Vírus

Az előtej bizonyítottan hatékony immunrendszer erősítő

Az előtej bizonyítottan hatékony immunrendszer erősítő

Röviddel a szülést követően a nőstény emlősök kolosztrumot (előtejet) termelnek, ami beindítja az újszülött immunrendszerét. A kutatók úgy vélik, hogy a kolosztrum előnyei azonban nem érnek itt véget. Akár gyenge az immunrendszerünk, vagy csak egy általános immunrendszer erősítésre, roborálásra van szükségünk, a kolosztrum lehet a szükséges lökés a fertőzések elleni harcban, vagy olyan immunrendszerrel összefüggő betegségek legyőzésében, mint a rák.
A légy és a tigris

A légy és a tigris

Egy légy veszedelmesebb, mint ezer tigris, - tartja egy indiai közmondás. Bizony, az ember igazi ellenségei kicsik és láthatatlanok. Ilyen a Norovírus is. Minden télen menetrendszerűen megjelenik. Váratlanul, a teljes jólét állapotában csap le áldozatára, többnyire az éjjeli órákban.
1968. július 13

1968. július 13

1968-ban viszonylag nyugodtan szemlélődtek a járványügyi szakemberek, miközben az évszázad politikai értelemben legmozgalmasabb időszakát éltük. Pedig valahol, a távoli Hong Kongban egy kis lakónegyedben  a H2N2 csak madarakat fertőző influenza vírusának genetikai állománya kombinálódott egy másik influenza faj genetikai állományával (a jelenség neve antigén csuszamlás vagy antigenic shift) és az így kialakult H3N2 törzs rászabadult az emberiségre.
Kerülje el az influenzát!

Kerülje el az influenzát!

Megjött a tél és vele együtt a munkahelyek is megteltek tüsszögő, köpködő, köhögő kollégákkal. Mindannyian szeretnénk elkerülni ezeket a kellemetlen betegségeket, ezért nézzük meg, hogyan tarthatjuk távol magunktól a vírusokat és baktériumokat.
Influenza elleni oltás: mit tegyünk?

Influenza elleni oltás: mit tegyünk?

Lassan véget ér a november, két nap múlva hivatalosan is kezdetét veszi a tél, ami abban is megmutatkozik, hogy hétvégére már erős lehűlést és elszórtan havazást is ígérnek a meteorológusok. Egyre többen keresik fel háziorvosukat különböző hurutos megbetegedésekkel (nátha, megfázás, torokgyulladás, stb.) és egyre többeket foglalkoztat a kérdés: vajon lesz-e ezen a télen is influenzajárvány és érdemes-e beadatni az ellene kifejlesztett vakcinát?
Kolosztrum és glutathione

Kolosztrum és glutathione

Dr. Daniel G. Clark (a Colostrum, Life’s First Food című könyv szerzője) szerint a szarvasmarha kolosztrum képes újjáépíteni az immunrendszert, elpusztítani a vírusokat, baktériumokat és gombákat, felgyorsítani a szervezet öngyógyító mechanizmusait, de emellett segítséget jelenthet a tartós fogyásban, a zsírégetésben, erősíti a csontokat és az izmokat, valamint lassítja az öregedést.
Kolosztrum, hatékony immunrendszer erősítés

Kolosztrum, hatékony immunrendszer erősítés

Röviddel szülés után (az első 24 órában) a nőstény emlősök szervezete egy tejszerű, kolosztrum nevű anyagot kezd termelni, s ez biztosítja az újszülöttek számára az anyai immunitást, a megfelelő védelmet a kórokozókkal szemben. Minden emlősben termelődik colostrum, de az így átadott immunitás jelentősége fajonként eltérő lehet. Kutatók szerint azonban a kolosztrum szerepe itt nem ér véget szükségszerűen. Ha valakinek le van gyengülve a szervezete, vagy szeretné erősíteni immunrendszerét, a kolosztrum lehet a természetes megoldás.
Madárinfluenza

Madárinfluenza

A madárinfluenzát egy olyan influenza vírus okozza, mely a madarakat fertőzi meg (többek között a pulykákat, csirkéket, kacsákat, libákat). A madárinfluenza tehát egy fertőző betegség, az influenza vírusok A törzsébe tartozik.
Már megint itt van…

Már megint itt van…

Az influenzajárvány olyan biztosan eljön minden évben, hogy az lenne az orvosi szenzáció, ha egy esztendőben kimaradna. Mit tehetnek azok, akik korábban nem olttatták be magukat vagy gyermekeiket és mégis szeretnék ezt a betegséget elkerülni vagy tüneteit csökkenteni?
Szarvasmarha kolosztrum és az influenza

Szarvasmarha kolosztrum és az influenza

A szarvasmarha kolosztrumot a tehén a szülést követő néhány napban termeli, ezért előtejnek is szoktuk nevezni, alapvető funkciója, hogy megvédje az újszülött borjút a különböző fertőzésektől. A kolosztrum több olyan összetevőt és fehérjét is tartalmaz, melyeknek vírus-, és baktériumölő, valamint immunrendszer erősítő mechanizmusokat tulajdonítunk.
A veleszületett vagy természetes immunitás

A veleszületett vagy természetes immunitás

Hogyan is működik? Az emberi szervezet elsődlegesen a veleszületett immunitás aktiválása révén kezdi meg a küzdelmét a szervezetet támadó különféle kórokozók ellen. Ez az immunitás működik alapvetően a rovarokban, de még a növényekben is. A történések két tengelyen futnak.
A sokrétű immunrendszer

A sokrétű immunrendszer

Immunrendszerünk összetett működése révén látja el szervezetünk állandó védelmét, működése szempontjából alapvetően két csoportba osztjuk. Az elsődleges, természetes védelmi vonal az öröklött immunitás, mely 100 betolakodóból 99-cel felveszi a küzdelmet. A második védelmi vonal a szerzett immunitás, mely csak akkor működik hatékonyan, ha a szervezet korábban már találkozott a specifikus kórokozóval és antitesteket termelt ellene. Immunrendszerünk ezen része emlékszik a korábbi betolakodóra, így másodszorra már gyorsan és hatékonyan képes küzdeni ellene. Ezt a működési elvet használjuk ki akkor, amikor védőoltást juttatunk a szervezetbe.
Immunrendszer erősítés – olajfalevél kivonat

Immunrendszer erősítés – olajfalevél kivonat

Az olajfalevél jótékony tulajdonságai hosszú évszázadokra tekintenek vissza, alapjai a mediterrán kultúrából származnak. Az orvostudomány apja, a görög származású Hippokratész kolerában, illetve izomfájdalmak és fekélyek kezelésében használta. Később az olajfalevél kivonat alkalmazása szélesebb körben elterjedt, a népi gyógyászat előszeretettel alkalmazta. Az étrend-kiegészítő ipar viszonylag későn figyelt fel rá, bevezetése óta azonban rendkívüli elismerésnek örvend. Az olajfalevél kivonat legfontosabb összetevője az oleuropein. 
A kolosztrum története

A kolosztrum története

A kolosztrum használata különböző betegségek kezelésében évezredes múltra tekint vissza. Az ősi indiai orvoslás (Ayurvéda) azóta használja a kolosztrumot, mióta a szarvasmarhát háziasította az emberiség. A századforduló környékén jegyezték fel először, hogy a szülés utáni tejben (előtej, kolosztrum) az antitestek száma sokkal magasabb a normális értéknél.
Túl sok antibiotikum?

Túl sok antibiotikum?

„Itt van az ősz, itt van ujra…”, a gyerekek újra óvodába, iskolába járnak, s az egyre hűvösebb, csapadékosabb időben, egyre többen jelentkeznek a háziorvosnál megfázással, köhögéssel, influenzaszerű megbetegedéssel. A CDC (Centers for Disease Control and Prevention) adatai szerint a fenti tünetekre a háziorvosok jelentős része hajlamos azonnal antibiotikumot felírni, s ennek következtében sokkal több gyermek szed antibiotikumot, mint amennyinek erre valóban szüksége lenne.
Az antibiotikum krízis

Az antibiotikum krízis

Hogyan jutottunk idáig és hogyan tovább? Az elmúlt években sokat hallhattunk az antibiotikum krízisről, sokan úgy gondolják, lassan kifogyunk a hatásos antibiotikumokból, ezáltal képtelenek leszünk kezelni bizonyos fertőzéseket.
A tüdőgyulladás

A tüdőgyulladás

Most a tüdőgyulladásnak csak arról a formájáról írok, amit otthon és nem a kórházban szerezhetünk. Az esetismertetések szinte mindig így kezdődnek: egy késő őszi hónapban, egy téli hónapban, kora tavasszal, stb. Vajon ez véletlen? Koránt sem. Az otthon szerzett tüdőgyulladások többségét még mindig a streptococcusok okozzák.
Hogy állunk az influenzával?

Hogy állunk az influenzával?

Egyre több kérdést kapok azzal kapcsolatban, hogy mi is a helyzet idén az influenzával, illetve mennyire kell tartani attól, hogy a tavalyi H1N1 vírus újra felüti a fejét a világon?
Vírusos gasztroenteritisz - calici járvány

Vírusos gasztroenteritisz - calici járvány

Az elmúlt napokban újra a média középpontjába került a calici vírus, az ÁNTSZ közleménye szerint az ország több részén már járvány alakult ki, többek között kórházakban, óvodákban.
Influenza megelőzés szívünk érdekében

Influenza megelőzés szívünk érdekében

Most, hogy a pandémiás (H1N1) influenza járványt magunk mögött tudhatjuk, joggal bízhatunk abban, hogy az idei járvány sokkal kevésbé lesz drámai, mint tavaly. De ez még nem jelenti azt, hogy nem kell mindent megtennünk annak érdekében, hogy elkerüljük az influenza fertőzést.
Kérdések az influenza elleni oltásról

Kérdések az influenza elleni oltásról

Az elmúlt hetekben számtalan érdeklődő levelet kaptam olvasóimtól, akik az influenza elleni oltásról kérdeztek. Ennek apropóján összeállítottam a legfontosabb kérdéseket és válaszokat a 2010-es vakcináról.
Táplálkozás, immunrendszer

Táplálkozás, immunrendszer

Immunrendszerünk testünk, szervezetünk védőpajzsa, melynek legfontosabb feladata, hogy megóvjon minket a vírusoktól, baktériumoktól és más, betegséget előidéző organizmusoktól. Az immunrendszer egy komplex védelmi rendszer. Vajon mennyiben befolyásolja immunrendszerünk működését az, hogy milyen táplálékokat juttatunk szervezetünkbe?
Torokgyulladás, gyenge immunrendszer?

Torokgyulladás, gyenge immunrendszer?

Torokgyulladás során a beteg érzékeny, kaparó érzést, súlyosabb esetben fájdalmat érez a torkában. A torokgyulladást vírus és baktérium egyaránt okozhatja, de gyakori a betegség azon formája, melyet a streptococcus A baktérium okoz.
Influenza megelőzés

Influenza megelőzés

A legfontosabb, hogy tisztában kell lennünk azzal, hogy az influenza egy meglehetősen komoly betegség, amely súlyosabb esetben kórházi kezelést igényelhet, és ritkább esetben akár a beteg halálát is okozhatja.
Calici vírusfertőzés

Calici vírusfertőzés

12 éve kitartó, már-már háztáji járványunk a calici vírus okozta fertőzés, amire a hirtelen kialakuló émelygés, majd hányás, szinte vele együtt fellépő intenzív hasmenés, hasi fájdalom, majd 24 óra múltán enyhe láz, esetleg hőemelkedés jellemező.
D3, influenza, rák

D3, influenza, rák

Egyre több kutató veszi célkeresztbe a D3 vitamint, az utóbbi 1-2 évben meghökkentő dolgok derültek ki róla.
A biológiai kezelés

A biológiai kezelés

Sokszor találkozunk mostanában ezzel a kifejezéssel, de szinte mindenki mást ért alatta.
D-vitamin vs. H1N1 vírus

D-vitamin vs. H1N1 vírus

Most, hogy az emberek figyelme a H1N1 influenza elleni védekezésre irányult, egyre érdekesebb tanulmányok jelennek meg az influenzajárványok okáról, a betegség megelőzésének lehetőségeiről.
H1N1 védőoltás, megfelelő immunválasz

H1N1 védőoltás, megfelelő immunválasz

Noha az influenza ellen a leghatékonyabb védekezési mód a védőoltás, mégis az esetek mintegy 30%-ában az oltás nem nyújt teljes, hanem csak részleges vagy gyenge védelmet a betegséggel szemben.
D3 hormon

D3 hormon

A híres New England Journal of Medicine szerint a D-vitamin hiány mára világméretűvé vált az emberekben.
Influenza kérdések…

Influenza kérdések…

A H1N1 influenza egyre csak terjed világszerte, számos eltérő információ jelenik meg nap, mint nap a médiában. Próbáljuk meg összeszedni azt, amit biztosan tudunk.
Erős immunrendszer vs. H1N1

Erős immunrendszer vs. H1N1

Tovább folytatódik a H1N1 őrület Magyarországon, a legújabb dezinformáció úgy hangzik, hogy a H1N1 vírus azokra a legveszélyesebb, akiknek erős az immunrendszerük. Erre szokták azt mondani, hogy most már ami sok, az sok!
Immunrendszer

Immunrendszer

Az emberi immunrendszer különböző szervek komplex hálózata. Részt vesz benne a lép, a csontvelő, a mandulák, az adenoid (a torok hátsó falának szövete), és a nyirokrendszer.
Pandémia

Pandémia

Pandémia, influenza járvány, H1N1, sertés influenza, világjárvány, oltóanyag….
Most oltsunk vagy ne oltsunk? – H1N1

Most oltsunk vagy ne oltsunk? – H1N1

Ha leegyszerűsítjük a kérdést, vannak a maradi, kötekedő emberek, akik azt mondják, ne oltsunk és vannak a felvilágosult, kiváló, kiművelt emberfők, akik azt mondják oltani kell. A médiából legalábbis valami hasonló szűrődik át.
Szívbetegség vs. H1N1

Szívbetegség vs. H1N1

Az influenza, így a jelenlegi sertés influenza is növeli a halálos kimenetelű szívinfarktusok előfordulását.
H1N1

H1N1

Tudtuk, hogy így lesz, mert már több ízben megtapasztaltuk, hogy Magyarországon a régi beidegződésekkel szakítani nem lehet.
Sertés vagy Új influenza?

Sertés vagy Új influenza?

Most, amikor tetőzik az influenza pánik, és nyolcvanszor annyi Tamiflu-t vettek pár nap alatt a patikákban, mint egész télen, még egyszer mindenkit arra kérek, gondolkodjon el az alábbiakon.
Csak egy kis pánik?!

Csak egy kis pánik?!

Sokakat bizonyára nyugtalansággal tölt el az, hogy a mexikói sertés influenza vírusnak már több mint százötven halálos áldozata van, és úgy néz ki, a vírus terjedése nem állítható meg.
Megdöbbentő valóság

Megdöbbentő valóság

Semmi sem megdöbbentőbb, mint a valóság. Ki gondolta volna, hogy a világ legnagyobb élőlénye egy mézgomba fajta (Armillaria ostoyae). Nagyobb, mint 1600 focipálya egymásmellé helyezve.
A vírus

A vírus

A vírusokat 1892-ben Dimitrij Ivanovszkij fedezte fel. A szó jelentése méreg.
< > 1. oldal (összesen: 0) Rendezés: