Szabad gyök

Matuzalem, mint a gyémánt…

Matuzalem, mint a gyémánt…

Minden földi élet forrása a Napból származó fény. A Napból kiáradó fénymennyiségnek azonban csak töredéke éri el a Föld felszínét, ami részben a Föld mágneses terének, részben pedig más tényezőknek (pl. ózón pajzs) köszönhető. A fény a növények és néhány baktérium számára nélkülözhetetlen energiaforrás. A növényekben a fény energiáját kémiai energiává alakító folyamatot fotoszintézisnek hívjuk. A fotoszintézis a növényekben található kloroplasztiszok révén megy végbe.
MATUZALEM WIPO-díjas flavonoid komplex

MATUZALEM WIPO-díjas flavonoid komplex

A bibliai Matuzsálem (Metusélah) egyike az özönvíz előtti ősatyáknak, azonban a hosszú életű pátriárkák közt is szokatlanul hosszú életű férfi volt: 969 évet élt. Mózes így ír róla: „És lőn Methusélah egész életének ideje kilencszáz hatvankilenc esztendő; és meghala.
A Parkinson-kór és az oxidatív stressz

A Parkinson-kór és az oxidatív stressz

A Parkinson-kór mozgászavarokkal, remegéssel (Tremorral), valamint még számos idegrendszeri tünettel járó betegség, melynek lényege, hogy az agyban lévő substantia nigra (fekete mag) nevű régiójában a dopamintermelő idegsejtek elpusztulnak. Amikor a betegség első tünetei jelentkeznek, akkor már az említett régióban lévő dopamintermelő neuronoknak több mint a 80%-a véglegesen elpusztult.
Az oxidatív stressz

Az oxidatív stressz

A bioszférában az univerzális elektron akceptor (elektron felvevő, fogadó) az oxigén. Azt a folyamatot, amikor azonban egy elektron pár egy molekuláról átkerül egy másik molekulára oxidációnak nevezzük, még akkor is, ha az elektront felvevő molekula történetesen nem éppen az oxigén.
Mit kell tudni a Matuzalemről?

Mit kell tudni a Matuzalemről?

A MATUZALEM szabadalommal védett, egyedülálló flavonoid komplexum, amely tudományosan is ellenőrzött kiemelkedő hatással rendelkezik!
Antioxidánsok II.

Antioxidánsok II.

Kémiai szempontból antioxidánsnak tekinthető tulajdonképpen minden anyag, mely másik vegyület oxidációjának kialakulását meggátolja reaktív metabolitja által (oxidáns) úgy, hogy saját maga oxidál. Ez így meglehetősen bonyolultan hangzik pedig nem az: antioxidáns az a vegyület, mely képes a káros szabadgyököket elpusztítani szervezetünkben.
Szabadgyökök

Szabadgyökök

A szabadgyökök olyan atomok, molekulák vagy molekularészletek, melyek egy vagy több párosítatlan elektront tartalmaznak, és rövid időre önállóan is életképesek. A legegyszerűbb gyök a hidrogén atom, mely csak egy elektront tartalmaz, így tehát nem párosított. Ezen kívül ismerünk még több, oxigén, nitrogén illetve egyéb organikus vegyületekből származó szabadgyököt is.
Flavonoidok biológiai hatásai

Flavonoidok biológiai hatásai

A flavonoidok biológiai hatásai. Az élelmiszerekben nagy mennyiségű polifenolos vegyület található, mely az emberi szervezetbe étkezés útján vagy étrend-kiegészítők segítségével kerül be.
< > 1. oldal (összesen: 0) Rendezés: