Inzulin rezisztencia

Kurkumával az inzulin rezisztencia ellen?

Kurkumával az inzulin rezisztencia ellen?

Az elmúlt években számos kutató kitüntetett figyelmet szentelt az egyik legfantasztikusabb természetes gyógyító növénynek, a kurkumának. Megtudtuk, hogy a kurkuma értékes hatóanyagai fontos szerepet játszhatnak pl. a rák megelőzésében, gyógyításában, a szervezet öregedésének lassításában, s most egy újabb kivételes tulajdonságára figyelhettünk fel. 
Szénhidrátok, zsírok, fehérjék

Szénhidrátok, zsírok, fehérjék

Ma, a fejlett világban a napi elfogyasztott kalória mennyiség a felnőttekben átlagosan 2000 kcal/nap. Már száz éve kb. úgy néz ki, hogy ebből 300 kcal a fehérje, 800-1000 kcal a zsírok és kb. 1400 kcal-t a szénhidrátok tesznek ki. Akkor mitől van ma olyan sok kövér ember és miért nem volt olyan sok régebben? Ennek a magyarázata kettős.
Elhízás, cukorbetegség

Elhízás, cukorbetegség

Minden sikeres orvosi kezelés alfája és omegája az életmód megváltoztatása, a rendszeres diéta és a kezdetben könnyű, de fokozatosan növekvő intenzitású fizikai tréning.
A gyilkos cukor

A gyilkos cukor

dr. Robert H. Lustig professzor és munkatársai szerint (University of California) a cukor évente 35 millió ember halálát okozza közvetve, a cukor tehát egy méreg, ezért forgalmazását ugyan úgy kellene szabályozni, mint a cigarettáét vagy az alkoholét. A híres Nature magazinban megjelent tanulmánya szerint (The Toxoc Truth about Sugar) a cukros ételek és italok felelősek több súlyos állapot és betegség kialakulásáért: elhízás, szívbetegségek, rák, májbetegségek, stb.
Cukorbetegség: pusztító világjárvány

Cukorbetegség: pusztító világjárvány

Minden 7. másodpercben meghal egy ember a Földön cukorbetegség miatt. A feltartóztathatatlannak tűnő „világjárvány” 366 millió embert érint világszerte. Közel fél Magyarországnyi ember hal meg minden évben (4,6 millió) diabétesz következtében, a gyógyításra szánt költségek pedig meghaladják a 465 milliárd dollárt (kb. 100 000 milliárd forint, ami Magyarország több mint 3 éves GDP-je).
A 2-es típusú cukorbetegség is autoimmun betegség?

A 2-es típusú cukorbetegség is autoimmun betegség?

A Nature Medicine e heti számában megjelent tanulmány szerzője szerint a 2-es típusú diabétesz több mint anyagcsere betegség, ezért az új típusú gyógymódoknak az immunrendszer modulációjára kell a hangsúlyt fektetniük.
Cukorbetegség Magyarországon

Cukorbetegség Magyarországon

A cukorbetegséget nagyon komolyan kell vennünk, mivel egy igen súlyos, többnyire rejtőzködő betegség, ami rohamosan terjed a fejlett világban. Egyes felmérések szerint 15 év múlva már minden 10. embert érinteni fog Magyarországon.
Diétás étrend cukorbetegeknek

Diétás étrend cukorbetegeknek

Normál glükóz toleranciáról akkor beszélünk, amikor az éhomi vércukorszint 6 mmol/l alatt van és az orális glükóztolerancia teszt 2 órás értéke is 7,8 alatt marad.
Cukorbetegség, megelőzés

Cukorbetegség, megelőzés

A cukorbetegség mára „világjárvánnyá” vált, a legtöbb országban a negyedik leggyakoribb halálok. A betegek 90%-a II-es típusú cukorbeteg. Férfiakat és nőket egyaránt sújtja, 2025-re kb. 400 millió beteggel számolhatunk. A betegek között nagyon gyakori az elhízás, a fizikai inaktivitás, ami a fiatal korosztályt sem kíméli. Egyre több II-es típusú cukorbeteget találunk 20 év alatt is! A betegek kezelése évente több százmilliárd dollárt emészt fel, ami az egészségügyre fordított összegek 7-10%-ának felel meg. A betegség legfőbb jellemzője az elégtelen inzulinhatás: tehát vagy nincs elég inzulin, vagy van, de nem hat megfelelően - inzulin rezisztencia.
Inzulin rezisztencia

Inzulin rezisztencia

Az emberiség egy jelentős részének szervezete rezisztens az inzulinnal szemben, tehát testében az inzulin nem képes lebontani a cukrot.
Elsavasodás vagy acidózis

Elsavasodás vagy acidózis

Mit jelent az elsavasodás vagy acidózis? Milyen következményekkel jár? Megoldást jelent-e az acidózissal szemben a lúgosítás? Elegendő-e a lúgosító ételek és lúgosító italok (SuperGreens) fogyasztása?
A cukorbetegség

A cukorbetegség

A cukorbetegségnek ma három fő formáját különböztetjük meg: az I-es típusú cukorbetegséget, a 1,5 LADA típust, és a II-es típusú cukorbajt.
< > 1. oldal (összesen: 0) Rendezés: