Matuzalem tabletta

A tea és a Matuzalem

A tea és a Matuzalem

A Matuzalem tabletta fekete tea kivonatát tartalmazza, természetesen koffein nélkül. Az első tea főzetet Seng Nun császár készítette 4700 évvel ezelőtt. Fogyasztása csak szűk körben terjedt el és többször is felfedezhették a teacserje jótékony hatását egymástól függetlenül mások is az évezredek során. Jó háromezer évvel később Bodhidharma (Chan Buddhizmus) egyik pátriárkájához kötötték a tea felfedezését, de ez inkább legenda, mint tény. 
MATUZALEM WIPO-díjas flavonoid komplex

MATUZALEM WIPO-díjas flavonoid komplex

A bibliai Matuzsálem (Metusélah) egyike az özönvíz előtti ősatyáknak, azonban a hosszú életű pátriárkák közt is szokatlanul hosszú életű férfi volt: 969 évet élt. Mózes így ír róla: „És lőn Methusélah egész életének ideje kilencszáz hatvankilenc esztendő; és meghala.
A Parkinson-kór és az oxidatív stressz

A Parkinson-kór és az oxidatív stressz

A Parkinson-kór mozgászavarokkal, remegéssel (Tremorral), valamint még számos idegrendszeri tünettel járó betegség, melynek lényege, hogy az agyban lévő substantia nigra (fekete mag) nevű régiójában a dopamintermelő idegsejtek elpusztulnak. Amikor a betegség első tünetei jelentkeznek, akkor már az említett régióban lévő dopamintermelő neuronoknak több mint a 80%-a véglegesen elpusztult.
Egyedülálló flavonoid komplex

Egyedülálló flavonoid komplex

Matuzalem termékcsalád – egyedülálló flavonoid komplex termékek az egészségért, a sejtek védelméért, a szépségért és a fiatalságért. A Matuzalem termékek tudományosan alátámasztott hatása egészen egyedülálló. Nem véletlen, hogy a termék 2009-ben elnyerte a WIPO-díjat (World Intellectual Property Organization), mint az év legjobb találmánya. A Matuzalem az „élet molekulái”.
Az oxidatív stressz

Az oxidatív stressz

A bioszférában az univerzális elektron akceptor (elektron felvevő, fogadó) az oxigén. Azt a folyamatot, amikor azonban egy elektron pár egy molekuláról átkerül egy másik molekulára oxidációnak nevezzük, még akkor is, ha az elektront felvevő molekula történetesen nem éppen az oxigén.