Folyékony klorofill

Lúgosító klorofill a SuperGreens italba

Lúgosító klorofill a SuperGreens italba

A klorofill egyrészt antioxidáns, másrészt gyulladáscsökkentő és sebgyógyító tulajdonságokkal rendelkezik. Azonban ennél sokkal több előnyt nyújt a szervezet számára: tisztítja a vért és segít a máj, a belek és emésztőrendszer méregtelenítésében.
Lúgosítás citrommal?

Lúgosítás citrommal?

Nagyon sok kérdés érkezik hozzánk mostanában a lúgosítással kapcsolatban, az egyik leggyakrabban elhangzott pedig, hogy valóban lehetséges-e citrommal lúgosítani? Tudjuk, hogy a zöldségek többsége lúgosító hatású, azonban ez messze nem igaz az összes gyümölcsre. Ha találomra megkérdeznénk „laikusokat” arról, hogy vajon a citrom lúgosító gyümölcs-e, nagy valószínűséggel a többség válasza az lenne: nem, a citrom inkább savasít. Pedig ez tévedés.
Inzulin rezisztencia

Inzulin rezisztencia

Az emberiség egy jelentős részének szervezete rezisztens az inzulinnal szemben, tehát testében az inzulin nem képes lebontani a cukrot.
A zöld atléták

A zöld atléták

Ők bizony nem UFO-k, bár kétségtelenül ma még csodabogaraknak számítanak. Lúgosítanak, lúgosító ételeket és lúgosító italokat (SuperGreens) fogyasztanak, és közben hatékony izomzatot fejlesztenek, egészségesen.
Reflux és asztma

Reflux és asztma

Egyre több tanulmány eredménye mutatja azt, hogy szignifikáns kapcsolat van a reflux és az asztma között.
Gyomorégés, reflux betegség

Gyomorégés, reflux betegség

A következő tanulmányban olyan táplálkozási és életviteli tanácsokat olvashat, melyek védik a gyomrot, segítenek megszüntetni a reflux kellemetlen tüneteit. A reflux (latin szó, jelentése: visszaáramlás) betegség lényege, hogy a gyomor tartalma a nyelőcsőbe visszaáramlik. A betegség általában akkor fordul elő, ha a nyelőcső-gyomor határán lévő izom gyenge, és ez által nem zár tökéletesen.
Lúgosító Super Chlorophyll

Lúgosító Super Chlorophyll

Hihetetlen teljesítmény. Egészségünket egy kötéltáncoshoz hasonlíthatjuk, akinek szüntelenül egyensúlyoznia kell.
Cukorbetegség és a rák

Cukorbetegség és a rák

Az, hogy a kettestípusú cukorbetegség és a szívinfarktus, valamint a stroke között szoros kapcsolat van, már sokak előtt jól ismert, de az már kevésbé, hogy ez a népbetegség milyen mértékben hajlamosít a rosszindulatú daganatos betegségekre is.
Az örök harc végzete

Az örök harc végzete

A mikrobák elleni gyógyszeres terápia (legyenek azok baktériumok vagy gombák) az egyetlen oki terápia napjainkban, mivel antibiotikumaink, gombaölő szereink egyértelműen a mikrobák ellen irányulnak és a saját sejtjeink semmilyen szempontból nem célpontjai a kezelésnek.
Olajfalevél, olíva olaj

Olajfalevél, olíva olaj

Az olajbogyó és az olíva olaj egészségre gyakorolt jótékony hatása már évszázadok óta ismert. Ennek megfelelően a mediterrán világban előszeretettel fogyasztják, de nálunk is egyre népszerűbb.
Pre-, pro-, és szinbiotikumok

Pre-, pro-, és szinbiotikumok

Prebiotikumok, probiotikumok, szinbiotikumok. Manapság nagyon sokat hallunk ezekről a „csodaszerekről”, sokszor úgy tűnik, a csapból is ők folynak.
Váratlan meglepetés

Váratlan meglepetés

Már évek óta tudjuk, hogy az árpacsíra több ezer enzimet tartalmaz. Ezek közül is kiemelkedik a Szuperoxid Diszmutáz (SOD). Az enzim feladata célba venni a szabad gyököket és elpusztítani azokat.
Allergia

Allergia

Most virágzik idén hatodszor a parlagfű, szidjuk is eleget. Sokan allergiásak rá. De hát mi is az allergia valójában?
Az élet útja, az egészség útja

Az élet útja, az egészség útja

A magasabb rendű növények magja ivaros folyamat eredménye, lehetővé teszi a faj számára a túlélést és az elterjedést. A magban található a fiatal, fejlődésre képes növénykezdemény, a csíra.
A csontritkulásról

A csontritkulásról

A csontritkulás a hiedelemmel ellentétben mindkét nemet érinti, de kétségtelen, hogy a nőkben gyakoribb az előfordulása. Ma nem győzik eleget hangsúlyozni, hogy a bőséges tejtermék, sajt, stb. fogyasztással eredményesen védekezhetünk a betegség kialakulásával szemben.
Miért pont a csírák?

Miért pont a csírák?

Már korábban írtam arról, hogy a sejtek energetikai erőművei a mitokondriumok. Sejtjeink (de a növényi sejtek is) több száz, néha több ezer mitokondriumot tartalmaznak.
Az éltető víz

Az éltető víz

A víz az élet bölcsője. Testünk víztartalma 50-70%. Éveink előre haladtával testünk egyre kevesebb vizet tartalmaz.
A rákmegelőzés stratégiája

A rákmegelőzés stratégiája

Ma úgy tudjuk, hogy a rosszindulatú daganatok kialakulásában mintegy 80-90%-ban környezeti tényezők játsszák a főszerepet.[url][/url]
Lúgosítás

Lúgosítás

Minden élőlény, így a növények is hatékony túlélési stratégiát dolgoztak ki. Ez teszi lehetővé, hogy védekezzenek a rájuk támadó baktériumok, vírusok, gombák ellen. Persze a kórokozók is kifejlesztették saját túlélési stratégiájukat.
Megdöbbentő valóság

Megdöbbentő valóság

Semmi sem megdöbbentőbb, mint a valóság. Ki gondolta volna, hogy a világ legnagyobb élőlénye egy mézgomba fajta (Armillaria ostoyae). Nagyobb, mint 1600 focipálya egymásmellé helyezve.
Klorofill csepp

Klorofill csepp

Az élet fenntartásában fontos szerepet játszanak a porfirinek. Nagy, szerves molekulájuk négyzet alakú és középen lyukas. Ebbe a lyukba fém-atom ülhet be.
< > 1. oldal (összesen: 0) Rendezés: