Prevenció

Gyümölccsel a Parkinson-kór ellen?

Gyümölccsel a Parkinson-kór ellen?

Azoknál a férfiaknál, akik rendszeresen fogyasztanak olyan magas flavonoid tartalmú ételeket, mint a különböző áfonyák, az alma, egyes zöldségek, a tea vagy éppen a vörös bor, kisebb valószínűséggel alakul ki Parkinson-kór, derül ki a Neurology szaklapban publikált tanulmányból.
Sárgabarackmag, B17 vitamin

Sárgabarackmag, B17 vitamin

1952-ben San Franciscóban egy dr. Ernst Krebb, Jr. nevű biokémikus arra a következtetésre jutott, hogy a rák nem más, mint egy anyagcserezavar, ami a nem megfelelő táplálkozás következménye. Elméletének lényege tehát az, hogy a hiányzó tápanyagok pótlásával előzhető meg a rákos daganatok kialakulása. Kutatásai azt mutatták, hogy a legfontosabb hiányzó vegyület az emberi szervezet számára az ún. amigdalin. Ez az összetevő kb. 1200 ehető növényben található meg.
Ceterum censeo...

Ceterum censeo...

Aligha nem a világ öt legjelentősebb tudományos folyóirata közt tartják számon a Cell nevű szaklapot. Nos, a legutóbbi számában a Marck Veldhoen által vezetett kutatócsoport az vizsgálta, hogy a káposzta, a brokkoli és más zöldségek tartalmaznak-e olyan anyagokat a jól ismert vitaminokon és rostokon kívül, amik megmagyarázzák ezen zöldségek jótékony hatásait.
Káros savak vs. rákos daganatok?

Káros savak vs. rákos daganatok?

dr. Robert Young hivatalos blogján megjelent tanulmány szerint igazolódott dr. Young azon korábbi feltételezése, mely szerint az anyagcsere során keletkező káros savak rákos betegséget okozhatnak. A friss tanulmány a Science Daily lapban jelent meg.
Vad kékáfonya (wild blueberry)

Vad kékáfonya (wild blueberry)

Sok kutató szerint a vad kékáfonya (wild blueberry) a természet egyik legnagyobb ajándéka, mivel rendkívül nagy mennyiségű antioxidánst (pl. antocianin), gyulladás csökkentő vegyületet és más értékes összetevőket tartalmaz. A tudományos kutatások az alábbi területekre fókuszálnak:
A takarékos gének „bosszúja”

A takarékos gének „bosszúja”

Az ember evolúciós fejlődése során sokkal többet éhezett, mint amennyi időt jóllakottan pihenhetett. A mindennapi táplálék megszerzése fárasztó, sok fizikai mozgást igénylő folyamat volt (halászat, vadászat, gyűjtögetés), lakhelye az év nagy részében hideg volt és ruházata sem volt „tökéletes”.
Küzdelem a rák ellen

Küzdelem a rák ellen

A statisztikák meghökkentőek, a jövő pedig ijesztő képet fest. A rák nagyon hamar az egyik vezető halálokká vált világszerte. De mi okozza valójában a rákot? Hogyan tudjuk jelentősen növelni túlélési esélyeinket?
Rákos daganatok megelőzése

Rákos daganatok megelőzése

Egy friss kutatás szerint az összes rákos daganat egyharmada megelőzhető lenne egészséges étkezéssel, kevesebb alkoholfogyasztással és több mozgással.
Étrend-kiegészítők, vitaminok és a többiek

Étrend-kiegészítők, vitaminok és a többiek

Manapság rengeteg étrend-kiegészítő terméket találhatunk a piacon, különböző jól csengő nevű cégek és ügynökeik százai, ezrei értékesítik termékeiket. A termékek többségéről azt állítják, hogy csodaszerek, mindenre jók és minden betegséget képesek megelőzni, gyógyítani. Felmerül a kérdés: kinek higgyünk, hogyan tudunk eligazodni a termékek ezen dzsungelében?
Fogyókúrás módszerek

Fogyókúrás módszerek

A legtöbb diétás, fogyókúrás módszer kissé megkésve a tengerentúlról érkezik hozzánk. Nézzük meg, milyen hatásai lehetnek az egyes fogyókúrás módszereknek.
Prosztatarák és operáció

Prosztatarák és operáció

Azoknál a betegeknél, akiknél a prosztatarák legagresszívebb formája alakul ki, hatalmas túlélési esélyt adhat a sebészeti beavatkozás.
Nyelőcsőrák, gyomorrák

Nyelőcsőrák, gyomorrák

Amerikai kutatók kapcsolatot találtak a vörös hús fogyasztás és a nyelőcsőrák kialakulása között, valamint úgy tűnik, szintén kapcsolat van a DiMelQx bevitel és a gyomorrák között.
Passzív dohányzás vs. rákos daganatok

Passzív dohányzás vs. rákos daganatok

Egy friss felmérés szerint a passzív dohányzás évente 600 000 ember halálát okozza világszerte, és ami még borzalmasabb, hogy egyharmaduk gyermek. Évente tehát 200 000 gyermek hal meg a Földön a dohányzás „velejárójaként”.
Alfa-karotin antioxidáns

Alfa-karotin antioxidáns

Az alfa-karotin antioxidáns vegyület magas vérszintje úgy tűnik, fontos szerepet játszik a hosszú, egészséges élet elérésében.
Gyümölcsfogyasztás vs. tüdőrák

Gyümölcsfogyasztás vs. tüdőrák

Együnk naponta legalább 5 adag gyümölcsöt – kutatók ezt javasolják legtöbbször a rák megelőzése céljából. Most azonban egy európai kutatás (10 ország kutatóival) rámutatott arra is, hogy a tüdőrák esetében nem csak a mennyiség számít, hanem az elfogyasztott gyümölcsök összetétele is. Így akár 23%-kal csökkenthető a tüdőrák.
Rákgyógyítás, sugárterápia, dohányzás

Rákgyógyítás, sugárterápia, dohányzás

A legtöbb rákos daganat gyógyítása ma még nem megoldott dolog. Vannak azonban olyan protokollok, melyek alkalmazásával bizonyos rákos sejtek elpusztíthatók. Vannak olyan ráksejtek, amelyek érzékenyek a sugárterápiára, ezért a legtöbb rákos beteg gyógyításának része a sugárkezelés. Egyes betegek azonban jobban, mások rosszabbul reagálnak a sugárterápiára. Itt lehet jelentősége annak, hogy valaki dohányzik, vagy dohányzott korábban.
Hasnyálmirigyrák kialakulása

Hasnyálmirigyrák kialakulása

Kutatók egy csoportja megvizsgálta a hasnyálmirigyrák genetikáját. A hasnyálmirigyrák az egyik leghalálosabb betegség, a diagnózist követő 5 éves túlélés kevesebb, mint 5%. A kutatók azonban egy rendkívül érdekes dolgot találtak.

Elektron gazdag zöld ételek és italok

Elektron gazdag zöld ételek és italok

dr. Robert Young – az Innerlight lúgosító termékek megalkotója – szerint az elektron gazdag zöld ételek és italok a leghatékonyabb természetes „gyógyítói” olyan betegségeknek, mint a szívbetegség, SM, csontritkulás, artritisz, cukorbetegség, energiahiány, gyomor problémák, IBS, Crohn betegség és számos rákos daganat.

Rák: mi okozzuk?

Rák: mi okozzuk?

Hogyan lehetséges az, hogy rákos daganatot több száz egyiptomi múmiában mindössze 1 esetben találtak? Miért említik ezt a betegséget a régi görög és egyiptomi írások olyan ritkán? A napokban a híres Nature magazinban publikált tanulmány (University of Manchester, Anglia) ezekre a kérdésekre keresi a választ.
„Kulcs immunsejtek” tüdőrákos betegeknél

„Kulcs immunsejtek” tüdőrákos betegeknél

Azok a betegek, akiket korai stádiumban kezdenek el kezelni tüdőrákkal (operáció), fokozottabb kockázatnak vannak kitéve abban az esetben, ha a tumor nagyszámú ún. „kapcsoló” sejtet tartalmaz a Duke Egyetem Orvosi Központja szerint.
Ami a „pH-csoda” mögött van

Ami a „pH-csoda” mögött van

Mikor az évezred forduló környékén sikerült az emberi genomot megfejteni, a kutatókat hatalmas meglepetés érte. Azt hitték, az emberi DNS-be (örökítő anyagba, ami az ember genetikai programját tartalmazza) több millió gén van kódolva, de kiderült mára, hogy a gének száma csak 20-25 ezer! Ennél több génnel rendelkezik a kukorica is, de még a bormuslicának is 14 000 körüli a génjeinek a száma.
Szelén vs. húgyhólyagrák

Szelén vs. húgyhólyagrák

Spanyol tudósok szerint naponta egy adag tonhal, vagy más jó minőségű hal fogyasztása jelentősen csökkentheti a húgyhólyagrák kialakulásának esélyét.
Derékbőség vs. rákos daganat

Derékbőség vs. rákos daganat

Kutatók szerint a rák megelőzésének legfontosabb eszköze a dohányzás és alkoholfogyasztás mellőzése mellett, az egészséges táplálkozás és az ebből fakadó egészséges, normális testsúly.
PFO, lúgosítás, dr. Robert Young

PFO, lúgosítás, dr. Robert Young

A foramen ovale egy kis rés, mely a pitvari septumon (a két pitvart választja el) található, feladata, hogy a magzati véráramlást (mivel a tüdők még nem működnek), illetve annak döntő részét a jobb kamara és a tüdő kikerülésével közvetlenül a bal pitvaron át a bal kamrába juttassa.
Brokkoli vs. őssejtek

Brokkoli vs. őssejtek

A brokkoli egészségre gyakorolt jótékony tulajdonságai korábban is ismertek voltak, ez a jóízű, egészséges és lúgosító zöldség nagy népszerűségnek örvend az emberek többségénél (a SuperGreens por is tartalmazza). Lúgosító mechanizmusán kívül azonban más fontos tulajdonságok is napvilágra kerültek az utóbbi napokban.
Inzulin rezisztencia

Inzulin rezisztencia

Az emberiség egy jelentős részének szervezete rezisztens az inzulinnal szemben, tehát testében az inzulin nem képes lebontani a cukrot.
dr. Robert Young és az ásványi sók

dr. Robert Young és az ásványi sók

dr. Robert Young - a lúgosítás, lúgosító életmód "atyja", a SuperGreens termék megalkotója - szerint igen könnyedén hatalmas hibát követhetünk el szervezetünkkel szemben. Ha nem fogyasztunk mindennap megfelelő mennyiségű lúgosító ásványi anyagot, jelentősen károsíthatjuk szervezetünket. Mégis az emberek 99%-a nem teszi.
Fontos kérdések a lúgosításról

Fontos kérdések a lúgosításról

A következő cikk dr. Robert Young - a lúgosítás, lúgosító életmód "atyja", a SuperGreens termék megalkotója - tanulmányán alapul, annak magyar fordítása kiegészítésekkel. dr. Young szerint nem létezik betegség elsavasodás, túlzott mennyiségű káros sav felhalmozódása nélkül. Nem szenvedhetünk energia hiányban, nem alakulhat ki gyulladás, hurut, fekély, kóros elfajulás savak nélkül. Fontos információk a lúgosítás (SuperGreens használat) folyamatáról.
Béltisztítás, méregtelenítés, lúgosítás

Béltisztítás, méregtelenítés, lúgosítás

dr. Lerner Péter írása a béltisztítás fontosságáról. Dr. Robert Young (a lúgosítás, lúgosító életmód "atyja", a SuperGreens termékek kifejlesztője) a bélcsatornát „root canal”-nak hívja, ahol a „canal” a kanális, csatorna, a „root” pedig több jelentésű, az idevágó jelentések: eredet, forrás, alapja valaminek.
Cukorbetegség és a vese

Cukorbetegség és a vese

A cukorbetegség és bizonyos vesebetegségek kapcsolata, a lúgosítás, lúgosító életmód (SuperGreens, Green Magma) szerepe cukorbetegségben.
Diabétesz, egészséges táplálkozás

Diabétesz, egészséges táplálkozás

Magyarországon a 20-70 éves korosztály körében végzett felmérés szerint a cukorbetegség gyakorisága 8,65%. A betegek 92%-a II–es típusú diabéteszben szenved.
Reflux és asztma

Reflux és asztma

Egyre több tanulmány eredménye mutatja azt, hogy szignifikáns kapcsolat van a reflux és az asztma között.
Vérnyomás problémák

Vérnyomás problémák

Sokáig létezett - még orvosi körökben is - egy nagyon káros tévhit, mely szerint az egészséges vérnyomás az életkor előre haladtával normális körülmények között, folyamatosan nő. Sokan még azt a képletet is ideálisnak tartották, hogy „szisztolés vérnyomás = életkor + 100”.Tehát egy 80 éves ember 180/120-as vérnyomása ideálisnak mondható. Ma már tudjuk, hogy ez nem igaz, azonban valódi jelentőségére csak pár éve döbbentünk rá.
Gyenge immunrendszer, candida

Gyenge immunrendszer, candida

A candida gomba napjainkban nagyon sok ember életét és mindennapjait keseríti meg. A candida esetében nagyon fontos a betegség mielőbbi felismerése és gyors kezelése. A Candida albicans egy élesztőgomba, mely normális esetben jelen van szervezetünkben, együtt él velünk és nem okoz semmilyen panaszt. Ez a kiegyensúlyozott állapot, együttélés azonban csak addig ilyen harmonikus, amíg az immunrendszer megfelelően működik és féken tudja tartani a candidát.
Gyomorégés, reflux betegség

Gyomorégés, reflux betegség

A következő tanulmányban olyan táplálkozási és életviteli tanácsokat olvashat, melyek védik a gyomrot, segítenek megszüntetni a reflux kellemetlen tüneteit. A reflux (latin szó, jelentése: visszaáramlás) betegség lényege, hogy a gyomor tartalma a nyelőcsőbe visszaáramlik. A betegség általában akkor fordul elő, ha a nyelőcső-gyomor határán lévő izom gyenge, és ez által nem zár tökéletesen.
Húgysav

Húgysav

A húgysavról negyven éve még azt gondoltuk, hogy véd a koronária (szív koszorúér) betegségekkel szemben. Aztán minden megváltozott. A hetvenes években több mint ötezer embert vizsgáltak meg és arra keresték a választ, hogy a húgysav érték és a szív-, és érrendszeri halálozás között milyen összefüggés van (NHANES I study)?
Hipertónia - só

Hipertónia - só

A hipertónia, azaz magas vérnyomás és a só kapcsolatáról már sokat írtam korábban. Azt azonban biztosan kevesen tudják, hogy rég elhunyt, nagy írónk Németh László és Szentágothai János akadémikusunk - akit életében többször is jelöltek Nobel díjra – szintén ebben a betegségben szenvedett.
LDL koleszterin

LDL koleszterin

Az LDL az ún. „rossz koleszterin”, melynek alapvető szerepe van a szív-, és érrendszeri betegségek kialakulásában.
Cukorbetegség, lúgosítás II. rész

Cukorbetegség, lúgosítás II. rész

A leggyakoribb anyagcserezavar a cukorbetegség. Amikor a cukorbetegség kialakul, már gyakorlatilag a hasnyálmirigy inzulintermelő sejtjeinek a fele véglegesen elpusztult.
Cukorbetegség, lúgosítás I. rész

Cukorbetegség, lúgosítás I. rész

A cukorbetegség, legyen az I-es vagy éppen II-es típusú, a vér cukor szintjének kóros megnövekedését jelenti, melynek az oka, hogy szervezetünk képtelen előállítani vagy megfelelően felhasználni az inzulint.
D-vitamin vs. szív-, és érrendszeri halálozás

D-vitamin vs. szív-, és érrendszeri halálozás

A Rochester Egyetem (New York, USA) kutatói arra a kérdésre kerestek választ tanulmányukban, hogy vajon van-e összefüggés a szervezetben található D vitamin szint és a szív-, és érrendszeri eredetű halálozás között? Több, mint 15 000 alanyt vizsgáltak.
Újévi köszöntő

Újévi köszöntő

Várható élettartamunk hosszát alapvetően két tényező befolyásolja: az egyik a gének, a másik a környezet.
Kalcium anyagcsere

Kalcium anyagcsere

Ha manapság a kalciumról beszélünk, akkor reflex-szerűen a legtöbb embernek a csontok és a tej ugrik be. Pedig szembe kell néznünk azzal, hogy a valódi csont erősítés nem a tej és tejtermékek segítségével érhető el.
D3, influenza, rák

D3, influenza, rák

Egyre több kutató veszi célkeresztbe a D3 vitamint, az utóbbi 1-2 évben meghökkentő dolgok derültek ki róla.
A biológiai kezelés

A biológiai kezelés

Sokszor találkozunk mostanában ezzel a kifejezéssel, de szinte mindenki mást ért alatta.
D-vitamin vs. H1N1 vírus

D-vitamin vs. H1N1 vírus

Most, hogy az emberek figyelme a H1N1 influenza elleni védekezésre irányult, egyre érdekesebb tanulmányok jelennek meg az influenzajárványok okáról, a betegség megelőzésének lehetőségeiről.
H1N1 védőoltás, megfelelő immunválasz

H1N1 védőoltás, megfelelő immunválasz

Noha az influenza ellen a leghatékonyabb védekezési mód a védőoltás, mégis az esetek mintegy 30%-ában az oltás nem nyújt teljes, hanem csak részleges vagy gyenge védelmet a betegséggel szemben.
D3 hormon

D3 hormon

A híres New England Journal of Medicine szerint a D-vitamin hiány mára világméretűvé vált az emberekben.
Zsírokra pedig szükség van!

Zsírokra pedig szükség van!

Ma, amikor minden joghurt, kefir, sajt, stb. büszkén hirdeti magáról, magyarul és angolul, hogy zsírmentes (fat free), nem árt ezt a kérdést közelebbről szemügyre vennünk.
Lúgosítás, csontritkulás

Lúgosítás, csontritkulás

Mi az oka annak, hogy Ázsiában, pl. Japánban a csontritkulás rendkívül ritka, holott a japán emberek alig fogyasztanak kalcium dús tejtermékeket? Mi az oka annak, hogy Amerikában és Nyugat-Európában, ahol az emberek a világon a legtöbb tejterméket fogyasztják, kiemelkedősen magas arányban fordul elő az oszteoporózis, azaz a csontritkulás?
A tökéletes hármas

A tökéletes hármas

Van ma már három olyan kiváló táplálék kiegészítőnk, amik egymással kombinálva a szervezet számára biztosítják a tökéletese egyensúlyt.
Influenza kérdések…

Influenza kérdések…

A H1N1 influenza egyre csak terjed világszerte, számos eltérő információ jelenik meg nap, mint nap a médiában. Próbáljuk meg összeszedni azt, amit biztosan tudunk.
Cukorbetegség és a rák

Cukorbetegség és a rák

Az, hogy a kettestípusú cukorbetegség és a szívinfarktus, valamint a stroke között szoros kapcsolat van, már sokak előtt jól ismert, de az már kevésbé, hogy ez a népbetegség milyen mértékben hajlamosít a rosszindulatú daganatos betegségekre is.
A 4 só titka

A 4 só titka

Ma egy átlagosan táplálkozó honfitársunk 17g nátrium kloridot (konyhasót) vesz magához naponta. Az ajánlott mennyiség ezzel szemben 4-6g!
Az örök harc végzete

Az örök harc végzete

A mikrobák elleni gyógyszeres terápia (legyenek azok baktériumok vagy gombák) az egyetlen oki terápia napjainkban, mivel antibiotikumaink, gombaölő szereink egyértelműen a mikrobák ellen irányulnak és a saját sejtjeink semmilyen szempontból nem célpontjai a kezelésnek.
Most oltsunk vagy ne oltsunk? – H1N1

Most oltsunk vagy ne oltsunk? – H1N1

Ha leegyszerűsítjük a kérdést, vannak a maradi, kötekedő emberek, akik azt mondják, ne oltsunk és vannak a felvilágosult, kiváló, kiművelt emberfők, akik azt mondják oltani kell. A médiából legalábbis valami hasonló szűrődik át.
Szívünk egészsége

Szívünk egészsége

Hogyan tudjuk csökkenteni a szívbetegségek rizikóját, hogyan előzhetjük meg az infarktust, mely a modern világ egyik fő halálozási oka?
Reflux betegség

Reflux betegség

A reflux betegség előfordulása egyre gyakoribb, modern életvitelünk és táplálkozási szokásaink fájdalmas velejárója.
Váratlan meglepetés

Váratlan meglepetés

Már évek óta tudjuk, hogy az árpacsíra több ezer enzimet tartalmaz. Ezek közül is kiemelkedik a Szuperoxid Diszmutáz (SOD). Az enzim feladata célba venni a szabad gyököket és elpusztítani azokat.
Baktérium és vírus teóriák

Baktérium és vírus teóriák

A nem megfelelő táplálkozás és a testmozgás hiánya az infarktus és a stroke kialakulásának valószínűségét nagyon jelentősen megnöveli. De nem csak ezek a tényezők tehetők felelőssé ezekért a betegségekért. A vírusoknak és baktériumoknak is komoly szerepük lehet benne.
Miért pont a csírák?

Miért pont a csírák?

Már korábban írtam arról, hogy a sejtek energetikai erőművei a mitokondriumok. Sejtjeink (de a növényi sejtek is) több száz, néha több ezer mitokondriumot tartalmaznak.
A rákmegelőzés stratégiája

A rákmegelőzés stratégiája

Ma úgy tudjuk, hogy a rosszindulatú daganatok kialakulásában mintegy 80-90%-ban környezeti tényezők játsszák a főszerepet.[url][/url]
Power Plants, méregtelenítés

Power Plants, méregtelenítés

A szervezet méregtelenítését a vesék és a máj végzi. Előbbiről korábban már volt szó, most szenteljünk egy kis figyelmet a májnak.
Modern rákgyógyítás

Modern rákgyógyítás

Egy ember nagyságát azzal is lemérhetjük, hogy hány évig tudja feltartóztatni saját területén a tudomány fejlődését. Ezt a mondatot állítólag Einsteinnel kapcsolatban fogalmazták meg először, aki a kvantummechanikát (melynek kidolgozása Heisenberg nevéhez fűződik) soha nem fogadta el, mondván: „Isten nem kockázik”. Hát, tévedett.
Omega 3-6-9

Omega 3-6-9

Ma már se szeri se száma a különböző omega 3 -6-9 zsírsavakat tartalmazó táplálék kiegészítőknek. De mi a különbség köztük? Melyiket vegyük? Az ördög, mint mindig, most is a részletekben rejlik.
Az elhízásról

Az elhízásról

Az elhízás ma Magyarországon másfél millió embert érint és ezen felül még 2,7 millió ember túlsúlyos. Ha a két számot összeadjuk, akkor majdnem az ország lakosságának fele érintett.
Szilícium

Szilícium

A szilícium a nélkülözhetetlen nyomelem, az oxigén után a földkéreg második leggyakoribb eleme. Egy 70 kg-os emberben azonban csak 1,4g szilícium található. A táplálékkal javasolt napi felvétel 20-40mg.
Betegségügy?

Betegségügy?

Nekem erre nincs sem időm, sem pénzem - olyan sokszor hallottam már ezeket a mondatokat.
A kulcsszó: prevenció

A kulcsszó: prevenció

Globális tendencia a világ fejlett országaiban, hogy az egyre nagyobb ütemben fejlődő orvostudománynak köszönhetően a lakosság születéskor várható élettartama nő.
< > 1. oldal (összesen: 0) Rendezés: