokkal kevésbé lesz drámai, mint tavaly. De ez még nem jelenti azt, hogy nem kell mindent megtennünk annak érdekében, hogy elkerüljük az influenza fertőzést.
Érdemes-e oltatni 2 éves kor alatt?

Érdemes-e oltatni 2 éves kor alatt?

Érdekes, hogy általában azt szokták mondani, hogy az influenza az „idősek betegsége”, hiszen ők hajlamosak leginkább elkapni a fertőzést és náluk a leggorombábbak a szövődmények. Minden évben sok idős ember hal meg az influenza következtében. Azonban az idősek után a 2 év alatti gyermekeknél a leggyakoribb az influenza előfordulási aránya.
Táplálkozás, immunrendszer

Táplálkozás, immunrendszer

Immunrendszerünk testünk, szervezetünk védőpajzsa, melynek legfontosabb feladata, hogy megóvjon minket a vírusoktól, baktériumoktól és más, betegséget előidéző organizmusoktól. Az immunrendszer egy komplex védelmi rendszer. Vajon mennyiben befolyásolja immunrendszerünk működését az, hogy milyen táplálékokat juttatunk szervezetünkbe?
Torokgyulladás, gyenge immunrendszer?

Torokgyulladás, gyenge immunrendszer?

Torokgyulladás során a beteg érzékeny, kaparó érzést, súlyosabb esetben fájdalmat érez a torkában. A torokgyulladást vírus és baktérium egyaránt okozhatja, de gyakori a betegség azon formája, melyet a streptococcus A baktérium okoz.
Változtasson életmódján, erősítse immunrendszerét!

Változtasson életmódján, erősítse immunrendszerét!

Az immunrendszer különböző szervek (lép, csontvelő, mandulák, nyirokrendszer) összetett hálózata. Annak érdekében, hogy támogatni tudja immunrendszerét, diétás és életmódbeli változásokat kell tennie, ezzel segítheti szervezetét a fertőzések elleni harcban.
Influenza megelőzés

Influenza megelőzés

A legfontosabb, hogy tisztában kell lennünk azzal, hogy az influenza egy meglehetősen komoly betegség, amely súlyosabb esetben kórházi kezelést igényelhet, és ritkább esetben akár a beteg halálát is okozhatja.
Influenza járvány

Influenza járvány

Mint minden évben, idén sem múlhat el úgy a tél, hogy ne fenyegetne az influenzajárvány. A várható influenza törzseket megjelölték, ezért ennek megfelelően kezdték el a vakcinák gyártását is az egyenlítőtől északra fekvő országokban.
Immunrendszer erősítés vagy immunmoduláns hatás?

Immunrendszer erősítés vagy immunmoduláns hatás?

Az immunrendszer minden más szervrendszerünktől alapvető eltérést mutat, mert nincs benne központi vezérlő rendszer, mint pl. az agy, vagy a szív. Működése kizárólag a sejtek, a szövetek és a szervek kölcsönös egymásra hatásán alapul.
< > 1. oldal (összesen: 0) Rendezés: