Komplementer medicina

Halolaj vs. fiatal hölgyek

Halolaj vs. fiatal hölgyek

Egy friss kutatás szerint a halban, illetve halolajban gazdag táplálkozás akár 90%-kal is csökkentheti az infarktus és a stroke kockázatát fiatal hölgyeknél.
Étrend-kiegészítők, vitaminok és a többiek

Étrend-kiegészítők, vitaminok és a többiek

Manapság rengeteg étrend-kiegészítő terméket találhatunk a piacon, különböző jól csengő nevű cégek és ügynökeik százai, ezrei értékesítik termékeiket. A termékek többségéről azt állítják, hogy csodaszerek, mindenre jók és minden betegséget képesek megelőzni, gyógyítani. Felmerül a kérdés: kinek higgyünk, hogyan tudunk eligazodni a termékek ezen dzsungelében?
Méregtelenítés, lúgosítás

Méregtelenítés, lúgosítás

Mérgező világban élünk. Olajfinomítók, belső égésű motorok, környezetszennyező erőművek, ivóvizeinket szennyező vegyipari cégek, stb. olyan mérgező vegyületeket juttatnak a környezetbe, melyek fokozatosan bekerülnek szervezetünkbe.
Az akvárium hasonlat

Az akvárium hasonlat

dr. Robert Young, a SuperGreens lúgosító termékcsalád megalkotója újabb tanulmányát közöljük szabad fordításban.
Brokkoli vs. őssejtek

Brokkoli vs. őssejtek

A brokkoli egészségre gyakorolt jótékony tulajdonságai korábban is ismertek voltak, ez a jóízű, egészséges és lúgosító zöldség nagy népszerűségnek örvend az emberek többségénél (a SuperGreens por is tartalmazza). Lúgosító mechanizmusán kívül azonban más fontos tulajdonságok is napvilágra kerültek az utóbbi napokban.
Inzulin rezisztencia

Inzulin rezisztencia

Az emberiség egy jelentős részének szervezete rezisztens az inzulinnal szemben, tehát testében az inzulin nem képes lebontani a cukrot.
dr. Robert Young és az ásványi sók

dr. Robert Young és az ásványi sók

dr. Robert Young - a lúgosítás, lúgosító életmód "atyja", a SuperGreens termék megalkotója - szerint igen könnyedén hatalmas hibát követhetünk el szervezetünkkel szemben. Ha nem fogyasztunk mindennap megfelelő mennyiségű lúgosító ásványi anyagot, jelentősen károsíthatjuk szervezetünket. Mégis az emberek 99%-a nem teszi.
Fontos kérdések a lúgosításról

Fontos kérdések a lúgosításról

A következő cikk dr. Robert Young - a lúgosítás, lúgosító életmód "atyja", a SuperGreens termék megalkotója - tanulmányán alapul, annak magyar fordítása kiegészítésekkel. dr. Young szerint nem létezik betegség elsavasodás, túlzott mennyiségű káros sav felhalmozódása nélkül. Nem szenvedhetünk energia hiányban, nem alakulhat ki gyulladás, hurut, fekély, kóros elfajulás savak nélkül. Fontos információk a lúgosítás (SuperGreens használat) folyamatáról.
A zöld atléták

A zöld atléták

Ők bizony nem UFO-k, bár kétségtelenül ma még csodabogaraknak számítanak. Lúgosítanak, lúgosító ételeket és lúgosító italokat (SuperGreens) fogyasztanak, és közben hatékony izomzatot fejlesztenek, egészségesen.
Reflux és nyelőcsőrák

Reflux és nyelőcsőrák

A legújabb kutatások eredményei azt mutatják, hogy a nyelőcsőbe rendszeresen visszaáramló gyomornedv (sósav), azaz a reflux hosszú távon rosszindulatú daganat kialakulásához vezethet. A megjelent tanulmányok felhívják a figyelmet arra, hogy a reflux megelőzése és megfelelő kezelése alapvető fontosságú, hiszen nem lehet tudni, hogy mikor fajul el a betegség és alakul át halálos kórrá. A nem megfelelően kezelt reflux eredményeként ugyanis ún. Barett nyelőcső alakulhat ki, amely már a rák előtti állapotot jelzi.
Béltisztítás, méregtelenítés, lúgosítás

Béltisztítás, méregtelenítés, lúgosítás

dr. Lerner Péter írása a béltisztítás fontosságáról. Dr. Robert Young (a lúgosítás, lúgosító életmód "atyja", a SuperGreens termékek kifejlesztője) a bélcsatornát „root canal”-nak hívja, ahol a „canal” a kanális, csatorna, a „root” pedig több jelentésű, az idevágó jelentések: eredet, forrás, alapja valaminek.
Cukorbetegség és a vese

Cukorbetegség és a vese

A cukorbetegség és bizonyos vesebetegségek kapcsolata, a lúgosítás, lúgosító életmód (SuperGreens, Green Magma) szerepe cukorbetegségben.
Diabétesz, egészséges táplálkozás

Diabétesz, egészséges táplálkozás

Magyarországon a 20-70 éves korosztály körében végzett felmérés szerint a cukorbetegség gyakorisága 8,65%. A betegek 92%-a II–es típusú diabéteszben szenved.
Elsavasodás vagy acidózis

Elsavasodás vagy acidózis

Mit jelent az elsavasodás vagy acidózis? Milyen következményekkel jár? Megoldást jelent-e az acidózissal szemben a lúgosítás? Elegendő-e a lúgosító ételek és lúgosító italok (SuperGreens) fogyasztása?
Reflux és asztma

Reflux és asztma

Egyre több tanulmány eredménye mutatja azt, hogy szignifikáns kapcsolat van a reflux és az asztma között.
Dr. Robert O. Young Budapesten

Dr. Robert O. Young Budapesten

Dr. Robert O. Young világhírű sejtbiológus, a SuperGreens termékcsalád kifejlesztője, a lúgosítás, lúgosító életmód "atyja" 2010. Március 27-én Budapesten nyilvános szemináriumot tart a cukorbetegségről.
Vízszűrő kancsó

Vízszűrő kancsó

Miért ne élvezhetnénk a csapvizet? LAICA vízszűrő - a folyadékpótlás gazdaságos és környezettudatos alternatívája. A csapvizet biztonságos fogyasztani, mivel szigorú szabályok szerint kezelik, ill. folyamatosan ellenőrzik a helyi laborokban. Vízszűrő kancsó által szűrt csapvizet közel 30 éve fogyasztanak nap mint nap Európában. A rendszeres használók száma mára megközelíti az 50 milliót.
Vérnyomás problémák

Vérnyomás problémák

Sokáig létezett - még orvosi körökben is - egy nagyon káros tévhit, mely szerint az egészséges vérnyomás az életkor előre haladtával normális körülmények között, folyamatosan nő. Sokan még azt a képletet is ideálisnak tartották, hogy „szisztolés vérnyomás = életkor + 100”.Tehát egy 80 éves ember 180/120-as vérnyomása ideálisnak mondható. Ma már tudjuk, hogy ez nem igaz, azonban valódi jelentőségére csak pár éve döbbentünk rá.
Gyenge immunrendszer, candida

Gyenge immunrendszer, candida

A candida gomba napjainkban nagyon sok ember életét és mindennapjait keseríti meg. A candida esetében nagyon fontos a betegség mielőbbi felismerése és gyors kezelése. A Candida albicans egy élesztőgomba, mely normális esetben jelen van szervezetünkben, együtt él velünk és nem okoz semmilyen panaszt. Ez a kiegyensúlyozott állapot, együttélés azonban csak addig ilyen harmonikus, amíg az immunrendszer megfelelően működik és féken tudja tartani a candidát.
Gyomorégés, reflux betegség

Gyomorégés, reflux betegség

A következő tanulmányban olyan táplálkozási és életviteli tanácsokat olvashat, melyek védik a gyomrot, segítenek megszüntetni a reflux kellemetlen tüneteit. A reflux (latin szó, jelentése: visszaáramlás) betegség lényege, hogy a gyomor tartalma a nyelőcsőbe visszaáramlik. A betegség általában akkor fordul elő, ha a nyelőcső-gyomor határán lévő izom gyenge, és ez által nem zár tökéletesen.
Húgysav

Húgysav

A húgysavról negyven éve még azt gondoltuk, hogy véd a koronária (szív koszorúér) betegségekkel szemben. Aztán minden megváltozott. A hetvenes években több mint ötezer embert vizsgáltak meg és arra keresték a választ, hogy a húgysav érték és a szív-, és érrendszeri halálozás között milyen összefüggés van (NHANES I study)?
Hipertónia - só

Hipertónia - só

A hipertónia, azaz magas vérnyomás és a só kapcsolatáról már sokat írtam korábban. Azt azonban biztosan kevesen tudják, hogy rég elhunyt, nagy írónk Németh László és Szentágothai János akadémikusunk - akit életében többször is jelöltek Nobel díjra – szintén ebben a betegségben szenvedett.
LDL koleszterin

LDL koleszterin

Az LDL az ún. „rossz koleszterin”, melynek alapvető szerepe van a szív-, és érrendszeri betegségek kialakulásában.
Cukorbetegség, lúgosítás II. rész

Cukorbetegség, lúgosítás II. rész

A leggyakoribb anyagcserezavar a cukorbetegség. Amikor a cukorbetegség kialakul, már gyakorlatilag a hasnyálmirigy inzulintermelő sejtjeinek a fele véglegesen elpusztult.
Cukorbetegség, lúgosítás I. rész

Cukorbetegség, lúgosítás I. rész

A cukorbetegség, legyen az I-es vagy éppen II-es típusú, a vér cukor szintjének kóros megnövekedését jelenti, melynek az oka, hogy szervezetünk képtelen előállítani vagy megfelelően felhasználni az inzulint.
D-vitamin vs. szív-, és érrendszeri halálozás

D-vitamin vs. szív-, és érrendszeri halálozás

A Rochester Egyetem (New York, USA) kutatói arra a kérdésre kerestek választ tanulmányukban, hogy vajon van-e összefüggés a szervezetben található D vitamin szint és a szív-, és érrendszeri eredetű halálozás között? Több, mint 15 000 alanyt vizsgáltak.
Újévi köszöntő

Újévi köszöntő

Várható élettartamunk hosszát alapvetően két tényező befolyásolja: az egyik a gének, a másik a környezet.
Lúgosító Super Chlorophyll

Lúgosító Super Chlorophyll

Hihetetlen teljesítmény. Egészségünket egy kötéltáncoshoz hasonlíthatjuk, akinek szüntelenül egyensúlyoznia kell.
Kalcium anyagcsere

Kalcium anyagcsere

Ha manapság a kalciumról beszélünk, akkor reflex-szerűen a legtöbb embernek a csontok és a tej ugrik be. Pedig szembe kell néznünk azzal, hogy a valódi csont erősítés nem a tej és tejtermékek segítségével érhető el.
Ünnepi vétkezés

Ünnepi vétkezés

Legszebb ünnepünk a Karácsony és legvidámabb ünnepünk a Szilveszter sejtjeinket rendkívüli megpróbáltatásnak teszi ki.
D3, influenza, rák

D3, influenza, rák

Egyre több kutató veszi célkeresztbe a D3 vitamint, az utóbbi 1-2 évben meghökkentő dolgok derültek ki róla.
A biológiai kezelés

A biológiai kezelés

Sokszor találkozunk mostanában ezzel a kifejezéssel, de szinte mindenki mást ért alatta.
D-vitamin vs. H1N1 vírus

D-vitamin vs. H1N1 vírus

Most, hogy az emberek figyelme a H1N1 influenza elleni védekezésre irányult, egyre érdekesebb tanulmányok jelennek meg az influenzajárványok okáról, a betegség megelőzésének lehetőségeiről.
H1N1 védőoltás, megfelelő immunválasz

H1N1 védőoltás, megfelelő immunválasz

Noha az influenza ellen a leghatékonyabb védekezési mód a védőoltás, mégis az esetek mintegy 30%-ában az oltás nem nyújt teljes, hanem csak részleges vagy gyenge védelmet a betegséggel szemben.
D3 hormon

D3 hormon

A híres New England Journal of Medicine szerint a D-vitamin hiány mára világméretűvé vált az emberekben.
Zsírokra pedig szükség van!

Zsírokra pedig szükség van!

Ma, amikor minden joghurt, kefir, sajt, stb. büszkén hirdeti magáról, magyarul és angolul, hogy zsírmentes (fat free), nem árt ezt a kérdést közelebbről szemügyre vennünk.
Lúgosítás, csontritkulás

Lúgosítás, csontritkulás

Mi az oka annak, hogy Ázsiában, pl. Japánban a csontritkulás rendkívül ritka, holott a japán emberek alig fogyasztanak kalcium dús tejtermékeket? Mi az oka annak, hogy Amerikában és Nyugat-Európában, ahol az emberek a világon a legtöbb tejterméket fogyasztják, kiemelkedősen magas arányban fordul elő az oszteoporózis, azaz a csontritkulás?
A tökéletes hármas

A tökéletes hármas

Van ma már három olyan kiváló táplálék kiegészítőnk, amik egymással kombinálva a szervezet számára biztosítják a tökéletese egyensúlyt.
Influenza kérdések…

Influenza kérdések…

A H1N1 influenza egyre csak terjed világszerte, számos eltérő információ jelenik meg nap, mint nap a médiában. Próbáljuk meg összeszedni azt, amit biztosan tudunk.
Cukorbetegség és a rák

Cukorbetegség és a rák

Az, hogy a kettestípusú cukorbetegség és a szívinfarktus, valamint a stroke között szoros kapcsolat van, már sokak előtt jól ismert, de az már kevésbé, hogy ez a népbetegség milyen mértékben hajlamosít a rosszindulatú daganatos betegségekre is.
Erős immunrendszer vs. H1N1

Erős immunrendszer vs. H1N1

Tovább folytatódik a H1N1 őrület Magyarországon, a legújabb dezinformáció úgy hangzik, hogy a H1N1 vírus azokra a legveszélyesebb, akiknek erős az immunrendszerük. Erre szokták azt mondani, hogy most már ami sok, az sok!
Amit a Bios Life Slim-ről tudni kell

Amit a Bios Life Slim-ről tudni kell

A szív-, és érrendszeri megbetegedések vonatkozásában a 25 EU tagállam közül az 5. helyen állunk, ami azt jelenti, hogy nálunk kétszer annyian halnak meg ezekben a betegségekben, mint az Unió átlaga.
A 4 só titka

A 4 só titka

Ma egy átlagosan táplálkozó honfitársunk 17g nátrium kloridot (konyhasót) vesz magához naponta. Az ajánlott mennyiség ezzel szemben 4-6g!
Az örök harc végzete

Az örök harc végzete

A mikrobák elleni gyógyszeres terápia (legyenek azok baktériumok vagy gombák) az egyetlen oki terápia napjainkban, mivel antibiotikumaink, gombaölő szereink egyértelműen a mikrobák ellen irányulnak és a saját sejtjeink semmilyen szempontból nem célpontjai a kezelésnek.
Sose halunk meg!

Sose halunk meg!

Legalábbis Koltai Gábor filmjének címe szerint. Ha ezt a sokak által hőn áhított célt el nem is tudjuk elérni, nagyon sokat tehetünk annak érdekében, hogy életünk hosszát megnöveljük, minőségét jelentősen javítsuk.
Szklerózis multiplex

Szklerózis multiplex

Szedjük össze azokat az információkat, amiket a szklerózis multiplex nevű betegségről tudunk!
Most oltsunk vagy ne oltsunk? – H1N1

Most oltsunk vagy ne oltsunk? – H1N1

Ha leegyszerűsítjük a kérdést, vannak a maradi, kötekedő emberek, akik azt mondják, ne oltsunk és vannak a felvilágosult, kiváló, kiművelt emberfők, akik azt mondják oltani kell. A médiából legalábbis valami hasonló szűrődik át.
Papaya, bromelain

Papaya, bromelain

A papaya, mely a dinnye egzotikus változatának tekinthető, nagy mennyiségben tartalmaz béta karotint, mely egy erős antioxidáns, tehát képes közömbösíteni a szervezetre káros szabad gyököket.
Olajfalevél, olíva olaj

Olajfalevél, olíva olaj

Az olajbogyó és az olíva olaj egészségre gyakorolt jótékony hatása már évszázadok óta ismert. Ennek megfelelően a mediterrán világban előszeretettel fogyasztják, de nálunk is egyre népszerűbb.
Pre-, pro-, és szinbiotikumok

Pre-, pro-, és szinbiotikumok

Prebiotikumok, probiotikumok, szinbiotikumok. Manapság nagyon sokat hallunk ezekről a „csodaszerekről”, sokszor úgy tűnik, a csapból is ők folynak.
Szívünk egészsége

Szívünk egészsége

Hogyan tudjuk csökkenteni a szívbetegségek rizikóját, hogyan előzhetjük meg az infarktust, mely a modern világ egyik fő halálozási oka?
Polymeal – a tökéletes táplálék

Polymeal – a tökéletes táplálék

Amikor a kutatók a Polypill kifejlesztésén dolgoztak, akkor az lebegett a szemük előtt, hogy megalkossanak egy olyan készítményt, mely egyszerre hat minden rizikófaktorra: csökkenti a vérnyomást, a koleszterint, gátolja a vérlemezke funkciót, stb. Ez a próbálkozás azonban kudarcba fulladt.
Reflux betegség

Reflux betegség

A reflux betegség előfordulása egyre gyakoribb, modern életvitelünk és táplálkozási szokásaink fájdalmas velejárója.
A vitamin tanulmányok bukása II.

A vitamin tanulmányok bukása II.

A legtöbb szintetikus vitaminkészítmény többet árt az egészségnek, mint használ és teljesen felesleges pénzkidobás a legújabb kutatási eredmények szerint.
Váratlan meglepetés

Váratlan meglepetés

Már évek óta tudjuk, hogy az árpacsíra több ezer enzimet tartalmaz. Ezek közül is kiemelkedik a Szuperoxid Diszmutáz (SOD). Az enzim feladata célba venni a szabad gyököket és elpusztítani azokat.
Allergia

Allergia

Most virágzik idén hatodszor a parlagfű, szidjuk is eleget. Sokan allergiásak rá. De hát mi is az allergia valójában?
Az élet útja, az egészség útja

Az élet útja, az egészség útja

A magasabb rendű növények magja ivaros folyamat eredménye, lehetővé teszi a faj számára a túlélést és az elterjedést. A magban található a fiatal, fejlődésre képes növénykezdemény, a csíra.
Baktérium és vírus teóriák

Baktérium és vírus teóriák

A nem megfelelő táplálkozás és a testmozgás hiánya az infarktus és a stroke kialakulásának valószínűségét nagyon jelentősen megnöveli. De nem csak ezek a tényezők tehetők felelőssé ezekért a betegségekért. A vírusoknak és baktériumoknak is komoly szerepük lehet benne.
A tej élet? Erő? Egészség?

A tej élet? Erő? Egészség?

Nincs nehezebb feladat, mint a megcsontosodott hiedelmekkel történő szembenézés. Az előző cikkemben a csontritkulásról írtam és arról, hogy a tej, sajt fogyasztása egyáltalán nem véd meg ettől a betegségtől, sőt, súlyosbíthatja a tüneteket.
A csontritkulásról

A csontritkulásról

A csontritkulás a hiedelemmel ellentétben mindkét nemet érinti, de kétségtelen, hogy a nőkben gyakoribb az előfordulása. Ma nem győzik eleget hangsúlyozni, hogy a bőséges tejtermék, sajt, stb. fogyasztással eredményesen védekezhetünk a betegség kialakulásával szemben.
Miért pont a csírák?

Miért pont a csírák?

Már korábban írtam arról, hogy a sejtek energetikai erőművei a mitokondriumok. Sejtjeink (de a növényi sejtek is) több száz, néha több ezer mitokondriumot tartalmaznak.
Az éltető víz

Az éltető víz

A víz az élet bölcsője. Testünk víztartalma 50-70%. Éveink előre haladtával testünk egyre kevesebb vizet tartalmaz.
Gyógyító növények

Gyógyító növények

Évezredek óta ismert a gyógynövényekkel, fűszernövényekkel, gombákkal, vagy éppen mézzel való gyógyítás. Napjainkban ezek a módszerek kiegészítői az orvoslásnak.
Reflux

Reflux

A reflux betegség a nyelőcső mozgászavarainak csoportjába tartozó kórkép.
A rákmegelőzés stratégiája

A rákmegelőzés stratégiája

Ma úgy tudjuk, hogy a rosszindulatú daganatok kialakulásában mintegy 80-90%-ban környezeti tényezők játsszák a főszerepet.[url][/url]
Power Plants, méregtelenítés

Power Plants, méregtelenítés

A szervezet méregtelenítését a vesék és a máj végzi. Előbbiről korábban már volt szó, most szenteljünk egy kis figyelmet a májnak.
B12 vitamin – egy újabb trójai faló

B12 vitamin – egy újabb trójai faló

Joseph A. Bauer Ph.D. a Bauer Research Foundation igazgatója több mint 10 éve foglalkozik rákkutatással, tanulmányai számos külföldi szaklapban olvashatók.
A vitamin tanulmányok bukása

A vitamin tanulmányok bukása

A The Journal of American Medical Association című lapban publikált tanulmányok arra a megállapításra jutottak, hogy a nagy mennyiségű vitaminszedésnek nincs tumor ellenes vagy daganat megelőző szerepe.
Fogmosással a stroke ellen?

Fogmosással a stroke ellen?

A hagyományos rizikófaktorokkal (magas vérnyomás, koleszterin szint, dohányzás, stb.) az infarktusok és stroke-ok csak 50%-a magyarázható. A fogak és az íny rendszeres tisztítása megelőzheti a szívbetegségek kezdeti tüneteit.
Amit a BROMELAINról tudni kell

Amit a BROMELAINról tudni kell

A bromelain fehérje bontó enzimet 1891-ben izolálták az ananászból. Az érett ananász minden része tartalmazza az enzimet, de legfőképp a szára. Ennek az íze ugyan keserű, de nem mérgező.
Életkilátásaink

Életkilátásaink

A sokszor elátkozott múlt évszázadban az emberek születéskor várható élettartama megduplázódott. (meghaladja a 67 évet!).
Sertés vagy Új influenza?

Sertés vagy Új influenza?

Most, amikor tetőzik az influenza pánik, és nyolcvanszor annyi Tamiflu-t vettek pár nap alatt a patikákban, mint egész télen, még egyszer mindenkit arra kérek, gondolkodjon el az alábbiakon.
Csak egy kis pánik?!

Csak egy kis pánik?!

Sokakat bizonyára nyugtalansággal tölt el az, hogy a mexikói sertés influenza vírusnak már több mint százötven halálos áldozata van, és úgy néz ki, a vírus terjedése nem állítható meg.
A glikémiás index tündöklése és bukása II.

A glikémiás index tündöklése és bukása II.

Legutóbbi cikkemre (A glikémiás index tündöklése és bukása című tanulmányra) meglehetősen sok, eltérő, főként érdeklődő reakció érkezett (e-mailek, telefonhívások), ezért megpróbálom tovább boncolgatni a témát, illetve a már leírtakat más oldalról megvilágítani.
Megdöbbentő valóság

Megdöbbentő valóság

Semmi sem megdöbbentőbb, mint a valóság. Ki gondolta volna, hogy a világ legnagyobb élőlénye egy mézgomba fajta (Armillaria ostoyae). Nagyobb, mint 1600 focipálya egymásmellé helyezve.
Egészséges fogyás

Egészséges fogyás

Természetesen az általam felvázolt módszer nem csodaszer, maga a SuperGreens ital sem az. Ahhoz, hogy sikereket érjen el ezzel a módszerrel, pontosan követnie kell az instrukciókat.
A négyes szabály

A négyes szabály

A dr. Robert Young által kifejlesztett módszer egy nagyon szimpatikus matematikai módszerre alapoz. Hány kilótól szeretne megszabadulni? 5-től? 10-től? Netán 20-tól? Akármi is válasza, szorozza meg 4-gyel, ennyi nap alatt érheti el. 10 kilótól szeretne megválni? 40 napra lesz szüksége.
Klorofill csepp

Klorofill csepp

Az élet fenntartásában fontos szerepet játszanak a porfirinek. Nagy, szerves molekulájuk négyzet alakú és középen lyukas. Ebbe a lyukba fém-atom ülhet be.
A cukorbetegség

A cukorbetegség

A cukorbetegségnek ma három fő formáját különböztetjük meg: az I-es típusú cukorbetegséget, a 1,5 LADA típust, és a II-es típusú cukorbajt.
Modern rákgyógyítás

Modern rákgyógyítás

Egy ember nagyságát azzal is lemérhetjük, hogy hány évig tudja feltartóztatni saját területén a tudomány fejlődését. Ezt a mondatot állítólag Einsteinnel kapcsolatban fogalmazták meg először, aki a kvantummechanikát (melynek kidolgozása Heisenberg nevéhez fűződik) soha nem fogadta el, mondván: „Isten nem kockázik”. Hát, tévedett.
Omega 3-6-9

Omega 3-6-9

Ma már se szeri se száma a különböző omega 3 -6-9 zsírsavakat tartalmazó táplálék kiegészítőknek. De mi a különbség köztük? Melyiket vegyük? Az ördög, mint mindig, most is a részletekben rejlik.
Az elhízásról

Az elhízásról

Az elhízás ma Magyarországon másfél millió embert érint és ezen felül még 2,7 millió ember túlsúlyos. Ha a két számot összeadjuk, akkor majdnem az ország lakosságának fele érintett.
Szilícium

Szilícium

A szilícium a nélkülözhetetlen nyomelem, az oxigén után a földkéreg második leggyakoribb eleme. Egy 70 kg-os emberben azonban csak 1,4g szilícium található. A táplálékkal javasolt napi felvétel 20-40mg.
A hunzák

A hunzák

A rövid élet titkát mi már megfejtettük. A hunzák azonban ismerik a hosszú élet titkát is.
Betegségügy?

Betegségügy?

Nekem erre nincs sem időm, sem pénzem - olyan sokszor hallottam már ezeket a mondatokat.
Mindjárt megüt a guta!

Mindjárt megüt a guta!

„Mindjárt megüt a guta…” - mondhatja a világ lakosságának a 26%-a, mivel egy 2000-ben készült felmérés szerint a Földön kb. egy milliárd ember szenved magas vérnyomás betegségben. Ezeknek a betegeknek az egyharmada nem tudja, hogy ő magas vérnyomásban szenved, a másik egy harmadának pedig a gyógyszeres kezelés ellenére sem megfelelő a vérnyomása.
Zsírégetés II.

Zsírégetés II.

A zsírok a legfőbb tartalék tápanyagok, más szerepükre ezen tanulmány keretein belül most nem térünk ki. Valamennyi tartalék tápanyag közül a zsíroknak van a legnagyobb energia tartalmuk: 37kJ/g, a szénhidrátoké csupán: 16,7kJ/g.
Kísért a múlt

Kísért a múlt

William Faulkner-t idézve: ”A múlt nem halott, sőt el sem múlt.”
A köszvény

A köszvény

A betegség lényege, hogy húgysav szaporodik fel a szervezetben és az ízületekben tűhegyes kristályok formájában (lerakódik ott), gyakran rohamokban jelentkező, nagy fájdalommal járó gyulladást okoz.
Akadémiai orvoslás vs. C.A.M?

Akadémiai orvoslás vs. C.A.M?

Az akadémiai orvoslás és a kiegészítő alternatív orvoslás (Complementary and Alternative Medicine, röviden C.A.M.) szerepe a betegek gyógyításában.
< > 1. oldal (összesen: 0) Rendezés: