Fehér medicina

Szakértők a kolosztrumról és immunrendszer támogatásról

Szakértők a kolosztrumról és immunrendszer támogatásról

A kolosztrum egy tejszerű anyag, melyet a nőstény emlősök rövidesen szülés után termelnek. A kolosztrum tele van erős, immunstimuláló összetevőkkel, amik beindítják az újszülött immunrendszerét. Úgy vélik, hogy segíthet a vastagbélrákban szenvedő betegnek leküzdeni a betegség visszatérését, mondja Dr. Robert Rountree, a Helios Egészségügyi Központ társalapítója (Bill Gottlieb – Alternatív gyógymódok, 169. oldal).
Az előtej bizonyítottan hatékony immunrendszer erősítő

Az előtej bizonyítottan hatékony immunrendszer erősítő

Röviddel a szülést követően a nőstény emlősök kolosztrumot (előtejet) termelnek, ami beindítja az újszülött immunrendszerét. A kutatók úgy vélik, hogy a kolosztrum előnyei azonban nem érnek itt véget. Akár gyenge az immunrendszerünk, vagy csak egy általános immunrendszer erősítésre, roborálásra van szükségünk, a kolosztrum lehet a szükséges lökés a fertőzések elleni harcban, vagy olyan immunrendszerrel összefüggő betegségek legyőzésében, mint a rák.
Az immunsejtek a méhekhez hasonlóan osztják meg az információt

Az immunsejtek a méhekhez hasonlóan osztják meg az információt

Amikor a méhek új információra tesznek szert, mint például egy új mézforrás, megosztják ezt a hírt társaikkal, amikor visszatérnek a kaptárba. Az USA-ban végzett új kutatás szerint az immunrendszer T-sejtjei is hasonló módon viselkednek, amikor a kórokozókra és vakcinákra való reakciót hangolják össze.
Antibiotikum a bio almában és körtében?

Antibiotikum a bio almában és körtében?

Minden alkalommal, amikor bio almába vagy körtébe harapunk, kitehetjük magunkat két különböző antibiotikum káros hatásának is, melyek használatát az Egyesült Államok Mezőgazdasági Minisztériuma (USDA) engedélyezte e két gyümölcs estében. 
A légy és a tigris

A légy és a tigris

Egy légy veszedelmesebb, mint ezer tigris, - tartja egy indiai közmondás. Bizony, az ember igazi ellenségei kicsik és láthatatlanok. Ilyen a Norovírus is. Minden télen menetrendszerűen megjelenik. Váratlanul, a teljes jólét állapotában csap le áldozatára, többnyire az éjjeli órákban.
1968. július 13

1968. július 13

1968-ban viszonylag nyugodtan szemlélődtek a járványügyi szakemberek, miközben az évszázad politikai értelemben legmozgalmasabb időszakát éltük. Pedig valahol, a távoli Hong Kongban egy kis lakónegyedben  a H2N2 csak madarakat fertőző influenza vírusának genetikai állománya kombinálódott egy másik influenza faj genetikai állományával (a jelenség neve antigén csuszamlás vagy antigenic shift) és az így kialakult H3N2 törzs rászabadult az emberiségre.
A Norovírus és a tél

A Norovírus és a tél

Végül is nem csak télen, hanem az év bármely szakában jelen van ez a vírus köztünk, de télen komoly járványokat okozhat. A Norovírus nevét Norwalk városáról kapta, mert pár évtizede egy katonai kollégiumban először igazolták létét, miután mindenkit megfertőzött. 
Mi a baj a tejjel?

Mi a baj a tejjel?

Nincs a Földön egyetlen egy olyan állatfaj sem, amelyik bármely életkorban idegen faj tejét szopná. Az meg végkép elképzelhetetlen, hogy a felnőtt egyed saját fajtársának vagy más fajnak a tejét fogyasztaná.
Kerülje el az influenzát!

Kerülje el az influenzát!

Megjött a tél és vele együtt a munkahelyek is megteltek tüsszögő, köpködő, köhögő kollégákkal. Mindannyian szeretnénk elkerülni ezeket a kellemetlen betegségeket, ezért nézzük meg, hogyan tarthatjuk távol magunktól a vírusokat és baktériumokat.
Influenza elleni oltás: mit tegyünk?

Influenza elleni oltás: mit tegyünk?

Lassan véget ér a november, két nap múlva hivatalosan is kezdetét veszi a tél, ami abban is megmutatkozik, hogy hétvégére már erős lehűlést és elszórtan havazást is ígérnek a meteorológusok. Egyre többen keresik fel háziorvosukat különböző hurutos megbetegedésekkel (nátha, megfázás, torokgyulladás, stb.) és egyre többeket foglalkoztat a kérdés: vajon lesz-e ezen a télen is influenzajárvány és érdemes-e beadatni az ellene kifejlesztett vakcinát?
Olajfa, az élet fája

Olajfa, az élet fája

5000 éve ismerik a Mediterráneumban az élet fáját, az olajfát. Most azonban nem értékes olajáról írok, hanem a leveléről, pontosabban egy olyan anyagról, ami az olajfa levélben nagy mennyiségben megtalálható.
Itt van az ősz

Itt van az ősz

„Itt van az ősz, itt van újra”, ami egyet jelent a változékony időjárással, és sajnos ezzel együtt a különféle megbetegedésekkel járó fokozott veszéllyel. Szervezetünk ”felfegyverkezve” várja a nem kívánt látogatókat, noha előfordul, hogy ”katonáink” muníció nélkül maradnak.
Immunrendszer erősítés: csak természetesen

Immunrendszer erősítés: csak természetesen

Az emberi immunrendszer egy rendkívül nagy és összetett szisztémát alkot, melyre hatással van külső és belső környezetünk, táplálkozásunk, életmódunk és lelki világunk is. Az immunrendszerre nem szabad úgy tekinteni, mint „kiragadott”, különálló sejtekre, hiszen annak megfelelő működéséhez harmonizálnia kell teljes testünkkel.
Kolosztrum és glutathione

Kolosztrum és glutathione

Dr. Daniel G. Clark (a Colostrum, Life’s First Food című könyv szerzője) szerint a szarvasmarha kolosztrum képes újjáépíteni az immunrendszert, elpusztítani a vírusokat, baktériumokat és gombákat, felgyorsítani a szervezet öngyógyító mechanizmusait, de emellett segítséget jelenthet a tartós fogyásban, a zsírégetésben, erősíti a csontokat és az izmokat, valamint lassítja az öregedést.
Öregedő immunrendszer

Öregedő immunrendszer

Évente vissza-visszatérnek az influenzajárványok. A javasolt védőoltás eddig úgy nézett ki, hogy a nagyon kiskorú gyermekek az oltóanyagot csökkent dózisban kapták, azután 6 éves kortól 100 éves korig mindenki egy forma dózisú oltóanyagot kapott.
Mi is az immuntej?

Mi is az immuntej?

A sajt gyártása során a tejben lévő fehérjék többsége enzimatikus hatásra megalvad. Ezt tömörítik, kipréselik, szárítják, füstölik, így számtalan sajtféleséget készíthetnek belőle. A tejfehérjék 79%-a kazein és ez kerül a sajtba.
Kolosztrum, hatékony immunrendszer erősítés

Kolosztrum, hatékony immunrendszer erősítés

Röviddel szülés után (az első 24 órában) a nőstény emlősök szervezete egy tejszerű, kolosztrum nevű anyagot kezd termelni, s ez biztosítja az újszülöttek számára az anyai immunitást, a megfelelő védelmet a kórokozókkal szemben. Minden emlősben termelődik colostrum, de az így átadott immunitás jelentősége fajonként eltérő lehet. Kutatók szerint azonban a kolosztrum szerepe itt nem ér véget szükségszerűen. Ha valakinek le van gyengülve a szervezete, vagy szeretné erősíteni immunrendszerét, a kolosztrum lehet a természetes megoldás.
Kolosztrum, immunrendszer erősítés

Kolosztrum, immunrendszer erősítés

Szülés után a nőstény emlős szervezete egy tejszerű anyagot, ún. kolosztrumot termel, mely biztosítja az újszülött immunrendszerét az első napokban. A kolosztrum szerepe azonban itt nem ér véget. Kutatók szerint a kolosztrum hatékonyan harcol a fertőzésekkel és egyes krónikus betegségekkel szemben.
Természetes immunerősítés?

Természetes immunerősítés?

Az alacsony fehérvérsejt számnak több, különböző oka lehet és jelezheti a meggyengült immunrendszert. Leggyakoribb okai: stressz, egészségtelen étrend és életmód, tápanyaghiány, orvosi kezelés, sebészeti beavatkozás, stb. Ha csökken a fehérvérsejtek száma és az immunrendszer meggyengül, a szervezet természetes ellenálló képessége lecsökken a betegségekkel és fertőzésekkel szemben.
Ahogy ma látjuk: a Candida

Ahogy ma látjuk: a Candida

A candidák (mert többen vannak!) a mikroszkopikus méretű, de nagy telepeket alkotó, sarjadzó gombák  népes családjának tagjai. Szinte mindenütt jelen vannak, nem csak az emberben, állatban, hanem még a növényekben, gyümölcsökben is.
Madárinfluenza

Madárinfluenza

A madárinfluenzát egy olyan influenza vírus okozza, mely a madarakat fertőzi meg (többek között a pulykákat, csirkéket, kacsákat, libákat). A madárinfluenza tehát egy fertőző betegség, az influenza vírusok A törzsébe tartozik.
Már megint itt van…

Már megint itt van…

Az influenzajárvány olyan biztosan eljön minden évben, hogy az lenne az orvosi szenzáció, ha egy esztendőben kimaradna. Mit tehetnek azok, akik korábban nem olttatták be magukat vagy gyermekeiket és mégis szeretnék ezt a betegséget elkerülni vagy tüneteit csökkenteni?
Szarvasmarha kolosztrum és az influenza

Szarvasmarha kolosztrum és az influenza

A szarvasmarha kolosztrumot a tehén a szülést követő néhány napban termeli, ezért előtejnek is szoktuk nevezni, alapvető funkciója, hogy megvédje az újszülött borjút a különböző fertőzésektől. A kolosztrum több olyan összetevőt és fehérjét is tartalmaz, melyeknek vírus-, és baktériumölő, valamint immunrendszer erősítő mechanizmusokat tulajdonítunk.
A veleszületett vagy természetes immunitás

A veleszületett vagy természetes immunitás

Hogyan is működik? Az emberi szervezet elsődlegesen a veleszületett immunitás aktiválása révén kezdi meg a küzdelmét a szervezetet támadó különféle kórokozók ellen. Ez az immunitás működik alapvetően a rovarokban, de még a növényekben is. A történések két tengelyen futnak.
A sokrétű immunrendszer

A sokrétű immunrendszer

Immunrendszerünk összetett működése révén látja el szervezetünk állandó védelmét, működése szempontjából alapvetően két csoportba osztjuk. Az elsődleges, természetes védelmi vonal az öröklött immunitás, mely 100 betolakodóból 99-cel felveszi a küzdelmet. A második védelmi vonal a szerzett immunitás, mely csak akkor működik hatékonyan, ha a szervezet korábban már találkozott a specifikus kórokozóval és antitesteket termelt ellene. Immunrendszerünk ezen része emlékszik a korábbi betolakodóra, így másodszorra már gyorsan és hatékonyan képes küzdeni ellene. Ezt a működési elvet használjuk ki akkor, amikor védőoltást juttatunk a szervezetbe.
Immunrendszer erősítés – olajfalevél kivonat

Immunrendszer erősítés – olajfalevél kivonat

Az olajfalevél jótékony tulajdonságai hosszú évszázadokra tekintenek vissza, alapjai a mediterrán kultúrából származnak. Az orvostudomány apja, a görög származású Hippokratész kolerában, illetve izomfájdalmak és fekélyek kezelésében használta. Később az olajfalevél kivonat alkalmazása szélesebb körben elterjedt, a népi gyógyászat előszeretettel alkalmazta. Az étrend-kiegészítő ipar viszonylag későn figyelt fel rá, bevezetése óta azonban rendkívüli elismerésnek örvend. Az olajfalevél kivonat legfontosabb összetevője az oleuropein. 
Kolosztrum és egészségünk

Kolosztrum és egészségünk

A kolosztrum nem csupán egy magas tápanyag tartalommal megáldott élelmiszer, hanem egy olyan fantasztikus, természetes anyag, mely számtalan olyan vegyületet tartalmaz, amik hozzá segítenek minket az egészséges élethez. A kolosztrum fontosságát mi sem bizonyítja jobban, mint hogy a legtöbb újszülött állatnak szüksége van a kolosztrumra a túléléshez.
A kolosztrum története

A kolosztrum története

A kolosztrum használata különböző betegségek kezelésében évezredes múltra tekint vissza. Az ősi indiai orvoslás (Ayurvéda) azóta használja a kolosztrumot, mióta a szarvasmarhát háziasította az emberiség. A századforduló környékén jegyezték fel először, hogy a szülés utáni tejben (előtej, kolosztrum) az antitestek száma sokkal magasabb a normális értéknél.
Túl sok antibiotikum?

Túl sok antibiotikum?

„Itt van az ősz, itt van ujra…”, a gyerekek újra óvodába, iskolába járnak, s az egyre hűvösebb, csapadékosabb időben, egyre többen jelentkeznek a háziorvosnál megfázással, köhögéssel, influenzaszerű megbetegedéssel. A CDC (Centers for Disease Control and Prevention) adatai szerint a fenti tünetekre a háziorvosok jelentős része hajlamos azonnal antibiotikumot felírni, s ennek következtében sokkal több gyermek szed antibiotikumot, mint amennyinek erre valóban szüksége lenne.
Multirezisztens TBC járvány várható?

Multirezisztens TBC járvány várható?

A WHO (World Health Organization) figyelmeztetése szerint Európában egy olyan, gyógyszerekkel szemben rezisztens tuberkulózis baktériumtörzs ütötte fel a fejét, mely akár járványt is okozhat a következő években, ami több ezer ember halálát okozhatja. A TBC régóta ismert betegség, mely soha nem tűnt el teljesen, s most új erőre kapva készül revansot venni - Jakab Zsuzsanna, a WHO Európai Regionális Igazgatója szerint.
Támad a halálos madárinfluenza?

Támad a halálos madárinfluenza?

Az ENSZ arra figyelmeztet, hogy a madárinfluenza vírus (H5N1) olyan területeken is megjelent, melyek korábban vírusmentes régióknak számítottak. A szakértők szerint ez a jelenség elsősorban a vándormadaraknak „köszönhető”.
Szivárgó bél szindróma vs. szarvasmarha kolosztrum

Szivárgó bél szindróma vs. szarvasmarha kolosztrum

Egy friss kutatás szerint, melynek során a kutatók a kolosztrum fizikai erőnlétnövelő hatását vizsgálták, észrevették, hogy a szarvasmarha kolosztrum képes csökkenteni a belek „áteresztő képességét” és így megakadályozni az ún. szivárgó bél szindrómát. Emellett azt találták, hogy a szarvasmarha kolosztrum rendszeres fogyasztása nem csak az altétáknál lehet kedvező hatással, hanem azoknál is, akik hőgutát kaptak.
E. coli fertőzés, spanyol uborka, német járvány?

E. coli fertőzés, spanyol uborka, német járvány?

Az E. coli egy rendkívül virulens típusa (STEC, Shiga toxin-producing E. coli) ütötte fel a fejét Németországban, az eddigi adatok szerint több mint ezer embert betegített meg és legalább tízen belehaltak a fertőzésbe. Sokak szerint a „járvány” hamarosan eléri az Egyesült Királyságot, Dániát, Svédországot és Hollandiát is. Ezekből az országokból már jelentettek hemolitikus urémiás szindrómában (HUS) szenvedő betegeket.
Laktóz intolerancia

Laktóz intolerancia

A lakosság jelentős része szenved tejcukor érzékenységben, az emberek kb. 15%-a születése óta – génjeiknek köszönhetően – nem képes megfelelően emészteni a laktózt, s ez allergiás reakciókkal jár.
Az antibiotikum krízis

Az antibiotikum krízis

Hogyan jutottunk idáig és hogyan tovább? Az elmúlt években sokat hallhattunk az antibiotikum krízisről, sokan úgy gondolják, lassan kifogyunk a hatásos antibiotikumokból, ezáltal képtelenek leszünk kezelni bizonyos fertőzéseket.
A candida

A candida

Napjaink legnagyobb sztárja, a mikrobiológia celebje. Pedig a történet igen régi. 1978-ban vetették fel amerikai kutatók, hogy a „krónikus fáradtság szindrómát” a candidák elszaporodása okozhatja.
A tüdőgyulladás

A tüdőgyulladás

Most a tüdőgyulladásnak csak arról a formájáról írok, amit otthon és nem a kórházban szerezhetünk. Az esetismertetések szinte mindig így kezdődnek: egy késő őszi hónapban, egy téli hónapban, kora tavasszal, stb. Vajon ez véletlen? Koránt sem. Az otthon szerzett tüdőgyulladások többségét még mindig a streptococcusok okozzák.
Hogy állunk az influenzával?

Hogy állunk az influenzával?

Egyre több kérdést kapok azzal kapcsolatban, hogy mi is a helyzet idén az influenzával, illetve mennyire kell tartani attól, hogy a tavalyi H1N1 vírus újra felüti a fejét a világon?
Vírusos gasztroenteritisz - calici járvány

Vírusos gasztroenteritisz - calici járvány

Az elmúlt napokban újra a média középpontjába került a calici vírus, az ÁNTSZ közleménye szerint az ország több részén már járvány alakult ki, többek között kórházakban, óvodákban.
Az a fontos néhány nap…

Az a fontos néhány nap…

Mikor szervezetünket valamilyen fertőzés éri, akkor immunrendszerünk feladat a kórokozó elpusztítása. Immunrendszerünk erősen leegyszerűsítve két alapvető alrendszerből épül fel.
Influenza megelőzés szívünk érdekében

Influenza megelőzés szívünk érdekében

Most, hogy a pandémiás (H1N1) influenza járványt magunk mögött tudhatjuk, joggal bízhatunk abban, hogy az idei járvány sokkal kevésbé lesz drámai, mint tavaly. De ez még nem jelenti azt, hogy nem kell mindent megtennünk annak érdekében, hogy elkerüljük az influenza fertőzést.
Érdemes-e oltatni 2 éves kor alatt?

Érdemes-e oltatni 2 éves kor alatt?

Érdekes, hogy általában azt szokták mondani, hogy az influenza az „idősek betegsége”, hiszen ők hajlamosak leginkább elkapni a fertőzést és náluk a leggorombábbak a szövődmények. Minden évben sok idős ember hal meg az influenza következtében. Azonban az idősek után a 2 év alatti gyermekeknél a leggyakoribb az influenza előfordulási aránya.
Kérdések az influenza elleni oltásról

Kérdések az influenza elleni oltásról

Az elmúlt hetekben számtalan érdeklődő levelet kaptam olvasóimtól, akik az influenza elleni oltásról kérdeztek. Ennek apropóján összeállítottam a legfontosabb kérdéseket és válaszokat a 2010-es vakcináról.
E.coli fertőzés vs. vese, szív, vérnyomás

E.coli fertőzés vs. vese, szív, vérnyomás

Kanadai kutatók legfrissebb kutatási eredményei azt mutatják, hogy azoknál, akik korábban megfertőződtek E.coli baktériummal, nagyobb valószínűséggel fordul elő magas vérnyomás, szívbetegség és vese rendellenesség.
Táplálkozás, immunrendszer

Táplálkozás, immunrendszer

Immunrendszerünk testünk, szervezetünk védőpajzsa, melynek legfontosabb feladata, hogy megóvjon minket a vírusoktól, baktériumoktól és más, betegséget előidéző organizmusoktól. Az immunrendszer egy komplex védelmi rendszer. Vajon mennyiben befolyásolja immunrendszerünk működését az, hogy milyen táplálékokat juttatunk szervezetünkbe?
Torokgyulladás, gyenge immunrendszer?

Torokgyulladás, gyenge immunrendszer?

Torokgyulladás során a beteg érzékeny, kaparó érzést, súlyosabb esetben fájdalmat érez a torkában. A torokgyulladást vírus és baktérium egyaránt okozhatja, de gyakori a betegség azon formája, melyet a streptococcus A baktérium okoz.
Változtasson életmódján, erősítse immunrendszerét!

Változtasson életmódján, erősítse immunrendszerét!

Az immunrendszer különböző szervek (lép, csontvelő, mandulák, nyirokrendszer) összetett hálózata. Annak érdekében, hogy támogatni tudja immunrendszerét, diétás és életmódbeli változásokat kell tennie, ezzel segítheti szervezetét a fertőzések elleni harcban.
Influenza megelőzés

Influenza megelőzés

A legfontosabb, hogy tisztában kell lennünk azzal, hogy az influenza egy meglehetősen komoly betegség, amely súlyosabb esetben kórházi kezelést igényelhet, és ritkább esetben akár a beteg halálát is okozhatja.
Influenza járvány

Influenza járvány

Mint minden évben, idén sem múlhat el úgy a tél, hogy ne fenyegetne az influenzajárvány. A várható influenza törzseket megjelölték, ezért ennek megfelelően kezdték el a vakcinák gyártását is az egyenlítőtől északra fekvő országokban.
Immunrendszer erősítés vagy immunmoduláns hatás?

Immunrendszer erősítés vagy immunmoduláns hatás?

Az immunrendszer minden más szervrendszerünktől alapvető eltérést mutat, mert nincs benne központi vezérlő rendszer, mint pl. az agy, vagy a szív. Működése kizárólag a sejtek, a szövetek és a szervek kölcsönös egymásra hatásán alapul.
Olívaolaj, olajfalevél

Olívaolaj, olajfalevél

Az olívabogyó hozzájárulhat a vér koleszterin szintjének csökkentéséhez és antioxidáns tartalma miatt védi a szívet. A terápiás hatása az olívabogyónak és olívaolajnak már évszázadok óta ismert.
D-vitamin és az angolkór

D-vitamin és az angolkór

Több korábbi tanulmányomban is írtam már a D-vitaminról, mivel a D-vitamin újonnan felismert funkciói, tulajdonságai igen reményteljes lehetőségekkel kecsegtetnek (rákbetegségekben, immunrendszer erősítésében, stb.). Maga a kalciferol egy gyűjtőnév, több eltérő kémiai szerkezetű vegyületre utal. A D1-vitamin kalciferolt és lumiszterint tartalmaz, az erősebb hatású kalciferol a D2-vitamin, míg a kutatások során felfedeztek egy másik anyagot, a 7-dehidrokoleszterint, amely napsugárzás (ultraibolya sugárzás) hatására a bőrben D3-vitaminná alakul át.
Béta glükán, gyógygombák

Béta glükán, gyógygombák

Nagyon sok kutató foglalkozik a béta-glükán jótékony hatásaival, sokak szerint a legerősebb immunrendszer erősítő étrend-kiegészítők közé tartozik. A béta-glükán nem vitamin, hanem egy speciális vegyület.
Calici vírusfertőzés

Calici vírusfertőzés

12 éve kitartó, már-már háztáji járványunk a calici vírus okozta fertőzés, amire a hirtelen kialakuló émelygés, majd hányás, szinte vele együtt fellépő intenzív hasmenés, hasi fájdalom, majd 24 óra múltán enyhe láz, esetleg hőemelkedés jellemező.
D-vitamin hiány

D-vitamin hiány

A D-vitamin az utóbbi időben a kutatók figyelmének fókuszába került, fantasztikus újdonságok kerültek napvilágra a D-vitaminnal kapcsolatban. Az emberi szervezet számára szükséges D-vitamint alapvetően 3 forrásból tudjuk biztosítani: táplálékkal, az UV sugárzás segítségével, valamint étrend-kiegészítő készítmények segítségével. D-vitamint azonban természetes táplálékaink nagyon kis mennyiségben tartalmaznak csupán, ezért étkezéssel a megfelelő D-vitamin mennyiséget szinte lehetetlen biztosítani.
D-vitamin és a rák

D-vitamin és a rák

A British Medical Journalban megjelent tanulmány a vér D-vitamin szintjét és bizonyos rák típusok közti kapcsolatot vizsgálta. A kutatók a tanulmányba közel 2 500 embert vontak be. 1 248 főnél diagnosztizáltak bélrákot, a csoport másik fele egészséges volt.
Az immuncsapda

Az immuncsapda

Számtalan félreértés kering a köztudatban az immunrendszer működéséről, és ez egyáltalán nem meglepő, hiszen szakmai körökben is elismerik, hogy az immunrendszer működése, finom szabályozása még számtalan meglepetést tartogat a kutatók számára. Az egyik ilyen makacs tévhit gyakran az autoimmun betegek kérdéseiben fogható meg a legjobban. Gyakran kérdezik: az ő immunrendszerük túl jó, túl erős, hiszen a saját szerveiket is megtámadja, minek ezt még stimulálni?
D-vitamin vs. H1N1 vírus

D-vitamin vs. H1N1 vírus

Most, hogy az emberek figyelme a H1N1 influenza elleni védekezésre irányult, egyre érdekesebb tanulmányok jelennek meg az influenzajárványok okáról, a betegség megelőzésének lehetőségeiről.
D3 hormon - D3 vitamin

D3 hormon - D3 vitamin

A híres New England Journal of Medicine szerint a D-vitamin hiány mára világméretűvé vált az emberekben. Sok híreszteléssel ellentétben, a D-vitamin nem csak a csontokat érinti. Az utóbbi időben a kutatók újrakezdték a kutatásokat a D-vitaminnal, és számos új és érdekes tanulmány látott napvilágot ebben a témában.
Erős immunrendszer vs. H1N1

Erős immunrendszer vs. H1N1

Tovább folytatódik a H1N1 őrület Magyarországon, a legújabb dezinformáció úgy hangzik, hogy a H1N1 vírus azokra a legveszélyesebb, akiknek erős az immunrendszerük. Erre szokták azt mondani, hogy most már ami sok, az sok!
Immunrendszer

Immunrendszer

Az emberi immunrendszer különböző szervek komplex hálózata. Részt vesz benne a lép, a csontvelő, a mandulák, az adenoid (a torok hátsó falának szövete), és a nyirokrendszer.
Pandémia

Pandémia

Pandémia, influenza járvány, H1N1, sertés influenza, világjárvány, oltóanyag….
Szívbetegség vs. H1N1

Szívbetegség vs. H1N1

Az influenza, így a jelenlegi sertés influenza is növeli a halálos kimenetelű szívinfarktusok előfordulását.
H1N1

H1N1

Tudtuk, hogy így lesz, mert már több ízben megtapasztaltuk, hogy Magyarországon a régi beidegződésekkel szakítani nem lehet.
Colostrum, természetes védelem

Colostrum, természetes védelem

A kolosztrum kialakulása az emlősök fejlődésével egyidejű és az idők során folyamatosan alkalmazkodott környezeti körülményeinkhez.
E. coli

E. coli

Mi is tulajdonképpen az E. coli?
Kolosztrum, immunglobulinok

Kolosztrum, immunglobulinok

Sokan kimondva, kimondatlanul idegenkednek a kolosztrumtól, mivel attól tartanak, hogy egy idegen állat (szarvasmarha) immunglobulinjai szájon át bevéve valamilyen nem kívánatos mellékhatással járhatnak.
A fehér tea

A fehér tea

A legkiválóbb minőségű tea. Hazája Dél Kínában van, azon belül is Yunnan tartományból származik, de termesztik Ceylon szigetén (ma Sri Lanka) és Tajvan tengerparti területein is.
< > 1. oldal (összesen: 0) Rendezés: