Zöldmedicina

Lúgosító klorofill a SuperGreens italba

Lúgosító klorofill a SuperGreens italba

A klorofill egyrészt antioxidáns, másrészt gyulladáscsökkentő és sebgyógyító tulajdonságokkal rendelkezik. Azonban ennél sokkal több előnyt nyújt a szervezet számára: tisztítja a vért és segít a máj, a belek és emésztőrendszer méregtelenítésében.
Gyógyteák, lúgosító teák

Gyógyteák, lúgosító teák

A teafogyasztásnak évszázadokra, sőt, egyes régiókban évezredekre visszanyúló hagyománya van. Az angolok több száz éve fogyasztják rendszeresen a különleges, főleg fekete teákat, a Távol-Keleten pedig évezredek óta használják a különböző teákat szomjoltásra és bizonyos betegségek gyógyítására. Az alternatív gyógyítók számos teafajtának tulajdonítanak gyógyító hatást. 
Nem értjük egymást: történet  a ginzengről

Nem értjük egymást: történet a ginzengről

A napokban érdekes hír jelent meg egy folyóiratunkban az észak-koreai válsággal kapcsolatban. A szerző arról írt, hogy a koldus, szegény Észak-Korea még ma is tartozik több volt szocialista országnak, így Csehországnak és Magyarországnak is pénzzel. Az észak-koreaiak a szerző szerint a csehek felé fennálló tartozásukat húsz tonna ginzeng gyökér átadásával szerették volna kiegyenlíteni, amit „természetesen” a cseh kormány nem fogadott el (nekünk már semmit nem ajánlottak, csak azt, hogy engedjük el az adósságot).
A tiszta víz csodája

A tiszta víz csodája

Az élet bölcsője a tiszta víz. Azt gondoljuk, hogy mindent tudunk a vízről, de ez távolról sincs így. Ismerjük fizikai jellemzőit. Hát persze. Minden kis iskolás tudja, hogy 0 celsius fokon  megfagy és jéggé válik, de ez nem így van. A valóban tiszta víz, mely semmilyen szennyeződést nem tartalmaz (nincsenek benne jégképző magok) és semmilyen felülettel nem érintkezik (pl. edény falával) az -48 celsius fokon kezd megfagyni.
A gyógynövények szinergizmusa

A gyógynövények szinergizmusa

Szinergizmusról akkor beszélünk, ha a kedvező hatások összeadódnak, illetve a nem kívánt hatások egymást kioltják. Ezért amikor gyógynövényekből készített teakeveréket fogyasztunk, akkor tudnunk kell, hogy egy teakeverék elkészítésekor nem elegendő egy adott növény pontos hatását ismerni, hanem számtalan más tényezőt is figyelembe kell venni.
Lúgosító articsóka

Lúgosító articsóka

A koleszterincsökkentő articsókalevél kivonat. Az articsókát legtöbben az élelmiszerüzletekben kapható zöldségként ismerik és csak kevesen hallottak a gyógyító tulajdonságokkal rendelkező articsóka levélről.  Az articsóka levél kivonatot a szár alján található levelekből készítik, mivel erősebb terápiás hatásúak, mint a bimbók.
Rozmaring – tápanyagbomba és antioxidáns a memória javításáért

Rozmaring – tápanyagbomba és antioxidáns a memória javításáért

Erőteljes illatával, különleges történelmi jelenlétével és szimbolikus jelentőségével a rozmaring tiszteletteljes státuszt szerzett sok kultúrában szerte a világon. Örökségének számottevő részét nyugtató, tápláló és gyógyító tulajdonságainak köszönheti ez a csodálatos gyógynövény, beleértve többek közt memóriajavító és rákmegelőző képességét.
Zsályával az agy egészségéért

Zsályával az agy egészségéért

A zsálya egy csodálatos gyógynövény, ami nem csak levesek, saláták vagy italok ízesítésére alkalmas, de gyulladáscsökkentő és memóriajavító hatása is van. Vizsgálatok során kimutatták, hogy már kis mennyiségű zsálya is jelentősen fokozza az emlékezőtehetséget. 
Lúgosítás időskorban

Lúgosítás időskorban

Az idősebb emberek körében gyakran előforduló izomvesztés nem csupán esztétikai kérdés, hiszen jelentősen növeli az esések és az abból származó csonttörések előfordulását. Általánosságban elmondható, hogy az életkor előre haladtával csökken a test izomtömeg aránya, amin a rendszeres testmozgás sokat segíthet. 
A lúgosító étrend élettani hatásai

A lúgosító étrend élettani hatásai

A vérplazma pH értéke normális körülmények között 7,365 (a tiszta víz pH-ja 7,0). Ezt a 7,365-es értéket a szervezetünk a puffer rendszerei segítségével minden körülmények közt igyekszik biztosítani.
Újévi Köszöntő

Újévi Köszöntő

Megint elmúlt egy év. „Évek szállnak, mint a percek”. Értékrendünket bátran hirdetjük és vállaljuk. Mert az évek során írt tanulmányok, jegyzetek, bár nagyon sok témát felöleltek, valójában mindig csak ugyan arról az egyről szóltak: az értékrendről!
A „halhatatlanság” csodás növényei

A „halhatatlanság” csodás növényei

Nem is gondolnánk, de kertünk telis tele lehet olyan növényekkel, melyeket az alternatív gyógyítók különböző betegségek kezelésére használnak: fertőzések, krónikus gyulladások, degeneratív megbetegedések. Ezek a növények segíthetnek minket a hosszú és egészséges élet elérésében.
TOP 6 lúgosító étel

TOP 6 lúgosító étel

A tipikus modern, gyorséttermi táplálékok olyan savasító összetevőket tartalmaznak, mint a mesterséges édesítők, finomított cukrok, szénhidrátok, transz zsírok, tartósítószerek és genetikailag módosított alapanyagok. Ha ehhez még hozzávesszük a megváltozott környezeti tényezőket, a légszennyezést, a mozgásszegény életmódot, a pszichés stresszt, akkor nem is csodálkozhatunk, hogy egyre több embernél diagnosztizálnak krónikus, degeneratív betegségeket.
Megette már a mai salátáját?

Megette már a mai salátáját?

Minden nap elfogyasztani egy nagy adag, friss zöldségeket tartalmazó salátát valószínűleg az egyik legegészségesebb dolog a világon. Nézzük meg, milyen előnyei lehetnek a saláták rendszeres fogyasztásának.
Cseresznyével a köszvény ellen?

Cseresznyével a köszvény ellen?

Az Arthritis&Rheumatism szaklapban megjelent bostoni tanulmány szerint a cseresznye fogyasztása akár 2 nap alatt 35%-kal csökkentheti a köszvényes roham előfordulását. A kutatás eredményei azt mutatták, hogy a cseresznye vagy cseresznye kivonat fogyasztása rendkívül jótékony hatással bír a köszvényes betegeknél.
Köszvény, a „királyok betegsége”

Köszvény, a „királyok betegsége”

Az elmúlt évtizedben duplájára nőtt azok száma, akik kórházi kezelésre szorultak a „királyok betegsége” miatt, melynek elsősorban az elhízás és a túlzott mértékű alkoholfogyasztás az oka.
Egészség a zöld növények erejével

Egészség a zöld növények erejével

A zöld életmód egyre nagyobb teret hódít magának az új generáció körében. Együnk zöldeket, igyunk zöldeket, járjunk sokat a szabadba, óvjuk meg környezetünket. A modern, zöld életmód lényege, hogy összhangban élünk a természettel, kihasználjuk azt a tömérdek jót, amit számunkra biztosít. A zöld életmód egészséges életet biztosít harmóniában a természettel.
Brokkoli: új fegyver a mellrák ellen

Brokkoli: új fegyver a mellrák ellen

Korábbi tanulmányok azt mutatták, hogy a brokkoliban található szulforafán nevű vegyület fokozza a mellszövetekben egyes enzimek jelenlétét, melyek védelmet nyújthatnak a rákos sejtekkel szemben.
A citrom és társai

A citrom és társai

A citrus flavonoidokat tartalmazó C-vitamin készítményünkről már többször írtam, de ahhoz, hogy megérthessük a jótékony hatások sokaságának a titkát, vizsgáljuk meg kicsit közelebbről a citromot. A citrom őshazája India. Kb. 4000 éve jutott el először Kínába, majd később - és máig tisztázatlan módon - Európába a gyümölcs. Ma Olaszországot tartjuk a citrom hazájának, mivel ott található a legtöbb citromféleség.
Lúgosító zeller

Lúgosító zeller

A lúgosító hatású zellernek számtalan egészségre gyakorolt pozitív tulajdonságát ismerjük, foglaljuk össze, melyek is a legfontosabbak?!
Lúgosító ásványi sók (4pH só)

Lúgosító ásványi sók (4pH só)

A különböző ásványi sók gyógyító célú felhasználása még a modern gyógyszerek kifejlesztése előtti időkre nyúlik vissza. Az ásványi sókat sokan, sok féle betegség tüneteinek enyhítésére használták. A jó minőségű sók, mint a Himalája só, Holt tengeri só, stb. olyan természetes lúgosító vegyületek, melyek bevethetők bizonyos betegségek esetén. 
Lúgosító petrezselyem

Lúgosító petrezselyem

Petrezselyem, a vértisztító szupertáplálék. A zellerfélék családjába tartozó petrezselyem az egyik legnépszerűbb fűszernövény a világon, mely eredetileg Európában és a Közel-Keleten őshonos. Az igazi őshazája a Balkán-félsziget.
Egészséges, lúgosító táplálkozás

Egészséges, lúgosító táplálkozás

Mára tudjuk, hogy a szénhidrátokban, rossz minőségű zsírokban és mesterséges összetevőkben gazdag tipikus gyorséttermi ételek, mint a hamburger, olajban kirántott húsok (vagy csak húsnak látszó képződmények) rendszeres fogyasztása szívbetegséghez, cukorbetegséghez és elhízáshoz vezethet. De szerencsére igaz ennek az ellenkezője is.
SuperGreens és Young pHorever Greens

SuperGreens és Young pHorever Greens

Az elmúlt években Magyarországon is különleges népszerűségnek örvend a dr. Robert Young, amerikai mikrobiológus által kidolgozott lúgosító életmód (melyet „Új Biológia” néven foglalt össze), valamint azok a lúgosító termékek, melyeket annak érdekében fejlesztett ki, hogy megkönnyítse ennek a vadonatúj szemléletnek a gyakorlati megvalósítását.
Lúgosító articsóka

Lúgosító articsóka

Az Észak-Afrikában őshonos articsóka (zöldség és gyógynövény) különleges népszerűségnek örvend Európában, az olasz és francia konyha pótolhatatlan részét képezi, fontos eleme a mediterrán étrendnek.
Klorofill, a „zöld vér”

Klorofill, a „zöld vér”

Klorofill, a „zöld vér” a növényekben a napsugárzás és a klorofill részvételével a széndioxidból (amit mi kilélegzünk) és vízből glükóz (cukor, vagyis energia) és oxigén keletkezik (ami számunkra nélkülözhetetlen az élethez).
pH Miracle Health Retreat

pH Miracle Health Retreat

pH Miracle Health Retreat Hungary Spirit Hotel*****. Május 6 - 13, és Május 13 - 20 (1 hetes turnusokban). Május első heteiben hazánk is otthont ad a Dr. Robert Young világhírű mikrobiológus által kifejlesztett Young pHorever pH Miracle Retreat hétnek. Eme rendkívüli eseményt a Spirit Hotel Thermal Spa***** prémium kategóriás hotelben rendezzük meg, amely a TripAdvisor 2012-es Travelers’ Choice Award listáján a „relaxation & spa” kategóriában bekerült Európa 25 legjobb szállodája közé.
A gyógynövények szimbolikája

A gyógynövények szimbolikája

Ha megtekintünk egy román kori templomot (nem sok van már hazánkban), akkor a kopott freskók egész történeteket mesélnek el a Biblia valamely részletéből. A képek, szobrok kézmozdulatai testtartásai mind-mind szimbolikusak voltak, az akkori emberek számára komoly jelentéssel bírtak.
pH Miracle Greens: 41 növény keverékéből

pH Miracle Greens: 41 növény keverékéből

Lúgosító zöld ital, mely energiával látja el szervezetünket, segít az egészség fenntartásában. dr. Robert Young terméke, mely a SuperGreens lúgosító ital továbbfejlesztett változata. 41 zöld növény keveréke, ultra koncentrált változata, többek között olyanoké, mint a paradicsom, brokkoli, spenót, búzafű, káposzta, stb.
A mediterrán étrend és az egészség megiható?

A mediterrán étrend és az egészség megiható?

Ma az EU-ban a leghosszabb életre az olaszok számíthatnak és ez nem véletlen. Bár modern korunk ott is sokat rombolt az étkezések kultúráján, mégis ők használják a legtöbb zöldséget, olívát étrendjük  mindennapi részeként.
Ceterum censeo...

Ceterum censeo...

Aligha nem a világ öt legjelentősebb tudományos folyóirata közt tartják számon a Cell nevű szaklapot. Nos, a legutóbbi számában a Marck Veldhoen által vezetett kutatócsoport az vizsgálta, hogy a káposzta, a brokkoli és más zöldségek tartalmaznak-e olyan anyagokat a jól ismert vitaminokon és rostokon kívül, amik megmagyarázzák ezen zöldségek jótékony hatásait.
Elektron gazdag, lúgosító leveles kel

Elektron gazdag, lúgosító leveles kel

Az egyetlen változatlan dolog életünkben az állandó változás. Új idők köszöntöttek világunkra, jelenleg 7 milliárd ember és kb. 55 milliárd állat osztozik a Földön és annak javain, táplálékain. Mára az állattenyésztés már szabály szerű termeléssé vált, ami sokszor a minőség rovására megy.
Pszoriázis, pikkelysömör, lúgosítás

Pszoriázis, pikkelysömör, lúgosítás

Két nagy tanulmány szerint a pszoriázis vagy pikkelysömör, mely egy gyulladásos bőrbetegség, megháromszorozza a szívinfarktus és stroke előfordulási gyakoriságát. Ráadásul, ha egy pszoriázisban szenvedő beteg kap infarktust, 26%-kal nagyobb eséllyel hal meg vagy kap később egy újabb infarktust, mint az a beteg, akinél a pikkelysömör nincs jelen.
Lúgosítás, spenót, nitrátok

Lúgosítás, spenót, nitrátok

dr. Robert Young (a lúgosító életmód elméletének kidolgozója) szerint, ha Popey, a spenótevő mesehős valóságos személy lenne, akkor bizonyára azt mondaná: együnk sok spenótot és lúgosítsuk szervezetünket. A zöld, leveles zöldségek ugyanis döntő szerepet töltenek be egészségünk megőrzésében. dr. Robert Young szerint ezt támasztja alá Sally Roman két fiának esete is, akik 1-es típusú cukorbetegségben szenvedtek.
Lúgosító és savasító gyümölcsök

Lúgosító és savasító gyümölcsök

dr. Robert Young amerikai mikrobiológus szerint minden édes gyümölcs savasító hatású és veszélyeztetheti egészségünket. Amikor édes gyümölcsöt eszünk, pl. mangót, a nyálmirigyek azonnal szódabikarbónát kezdenek termelni a szájban, hogy közömbösítsék az édes gyümölcs savasító hatását és növeljék a nyál pH-ját. Az csupán egy tévhit, hogy az édes gyümölcs fogyasztása lúgosító hatású.
Biológiai transzformáció, lúgosítás

Biológiai transzformáció, lúgosítás

dr. Robert Young amerikai mikrobiológus elméletének (Új Biológia, lúgosítás, lúgosító életmód) talán leginkább vitatható része a biológiai transzformációkról szóló fejezet. dr. Young szerint a vörösvértest az elsődleges őssejt, mely képes átalakulni olyan sejtekké, melyekre a szervezetnek szüksége van: bőrsejt, agysejt, izomsejt, májsejt, szívsejt, stb. Ez az állítás az Új Biológia gerincét képezi, s egy most megjelent tanulmány a Nature magazinban megerősíti dr. Young elképzelését.
A lúgosítás hatásai: mire számíthatunk?

A lúgosítás hatásai: mire számíthatunk?

A lúgosítás nem egy kúra, nem egy fogyókúrás program, nem egy közönséges méregtelenítő eljárás, hanem egy életforma. dr. Robert Young mikrobiológus, kutató és biokémikus az elmúlt több mint 30 évét annak szentelte, hogy választ kapjon arra, hogyan működik az emberi szervezet, hogyan érzik jól magukat sejtjeink.
Lúgosítás citrommal?

Lúgosítás citrommal?

Nagyon sok kérdés érkezik hozzánk mostanában a lúgosítással kapcsolatban, az egyik leggyakrabban elhangzott pedig, hogy valóban lehetséges-e citrommal lúgosítani? Tudjuk, hogy a zöldségek többsége lúgosító hatású, azonban ez messze nem igaz az összes gyümölcsre. Ha találomra megkérdeznénk „laikusokat” arról, hogy vajon a citrom lúgosító gyümölcs-e, nagy valószínűséggel a többség válasza az lenne: nem, a citrom inkább savasít. Pedig ez tévedés.
Az eredeti lúgosító SuperGreens a legolcsóbban

Az eredeti lúgosító SuperGreens a legolcsóbban

Az amerikai InnerLight vállalat átmenetileg lehetővé tette azt, hogy már 1db SuperGreens Családi Csomagot is komoly kedvezménnyel, disztribútori áron lehessen megvásárolni. Így a mostani gyenge dollár mellett nagyon kedvező áron lehet hozzájutni a SuperGreens csomagokhoz.
Lúgosító omega 3 zsírsavak, zöldségek és gyümölcsök

Lúgosító omega 3 zsírsavak, zöldségek és gyümölcsök

A Neurology című szaklapban megjelent tanulmány szerint az omega 3 zsírsavakban gazdag ételek, a zöldségek és gyümölcsök fogyasztása csökkentheti a demencia és az Alzheimer-kór kialakulási esélyét. Ezek az ételek szerves részét képezik a sejt szintű lúgosításnak.
Lúgosító zöldségek és gyümölcsök dr. Robert Young ajánlásával

Lúgosító zöldségek és gyümölcsök dr. Robert Young ajánlásával

dr. Robert Young és felesége, Shelley Redford Young több olyan könyv közös szerzője, melynek fókuszában a lúgosítás, a lúgosító táplálkozás áll. dr. Robert Young nem orvos, de rendelkezik doktorátussal, többek között mikrobiológiából. Az elmúlt évtizedekben több mint 10 000 ember vérét analizálta, s ebből a munkából, kutatásból vonta le következtetéseit.
Nyál és vizelet pH

Nyál és vizelet pH

A lúgosító életmód és lúgosítás fontos részét képezi, hogy rendszeresen ellenőrizzük szervezetünk sav-bázis egyensúlyát, melyre bizonyos mérések révén van lehetőségünk. dr. Robert Young az alábbi módszert ajánlja:
Szívbetegség és stroke vs. elsavasodás

Szívbetegség és stroke vs. elsavasodás

dr. Robert Young, az Innerlight termékek (lúgosító SuperGreens) megalkotója legfrissebb tanulmányában arról ír, hogy újabb bizonyítékok támasztják alá, hogy kapcsolat van a szívbetegségek és a stroke kialakulása, valamint a savasító táplálkozás között.
A nagy blamázs

A nagy blamázs

Mikor néhány évvel ezelőtt sikerült megfejteni az emberi genomot, a kutatók nagyon meglepődtek, mert csak mindössze 30 ezer gént találtak, pedig millión felülire számítottak, másrészt kiderült, hogy viszonylag egyszerű növények, mint pl. a rozs, szintén hasonló genomszámmal rendelkeznek.
A takarékos gének „bosszúja”

A takarékos gének „bosszúja”

Az ember evolúciós fejlődése során sokkal többet éhezett, mint amennyi időt jóllakottan pihenhetett. A mindennapi táplálék megszerzése fárasztó, sok fizikai mozgást igénylő folyamat volt (halászat, vadászat, gyűjtögetés), lakhelye az év nagy részében hideg volt és ruházata sem volt „tökéletes”.
A spenót és Popeye

A spenót és Popeye

Közismert a gyermekek körében, hogy Popeye, a tengerész a spenótnak köszönheti hatalmas erejét. Kutatók megpróbáltak utána járni, mi lehet Popeye kedvenc ételének valódi titka? Miért tartalmaz a SuperGreens lúgosító ital is spenótot?
Étrend-kiegészítők, vitaminok és a többiek

Étrend-kiegészítők, vitaminok és a többiek

Manapság rengeteg étrend-kiegészítő terméket találhatunk a piacon, különböző jól csengő nevű cégek és ügynökeik százai, ezrei értékesítik termékeiket. A termékek többségéről azt állítják, hogy csodaszerek, mindenre jók és minden betegséget képesek megelőzni, gyógyítani. Felmerül a kérdés: kinek higgyünk, hogyan tudunk eligazodni a termékek ezen dzsungelében?
Az Aloé

Az Aloé

Sokáig nem akartam írni róla, mert az utóbbi 15 évben annyi valótlan, hibás információ került be a köztudatba az aloékról, hogy ezt a jobb sorsa érdemes növénycsaládot sikerült teljesen lejáratni. Könnyű hatású, mindenre adható szerként jellemezték, pedig már harminc évvel ezelőtt is a tudós halimbai gyógyító esperes, dr. Szalai Miklós is erős hatású szerként tartotta nyilván.
Fogyókúrás módszerek

Fogyókúrás módszerek

A legtöbb diétás, fogyókúrás módszer kissé megkésve a tengerentúlról érkezik hozzánk. Nézzük meg, milyen hatásai lehetnek az egyes fogyókúrás módszereknek.
Újévi köszöntő

Újévi köszöntő

Most az újévben, 2011-ben sem lehet más célunk, mint amit a WHO célként megjelölt, ez pedig az egészség. „Az egészség a teljes fizikális, mentális és szociális jólét állapota, és nem csupán a betegség vagy a fogyatékosság hiánya”.

Savas reflux és a proton pumpa gátló gyógyszerek

Savas reflux és a proton pumpa gátló gyógyszerek

Korunk népbetegségének számít az ún. savas reflux, melynek során a savas gyomortartalom visszajut a nyelőcsőbe, égő érzést okozva és károsítva annak felszínét. A refluxot mindenképpen kezelni kell, mert a nyelőcső ezen savas közegnek kitett része hajlamos lehet kifekélyesedni, ami gyakran csak heggel gyógyul és nyelési nehézséget okozhat a beteg egész életében, de a legrosszabb esetben el is rákosodhat.
Savas reflux, életmódváltás, lúgosítás

Savas reflux, életmódváltás, lúgosítás

Egy frissen publikált tanulmány szerint azok a betegek, akik a savas reflux kellemetlen tüneteitől szenvednek, sokkal többet profitálhatnak az életmódváltásból, mint a gyógyszerek szedéséből.
Köszvény, fruktóz, lúgosítás

Köszvény, fruktóz, lúgosítás

Azoknál a nőknél, akik rendszeresen fogyasztanak magas fruktóz tartalmú italokat, 74%-kal nagyobb valószínűséggel alakul ki köszvény, mint azoknál a nőknél, akik nem fogyasztják az ilyen üdítőket.
Elektron gazdag zöld ételek és italok

Elektron gazdag zöld ételek és italok

dr. Robert Young – az Innerlight lúgosító termékek megalkotója – szerint az elektron gazdag zöld ételek és italok a leghatékonyabb természetes „gyógyítói” olyan betegségeknek, mint a szívbetegség, SM, csontritkulás, artritisz, cukorbetegség, energiahiány, gyomor problémák, IBS, Crohn betegség és számos rákos daganat.

„Szív-hez szóló” ételek

„Szív-hez szóló” ételek

Korunk népbetegségének számítanak a különböző szív-, és érrendszeri eredetű megbetegedések. Éppen ezért különösen fontos szerepe van a megelőzésnek. Nézzük meg, mely ételek támogathatják a szív egészséges működését.
Lúgosító SuperGreens összetevői: a vizitorma

Lúgosító SuperGreens összetevői: a vizitorma

A vízitormát sokszor dekoratív köretként tálalják, pedig már évszázadok óta ismert egészségügyi tulajdonságai vannak. Hippokratész, az orvostudomány atyja, első kórházát egy édesvízi patak mellett hozta létre, hogy kellő mennyiségre tegyen szert a növényből, mert a XVII. századig azt hitték, hogy vértisztító hatása van.
Ami a „pH-csoda” mögött van

Ami a „pH-csoda” mögött van

Mikor az évezred forduló környékén sikerült az emberi genomot megfejteni, a kutatókat hatalmas meglepetés érte. Azt hitték, az emberi DNS-be (örökítő anyagba, ami az ember genetikai programját tartalmazza) több millió gén van kódolva, de kiderült mára, hogy a gének száma csak 20-25 ezer! Ennél több génnel rendelkezik a kukorica is, de még a bormuslicának is 14 000 körüli a génjeinek a száma.
Méregtelenítés, lúgosítás

Méregtelenítés, lúgosítás

Mérgező világban élünk. Olajfinomítók, belső égésű motorok, környezetszennyező erőművek, ivóvizeinket szennyező vegyipari cégek, stb. olyan mérgező vegyületeket juttatnak a környezetbe, melyek fokozatosan bekerülnek szervezetünkbe.
Egyszerű teszt, sok-sok információ

Egyszerű teszt, sok-sok információ

A szájban képződő nyál pH-ját egy egyszerű kis papír csíkkal pár másodperc alatt meg tudjuk mérni. A kapott érték akkor jó, ha a nyál pH-ja 7,5 felett van. De nagyon gyakran mérünk 6-os vagy az alatti pH értékeket is.
A ketogén diéták és az alkohol

A ketogén diéták és az alkohol

A néhai, szerencsére lassan a felejtés homályába vesző Atkins diéta és a ma oly divatos paleolit étrend között egy nagy hasonlóság van. Ez pedig az, hogy mind a kettő ketogén diéta. Mit is jelent ez a fogalom?
Még egyszer a paleolit étrendről

Még egyszer a paleolit étrendről

A paleolit diéta mellett az egyik legerősebbnek tűnő érv az volt, hogy az ember genetikai állománya csak igen lassan változik meg, ezáltal, bár már a kőkorszakot régen magunk mögött hagytuk, ezt génjeink „nem tudják”, így a gének még ahhoz a táplálkozáshoz adaptálódtak, ami néhány tízezer (százezer?) évvel ezelőtt jellemezte étrendünket.
Lúgosítás vs. ADHD

Lúgosítás vs. ADHD

Az ADHD, azaz figyelemhiányos hiperaktivitás zavar egy olyan neurológiai rendellenesség, melynek főbb tünetei lehetnek a figyelemzavar, hiperaktivitás és a feledékenység. De mi köze ennek a lúgosításhoz, lúgosító életmódhoz?
PFO, lúgosítás, dr. Robert Young

PFO, lúgosítás, dr. Robert Young

A foramen ovale egy kis rés, mely a pitvari septumon (a két pitvart választja el) található, feladata, hogy a magzati véráramlást (mivel a tüdők még nem működnek), illetve annak döntő részét a jobb kamara és a tüdő kikerülésével közvetlenül a bal pitvaron át a bal kamrába juttassa.
Most akkor paleolit étrend vagy lúgosítás?

Most akkor paleolit étrend vagy lúgosítás?

Manapság egyre több divatos táplálkozási módszerről hallunk, a legtöbb diéta között azonban komoly átfedés van, de léteznek szélsőséges nézetek is, mint pl. az Atkins-diéta. Véleményem szerint az emberi szervezet számára legideálisabb táplálkozási mód nem divatos, hanem egészséges és hatásos!
Az akvárium hasonlat

Az akvárium hasonlat

dr. Robert Young, a SuperGreens lúgosító termékcsalád megalkotója újabb tanulmányát közöljük szabad fordításban.
Brokkoli vs. őssejtek

Brokkoli vs. őssejtek

A brokkoli egészségre gyakorolt jótékony tulajdonságai korábban is ismertek voltak, ez a jóízű, egészséges és lúgosító zöldség nagy népszerűségnek örvend az emberek többségénél (a SuperGreens por is tartalmazza). Lúgosító mechanizmusán kívül azonban más fontos tulajdonságok is napvilágra kerültek az utóbbi napokban.
Inzulin rezisztencia

Inzulin rezisztencia

Az emberiség egy jelentős részének szervezete rezisztens az inzulinnal szemben, tehát testében az inzulin nem képes lebontani a cukrot.
dr. Robert Young és az ásványi sók

dr. Robert Young és az ásványi sók

dr. Robert Young - a lúgosítás, lúgosító életmód "atyja", a SuperGreens termék megalkotója - szerint igen könnyedén hatalmas hibát követhetünk el szervezetünkkel szemben. Ha nem fogyasztunk mindennap megfelelő mennyiségű lúgosító ásványi anyagot, jelentősen károsíthatjuk szervezetünket. Mégis az emberek 99%-a nem teszi.
Fontos kérdések a lúgosításról

Fontos kérdések a lúgosításról

A következő cikk dr. Robert Young - a lúgosítás, lúgosító életmód "atyja", a SuperGreens termék megalkotója - tanulmányán alapul, annak magyar fordítása kiegészítésekkel. dr. Young szerint nem létezik betegség elsavasodás, túlzott mennyiségű káros sav felhalmozódása nélkül. Nem szenvedhetünk energia hiányban, nem alakulhat ki gyulladás, hurut, fekély, kóros elfajulás savak nélkül. Fontos információk a lúgosítás (SuperGreens használat) folyamatáról.
Lúgosító ételek és lúgosító italok

Lúgosító ételek és lúgosító italok

Lúgosító zöldségek, lúgosító gyümölcsök, lúgosító italok (SuperGreens), lúgosító magvak, gabonák, lúgosító zsírsavak, olajok és egyéb lúgosító ételek.
A zöld atléták

A zöld atléták

Ők bizony nem UFO-k, bár kétségtelenül ma még csodabogaraknak számítanak. Lúgosítanak, lúgosító ételeket és lúgosító italokat (SuperGreens) fogyasztanak, és közben hatékony izomzatot fejlesztenek, egészségesen.
pHlavor Salt Spray

pHlavor Salt Spray

Mi a pHlavor Salt Spray? A pHlavor Salt Spray egy természetes, kiegyensúlyozott, lúgosító sókészítmény, amelyet a Utah állambeli Nagy-sóstóból nyerünk ki. A pHlavor Salt kolloidok formájában tartalmaz minden természetes ásványi anyagot és nyomelemet, amely a sós vízben jelen van, és amelyek a nap sugarain kívül semmilyen hőhatásnak nem voltak kitéve, jelentősen elősegítik a lúgosítás folyamatát (a SuperGreens használata mellett).
Béltisztítás, méregtelenítés, lúgosítás

Béltisztítás, méregtelenítés, lúgosítás

dr. Lerner Péter írása a béltisztítás fontosságáról. Dr. Robert Young (a lúgosítás, lúgosító életmód "atyja", a SuperGreens termékek kifejlesztője) a bélcsatornát „root canal”-nak hívja, ahol a „canal” a kanális, csatorna, a „root” pedig több jelentésű, az idevágó jelentések: eredet, forrás, alapja valaminek.
Cukorbetegség és a vese

Cukorbetegség és a vese

A cukorbetegség és bizonyos vesebetegségek kapcsolata, a lúgosítás, lúgosító életmód (SuperGreens, Green Magma) szerepe cukorbetegségben.
Diabétesz, egészséges táplálkozás

Diabétesz, egészséges táplálkozás

Magyarországon a 20-70 éves korosztály körében végzett felmérés szerint a cukorbetegség gyakorisága 8,65%. A betegek 92%-a II–es típusú diabéteszben szenved.
Elsavasodás vagy acidózis

Elsavasodás vagy acidózis

Mit jelent az elsavasodás vagy acidózis? Milyen következményekkel jár? Megoldást jelent-e az acidózissal szemben a lúgosítás? Elegendő-e a lúgosító ételek és lúgosító italok (SuperGreens) fogyasztása?
Reflux és asztma

Reflux és asztma

Egyre több tanulmány eredménye mutatja azt, hogy szignifikáns kapcsolat van a reflux és az asztma között.
Dr. Robert O. Young Budapesten

Dr. Robert O. Young Budapesten

Dr. Robert O. Young világhírű sejtbiológus, a SuperGreens termékcsalád kifejlesztője, a lúgosítás, lúgosító életmód "atyja" 2010. Március 27-én Budapesten nyilvános szemináriumot tart a cukorbetegségről.
Lúgosítás, de hogyan?

Lúgosítás, de hogyan?

A lúgosítás és lúgosító életmód, mint elmélet kidolgozása dr. Robert Young amerikai biológus (a SuperGreens termék megalkotója) nevéhez fűződik, aki hosszú évek kutatásai során azt tapasztalta, hogy a szervezetben felgyülemlett savak károsítják sejtjeinket, ezáltal rontják életminőségünket, végül betegségek kialakulásához vezetnek.
Vízszűrő kancsó

Vízszűrő kancsó

Miért ne élvezhetnénk a csapvizet? LAICA vízszűrő - a folyadékpótlás gazdaságos és környezettudatos alternatívája. A csapvizet biztonságos fogyasztani, mivel szigorú szabályok szerint kezelik, ill. folyamatosan ellenőrzik a helyi laborokban. Vízszűrő kancsó által szűrt csapvizet közel 30 éve fogyasztanak nap mint nap Európában. A rendszeres használók száma mára megközelíti az 50 milliót.
Vérnyomás problémák

Vérnyomás problémák

Sokáig létezett - még orvosi körökben is - egy nagyon káros tévhit, mely szerint az egészséges vérnyomás az életkor előre haladtával normális körülmények között, folyamatosan nő. Sokan még azt a képletet is ideálisnak tartották, hogy „szisztolés vérnyomás = életkor + 100”.Tehát egy 80 éves ember 180/120-as vérnyomása ideálisnak mondható. Ma már tudjuk, hogy ez nem igaz, azonban valódi jelentőségére csak pár éve döbbentünk rá.
Gyenge immunrendszer, candida

Gyenge immunrendszer, candida

A candida gomba napjainkban nagyon sok ember életét és mindennapjait keseríti meg. A candida esetében nagyon fontos a betegség mielőbbi felismerése és gyors kezelése. A Candida albicans egy élesztőgomba, mely normális esetben jelen van szervezetünkben, együtt él velünk és nem okoz semmilyen panaszt. Ez a kiegyensúlyozott állapot, együttélés azonban csak addig ilyen harmonikus, amíg az immunrendszer megfelelően működik és féken tudja tartani a candidát.
Gyomorégés, reflux betegség

Gyomorégés, reflux betegség

A következő tanulmányban olyan táplálkozási és életviteli tanácsokat olvashat, melyek védik a gyomrot, segítenek megszüntetni a reflux kellemetlen tüneteit. A reflux (latin szó, jelentése: visszaáramlás) betegség lényege, hogy a gyomor tartalma a nyelőcsőbe visszaáramlik. A betegség általában akkor fordul elő, ha a nyelőcső-gyomor határán lévő izom gyenge, és ez által nem zár tökéletesen.
Húgysav

Húgysav

A húgysavról negyven éve még azt gondoltuk, hogy véd a koronária (szív koszorúér) betegségekkel szemben. Aztán minden megváltozott. A hetvenes években több mint ötezer embert vizsgáltak meg és arra keresték a választ, hogy a húgysav érték és a szív-, és érrendszeri halálozás között milyen összefüggés van (NHANES I study)?
Hipertónia - só

Hipertónia - só

A hipertónia, azaz magas vérnyomás és a só kapcsolatáról már sokat írtam korábban. Azt azonban biztosan kevesen tudják, hogy rég elhunyt, nagy írónk Németh László és Szentágothai János akadémikusunk - akit életében többször is jelöltek Nobel díjra – szintén ebben a betegségben szenvedett.
LDL koleszterin

LDL koleszterin

Az LDL az ún. „rossz koleszterin”, melynek alapvető szerepe van a szív-, és érrendszeri betegségek kialakulásában.
Cukorbetegség, lúgosítás II. rész

Cukorbetegség, lúgosítás II. rész

A leggyakoribb anyagcserezavar a cukorbetegség. Amikor a cukorbetegség kialakul, már gyakorlatilag a hasnyálmirigy inzulintermelő sejtjeinek a fele véglegesen elpusztult.
Cukorbetegség, lúgosítás I. rész

Cukorbetegség, lúgosítás I. rész

A cukorbetegség, legyen az I-es vagy éppen II-es típusú, a vér cukor szintjének kóros megnövekedését jelenti, melynek az oka, hogy szervezetünk képtelen előállítani vagy megfelelően felhasználni az inzulint.
D-vitamin vs. szív-, és érrendszeri halálozás

D-vitamin vs. szív-, és érrendszeri halálozás

A Rochester Egyetem (New York, USA) kutatói arra a kérdésre kerestek választ tanulmányukban, hogy vajon van-e összefüggés a szervezetben található D vitamin szint és a szív-, és érrendszeri eredetű halálozás között? Több, mint 15 000 alanyt vizsgáltak.
Újévi köszöntő

Újévi köszöntő

Várható élettartamunk hosszát alapvetően két tényező befolyásolja: az egyik a gének, a másik a környezet.
Lúgosító Super Chlorophyll

Lúgosító Super Chlorophyll

Hihetetlen teljesítmény. Egészségünket egy kötéltáncoshoz hasonlíthatjuk, akinek szüntelenül egyensúlyoznia kell.
Kalcium anyagcsere

Kalcium anyagcsere

Ha manapság a kalciumról beszélünk, akkor reflex-szerűen a legtöbb embernek a csontok és a tej ugrik be. Pedig szembe kell néznünk azzal, hogy a valódi csont erősítés nem a tej és tejtermékek segítségével érhető el.
Ünnepi vétkezés

Ünnepi vétkezés

Legszebb ünnepünk a Karácsony és legvidámabb ünnepünk a Szilveszter sejtjeinket rendkívüli megpróbáltatásnak teszi ki.
D3, influenza, rák

D3, influenza, rák

Egyre több kutató veszi célkeresztbe a D3 vitamint, az utóbbi 1-2 évben meghökkentő dolgok derültek ki róla.
A biológiai kezelés

A biológiai kezelés

Sokszor találkozunk mostanában ezzel a kifejezéssel, de szinte mindenki mást ért alatta.
D-vitamin vs. H1N1 vírus

D-vitamin vs. H1N1 vírus

Most, hogy az emberek figyelme a H1N1 influenza elleni védekezésre irányult, egyre érdekesebb tanulmányok jelennek meg az influenzajárványok okáról, a betegség megelőzésének lehetőségeiről.
H1N1 védőoltás, megfelelő immunválasz

H1N1 védőoltás, megfelelő immunválasz

Noha az influenza ellen a leghatékonyabb védekezési mód a védőoltás, mégis az esetek mintegy 30%-ában az oltás nem nyújt teljes, hanem csak részleges vagy gyenge védelmet a betegséggel szemben.
D3 hormon

D3 hormon

A híres New England Journal of Medicine szerint a D-vitamin hiány mára világméretűvé vált az emberekben.
Zsírokra pedig szükség van!

Zsírokra pedig szükség van!

Ma, amikor minden joghurt, kefir, sajt, stb. büszkén hirdeti magáról, magyarul és angolul, hogy zsírmentes (fat free), nem árt ezt a kérdést közelebbről szemügyre vennünk.
Lúgosítás, csontritkulás

Lúgosítás, csontritkulás

Mi az oka annak, hogy Ázsiában, pl. Japánban a csontritkulás rendkívül ritka, holott a japán emberek alig fogyasztanak kalcium dús tejtermékeket? Mi az oka annak, hogy Amerikában és Nyugat-Európában, ahol az emberek a világon a legtöbb tejterméket fogyasztják, kiemelkedősen magas arányban fordul elő az oszteoporózis, azaz a csontritkulás?
A tökéletes hármas

A tökéletes hármas

Van ma már három olyan kiváló táplálék kiegészítőnk, amik egymással kombinálva a szervezet számára biztosítják a tökéletese egyensúlyt.
Influenza kérdések…

Influenza kérdések…

A H1N1 influenza egyre csak terjed világszerte, számos eltérő információ jelenik meg nap, mint nap a médiában. Próbáljuk meg összeszedni azt, amit biztosan tudunk.
Cukorbetegség és a rák

Cukorbetegség és a rák

Az, hogy a kettestípusú cukorbetegség és a szívinfarktus, valamint a stroke között szoros kapcsolat van, már sokak előtt jól ismert, de az már kevésbé, hogy ez a népbetegség milyen mértékben hajlamosít a rosszindulatú daganatos betegségekre is.
Erős immunrendszer vs. H1N1

Erős immunrendszer vs. H1N1

Tovább folytatódik a H1N1 őrület Magyarországon, a legújabb dezinformáció úgy hangzik, hogy a H1N1 vírus azokra a legveszélyesebb, akiknek erős az immunrendszerük. Erre szokták azt mondani, hogy most már ami sok, az sok!
Amit a Bios Life Slim-ről tudni kell

Amit a Bios Life Slim-ről tudni kell

A szív-, és érrendszeri megbetegedések vonatkozásában a 25 EU tagállam közül az 5. helyen állunk, ami azt jelenti, hogy nálunk kétszer annyian halnak meg ezekben a betegségekben, mint az Unió átlaga.
A 4 só titka

A 4 só titka

Ma egy átlagosan táplálkozó honfitársunk 17g nátrium kloridot (konyhasót) vesz magához naponta. Az ajánlott mennyiség ezzel szemben 4-6g!
Az örök harc végzete

Az örök harc végzete

A mikrobák elleni gyógyszeres terápia (legyenek azok baktériumok vagy gombák) az egyetlen oki terápia napjainkban, mivel antibiotikumaink, gombaölő szereink egyértelműen a mikrobák ellen irányulnak és a saját sejtjeink semmilyen szempontból nem célpontjai a kezelésnek.
Sose halunk meg!

Sose halunk meg!

Legalábbis Koltai Gábor filmjének címe szerint. Ha ezt a sokak által hőn áhított célt el nem is tudjuk elérni, nagyon sokat tehetünk annak érdekében, hogy életünk hosszát megnöveljük, minőségét jelentősen javítsuk.
Most oltsunk vagy ne oltsunk? – H1N1

Most oltsunk vagy ne oltsunk? – H1N1

Ha leegyszerűsítjük a kérdést, vannak a maradi, kötekedő emberek, akik azt mondják, ne oltsunk és vannak a felvilágosult, kiváló, kiművelt emberfők, akik azt mondják oltani kell. A médiából legalábbis valami hasonló szűrődik át.
Papaya, bromelain

Papaya, bromelain

A papaya, mely a dinnye egzotikus változatának tekinthető, nagy mennyiségben tartalmaz béta karotint, mely egy erős antioxidáns, tehát képes közömbösíteni a szervezetre káros szabad gyököket.
Olajfalevél, olíva olaj

Olajfalevél, olíva olaj

Az olajbogyó és az olíva olaj egészségre gyakorolt jótékony hatása már évszázadok óta ismert. Ennek megfelelően a mediterrán világban előszeretettel fogyasztják, de nálunk is egyre népszerűbb.
Pre-, pro-, és szinbiotikumok

Pre-, pro-, és szinbiotikumok

Prebiotikumok, probiotikumok, szinbiotikumok. Manapság nagyon sokat hallunk ezekről a „csodaszerekről”, sokszor úgy tűnik, a csapból is ők folynak.
Szívünk egészsége

Szívünk egészsége

Hogyan tudjuk csökkenteni a szívbetegségek rizikóját, hogyan előzhetjük meg az infarktust, mely a modern világ egyik fő halálozási oka?
Lehulló falevelek

Lehulló falevelek

A bennünk lévő sejtek száma egészen elképesztő: kb. HATSZÁZEZER MILLIÁRD!!!!
Polymeal – a tökéletes táplálék

Polymeal – a tökéletes táplálék

Amikor a kutatók a Polypill kifejlesztésén dolgoztak, akkor az lebegett a szemük előtt, hogy megalkossanak egy olyan készítményt, mely egyszerre hat minden rizikófaktorra: csökkenti a vérnyomást, a koleszterint, gátolja a vérlemezke funkciót, stb. Ez a próbálkozás azonban kudarcba fulladt.
Reflux betegség

Reflux betegség

A reflux betegség előfordulása egyre gyakoribb, modern életvitelünk és táplálkozási szokásaink fájdalmas velejárója.
A vitamin tanulmányok bukása II.

A vitamin tanulmányok bukása II.

A legtöbb szintetikus vitaminkészítmény többet árt az egészségnek, mint használ és teljesen felesleges pénzkidobás a legújabb kutatási eredmények szerint.
Váratlan meglepetés

Váratlan meglepetés

Már évek óta tudjuk, hogy az árpacsíra több ezer enzimet tartalmaz. Ezek közül is kiemelkedik a Szuperoxid Diszmutáz (SOD). Az enzim feladata célba venni a szabad gyököket és elpusztítani azokat.
Allergia

Allergia

Most virágzik idén hatodszor a parlagfű, szidjuk is eleget. Sokan allergiásak rá. De hát mi is az allergia valójában?
Az élet útja, az egészség útja

Az élet útja, az egészség útja

A magasabb rendű növények magja ivaros folyamat eredménye, lehetővé teszi a faj számára a túlélést és az elterjedést. A magban található a fiatal, fejlődésre képes növénykezdemény, a csíra.
Baktérium és vírus teóriák

Baktérium és vírus teóriák

A nem megfelelő táplálkozás és a testmozgás hiánya az infarktus és a stroke kialakulásának valószínűségét nagyon jelentősen megnöveli. De nem csak ezek a tényezők tehetők felelőssé ezekért a betegségekért. A vírusoknak és baktériumoknak is komoly szerepük lehet benne.
A tej élet? Erő? Egészség?

A tej élet? Erő? Egészség?

Nincs nehezebb feladat, mint a megcsontosodott hiedelmekkel történő szembenézés. Az előző cikkemben a csontritkulásról írtam és arról, hogy a tej, sajt fogyasztása egyáltalán nem véd meg ettől a betegségtől, sőt, súlyosbíthatja a tüneteket.
A csontritkulásról

A csontritkulásról

A csontritkulás a hiedelemmel ellentétben mindkét nemet érinti, de kétségtelen, hogy a nőkben gyakoribb az előfordulása. Ma nem győzik eleget hangsúlyozni, hogy a bőséges tejtermék, sajt, stb. fogyasztással eredményesen védekezhetünk a betegség kialakulásával szemben.
Miért pont a csírák?

Miért pont a csírák?

Már korábban írtam arról, hogy a sejtek energetikai erőművei a mitokondriumok. Sejtjeink (de a növényi sejtek is) több száz, néha több ezer mitokondriumot tartalmaznak.
Az éltető víz

Az éltető víz

A víz az élet bölcsője. Testünk víztartalma 50-70%. Éveink előre haladtával testünk egyre kevesebb vizet tartalmaz.
Gyógyító növények

Gyógyító növények

Évezredek óta ismert a gyógynövényekkel, fűszernövényekkel, gombákkal, vagy éppen mézzel való gyógyítás. Napjainkban ezek a módszerek kiegészítői az orvoslásnak.
A rákmegelőzés stratégiája

A rákmegelőzés stratégiája

Ma úgy tudjuk, hogy a rosszindulatú daganatok kialakulásában mintegy 80-90%-ban környezeti tényezők játsszák a főszerepet.[url][/url]
Lúgosítás

Lúgosítás

Minden élőlény, így a növények is hatékony túlélési stratégiát dolgoztak ki. Ez teszi lehetővé, hogy védekezzenek a rájuk támadó baktériumok, vírusok, gombák ellen. Persze a kórokozók is kifejlesztették saját túlélési stratégiájukat.
Power Plants, méregtelenítés

Power Plants, méregtelenítés

A szervezet méregtelenítését a vesék és a máj végzi. Előbbiről korábban már volt szó, most szenteljünk egy kis figyelmet a májnak.
B12 vitamin – egy újabb trójai faló

B12 vitamin – egy újabb trójai faló

Joseph A. Bauer Ph.D. a Bauer Research Foundation igazgatója több mint 10 éve foglalkozik rákkutatással, tanulmányai számos külföldi szaklapban olvashatók.
A vitamin tanulmányok bukása

A vitamin tanulmányok bukása

A The Journal of American Medical Association című lapban publikált tanulmányok arra a megállapításra jutottak, hogy a nagy mennyiségű vitaminszedésnek nincs tumor ellenes vagy daganat megelőző szerepe.
Fogmosással a stroke ellen?

Fogmosással a stroke ellen?

A hagyományos rizikófaktorokkal (magas vérnyomás, koleszterin szint, dohányzás, stb.) az infarktusok és stroke-ok csak 50%-a magyarázható. A fogak és az íny rendszeres tisztítása megelőzheti a szívbetegségek kezdeti tüneteit.
Amit a BROMELAINról tudni kell

Amit a BROMELAINról tudni kell

A bromelain fehérje bontó enzimet 1891-ben izolálták az ananászból. Az érett ananász minden része tartalmazza az enzimet, de legfőképp a szára. Ennek az íze ugyan keserű, de nem mérgező.
Életkilátásaink

Életkilátásaink

A sokszor elátkozott múlt évszázadban az emberek születéskor várható élettartama megduplázódott. (meghaladja a 67 évet!).
Sertés vagy Új influenza?

Sertés vagy Új influenza?

Most, amikor tetőzik az influenza pánik, és nyolcvanszor annyi Tamiflu-t vettek pár nap alatt a patikákban, mint egész télen, még egyszer mindenkit arra kérek, gondolkodjon el az alábbiakon.
Csak egy kis pánik?!

Csak egy kis pánik?!

Sokakat bizonyára nyugtalansággal tölt el az, hogy a mexikói sertés influenza vírusnak már több mint százötven halálos áldozata van, és úgy néz ki, a vírus terjedése nem állítható meg.
A glikémiás index tündöklése és bukása II.

A glikémiás index tündöklése és bukása II.

Legutóbbi cikkemre (A glikémiás index tündöklése és bukása című tanulmányra) meglehetősen sok, eltérő, főként érdeklődő reakció érkezett (e-mailek, telefonhívások), ezért megpróbálom tovább boncolgatni a témát, illetve a már leírtakat más oldalról megvilágítani.
Szemünk fénye...

Szemünk fénye...

A szem ideghártyáját retinának nevezzük. A retina központjában helyezkednek el legsűrűbben a foto-receptorok, ezt a régiót maculának hívják. Mivel itt van a legtöbb receptor, ezért ez az éleslátás helye. A retina legértékesebb része tehát a macula.
Megdöbbentő valóság

Megdöbbentő valóság

Semmi sem megdöbbentőbb, mint a valóság. Ki gondolta volna, hogy a világ legnagyobb élőlénye egy mézgomba fajta (Armillaria ostoyae). Nagyobb, mint 1600 focipálya egymásmellé helyezve.
Egészséges fogyás

Egészséges fogyás

Természetesen az általam felvázolt módszer nem csodaszer, maga a SuperGreens ital sem az. Ahhoz, hogy sikereket érjen el ezzel a módszerrel, pontosan követnie kell az instrukciókat.
A négyes szabály

A négyes szabály

A dr. Robert Young által kifejlesztett módszer egy nagyon szimpatikus matematikai módszerre alapoz. Hány kilótól szeretne megszabadulni? 5-től? 10-től? Netán 20-tól? Akármi is válasza, szorozza meg 4-gyel, ennyi nap alatt érheti el. 10 kilótól szeretne megválni? 40 napra lesz szüksége.
Kérdések a SuperGreens-ről

Kérdések a SuperGreens-ről

Olvasói levelek százai győztek meg arról, hogy nem árt néhány sorban összefoglalni a SuperGreens „zöld ital” használatának alapvető tudnivalóit. Nézzük hát a leggyakoribb kérdéseket…
Klorofill csepp

Klorofill csepp

Az élet fenntartásában fontos szerepet játszanak a porfirinek. Nagy, szerves molekulájuk négyzet alakú és középen lyukas. Ebbe a lyukba fém-atom ülhet be.
A cukorbetegség

A cukorbetegség

A cukorbetegségnek ma három fő formáját különböztetjük meg: az I-es típusú cukorbetegséget, a 1,5 LADA típust, és a II-es típusú cukorbajt.
Modern rákgyógyítás

Modern rákgyógyítás

Egy ember nagyságát azzal is lemérhetjük, hogy hány évig tudja feltartóztatni saját területén a tudomány fejlődését. Ezt a mondatot állítólag Einsteinnel kapcsolatban fogalmazták meg először, aki a kvantummechanikát (melynek kidolgozása Heisenberg nevéhez fűződik) soha nem fogadta el, mondván: „Isten nem kockázik”. Hát, tévedett.
Omega 3-6-9

Omega 3-6-9

Ma már se szeri se száma a különböző omega 3 -6-9 zsírsavakat tartalmazó táplálék kiegészítőknek. De mi a különbség köztük? Melyiket vegyük? Az ördög, mint mindig, most is a részletekben rejlik.
Az elhízásról

Az elhízásról

Az elhízás ma Magyarországon másfél millió embert érint és ezen felül még 2,7 millió ember túlsúlyos. Ha a két számot összeadjuk, akkor majdnem az ország lakosságának fele érintett.
A transzgenetikus növények (GMO) világa

A transzgenetikus növények (GMO) világa

Míg pár cikkel ezelőtt azt írtam, hogy ma a világon kb. 28 millió hektáron termesztenek genetikailag módosított (GMO) növényeket, addig ebben az írásban már egy újabb adat alapján ezt a számot 100 millió hektárra kell módosítanom. Először is vizsgáljuk meg az okokat.
Szilícium

Szilícium

A szilícium a nélkülözhetetlen nyomelem, az oxigén után a földkéreg második leggyakoribb eleme. Egy 70 kg-os emberben azonban csak 1,4g szilícium található. A táplálékkal javasolt napi felvétel 20-40mg.
A zöld tea

A zöld tea

Bodhidharma, akit a csan (japánul zen) buddhizmus első pátriárkájának tartanak - egy barlangban elmélkedve kilenc évig ült a barlang falával szemben és meditált (pi kuan –falnézés).
A hibridcsapda

A hibridcsapda

Amikor vásárolni megyünk és a kirakatban ránk mosolyog a hatalmas piros vagy zöld kaliforniai paprika, a fél almányi paradicsom, a 40 cm-es kígyó uborka, senkinek nem jut eszébe, hogy ezek mind-mind hibridek.
Az öregedési szakasz

Az öregedési szakasz

Az ember életciklusában az embrionális, a juvenilis és a felnőtt fázis után az öregedési fázis következik, amely a halállal végződik.
A vírus

A vírus

A vírusokat 1892-ben Dimitrij Ivanovszkij fedezte fel. A szó jelentése méreg.
A hunzák

A hunzák

A rövid élet titkát mi már megfejtettük. A hunzák azonban ismerik a hosszú élet titkát is.
Betegségügy?

Betegségügy?

Nekem erre nincs sem időm, sem pénzem - olyan sokszor hallottam már ezeket a mondatokat.
Mindjárt megüt a guta!

Mindjárt megüt a guta!

„Mindjárt megüt a guta…” - mondhatja a világ lakosságának a 26%-a, mivel egy 2000-ben készült felmérés szerint a Földön kb. egy milliárd ember szenved magas vérnyomás betegségben. Ezeknek a betegeknek az egyharmada nem tudja, hogy ő magas vérnyomásban szenved, a másik egy harmadának pedig a gyógyszeres kezelés ellenére sem megfelelő a vérnyomása.
Erős, mint a vas?

Erős, mint a vas?

A vas valóban nélkülözhetetlen nyomelem. Mint azt korábban láttuk, az oxigént szállító hemoglobin molekula közepén egy vasatom van, de ezen kívül az izmokban lévő myoglobin, valamint a fehérvérsejtek baktérium és vírusölő enzimrendszerei sem működhetnének vas nélkül.
Nyomelemek

Nyomelemek

Makro elemek, nyomelemek és ultra nyomelemek szerepe a szervezetben. Makro elemek: azokat az elemeket soroljuk ide, amiknek a táplálékban lévő mennyisége eléri a 10-100mg-ot literenként vagy kilogrammonként.
Zsírégetés II.

Zsírégetés II.

A zsírok a legfőbb tartalék tápanyagok, más szerepükre ezen tanulmány keretein belül most nem térünk ki. Valamennyi tartalék tápanyag közül a zsíroknak van a legnagyobb energia tartalmuk: 37kJ/g, a szénhidrátoké csupán: 16,7kJ/g.
Lúgosítás a 168 órában

Lúgosítás a 168 órában

"Érdekes" cikk jelent meg nemrég a 168 órában a lúgosítással kapcsolatban. Néhány szót mindenképpen megér...
A kulcsszó: prevenció

A kulcsszó: prevenció

Globális tendencia a világ fejlett országaiban, hogy az egyre nagyobb ütemben fejlődő orvostudománynak köszönhetően a lakosság születéskor várható élettartama nő.
Ehető földek

Ehető földek

Leginkább a trópusi övezetben élő őslakosságnál figyelték meg, hogy bizonyos földfajtákat étkezési célból elfogyasztanak.
Melyiket válasszam?

Melyiket válasszam?

Az emberi szervezet egy rendkívül bonyolult rendszer, mely évmilliók során csiszolódott, tökéletesedett, s mely folyamatosan változik. Ez a változás azonban nem tud versenyt tartani azzal a változással, mely az utóbbi évtizedekben következett be az emberiség életében, környezetében, táplálkozási szokásaiban.
Kísért a múlt

Kísért a múlt

William Faulkner-t idézve: ”A múlt nem halott, sőt el sem múlt.”
Összeállított csomagok

Összeállított csomagok

Cardio csomag, Emésztést segítő csomag, Immunrendszer erősítő csomag, Influenza és légúti fertőzések elleni csomag, Sportolóknak, testépítőknek javasolt csomag, Anti-tumor csomag
A köszvény

A köszvény

A betegség lényege, hogy húgysav szaporodik fel a szervezetben és az ízületekben tűhegyes kristályok formájában (lerakódik ott), gyakran rohamokban jelentkező, nagy fájdalommal járó gyulladást okoz.
A méz szerepe a gyógyításban

A méz szerepe a gyógyításban

Nyugodtan mondhatjuk, hogy mai világunkban a méz szerepe a gyógyításban elhanyagolható, mivel a méz tömegcikké vált, a fajtamézek szinte ismeretlenek: az emberek az akácméz, selyemfű méz és a vegyes virágmézen kívül nem ismernek több fajtát.
Megelőzhető-e a rák?

Megelőzhető-e a rák?

A legtöbb embert foglalkoztatja a kérdés: vajon megelőzhető-e korunk népbetegsége, a rák?
Zsírégetés

Zsírégetés

Valamennyi tartaléktápanyag közül a zsíroknak van a legnagyobb energia tartalmuk. Láttuk, hogy egy mol cukor lebomlása során 36 ATP képződik, míg ezzel szemben egy mol palmitinsav lebomlása 129 ATP-t eredményez.
Papaya kapszula

Papaya kapszula

Számos papaya tartalmú készítmény van ma forgalomban Magyarországon, de olyan magas enzim tartalommal egyik sem rendelkezik, mint a nálunk kapható termék. 1 kapszula 500 mg papaint, 3 kapszula pedig 50,4 mg papain enzimet tartalmaz.
Utószó helyett

Utószó helyett

Korábban azt írtam, hogy a fák általában mérgezőek, de azért itt is vannak kivételek.
A paradicsom

A paradicsom

A paradicsomot mindenki ismeri, sokan szeretik, de kevesen tudják, hogy nem zöldség, hanem gyümölcs!
Gyógynövények

Gyógynövények

Ejtsünk néhány szót néhány nálunk nem honos gyógynövényről.
Papaya

Papaya

A papaya háromféle emésztő enzimet tartalmaz.
Szálljunk le a magas lóról!

Szálljunk le a magas lóról!

Hányan viccelődtek már azzal, hogy éjfélkor, keresztútnál, teliholdnál szedett növénnyel gyógyítható a nátha, gyulladás, stb.?!
A vadrózsa (csipkebogyó)

A vadrózsa (csipkebogyó)

A vadrózsa egész Európában elterjedt, de előfordul a Közel-Keleten, Észak-Nyugat Afrikában, a Kanári Szigeteken és Madeirán.
Citromfű

Citromfű

A citromfű hazája a mediterráneum, de mostanság nálunk is gyakran előfordul.
A zöld kamutfű és az árpafű

A zöld kamutfű és az árpafű

„Mélységes mély a múltnak kútja” írta Thomas Mann, de még a fáraók koránál is mélyebbre kell mennünk, ha tudni szeretnénk a zöld kamutfű, más néven hatsoros búzafű történetét. Kb. tízezer évvel ezelőtt már Jerikóban és az Eufrátesz menti Mureibit-ben megtalálták az egysoros (alakor), és a kétsoros (tarack) búza megpörkölt magjainak maradványait.
Az áfonya

Az áfonya

A cikk az áfonyáról szól. Két fajtáját különböztetjük meg: a vörös áfonyát és a fekete áfonyát.
A káposzta

A káposzta

Több mint kétezer éve élt egy római szenátor, Cato, akit kortársai ritka kicsinyes, gyűlölködő, fukar embernek tartottak.
Akadémiai orvoslás vs. C.A.M?

Akadémiai orvoslás vs. C.A.M?

Az akadémiai orvoslás és a kiegészítő alternatív orvoslás (Complementary and Alternative Medicine, röviden C.A.M.) szerepe a betegek gyógyításában.
A só

A só

Mindig megmosolygom, mikor az üzletekben tengeri só felirattal árulják a sót. Miért, van másmilyen is?
Alkoholizmus

Alkoholizmus

Ma Magyarországon kb. egymillió nagy ivó, és legalább félmillió alkoholista él.
A döntés

A döntés

Az egészség csak addig magától értetődő, amíg van. Az egészség elvesztése a legrosszabb, ami történhet az emberrel. Visszaszerzése rendkívül drága, fáradtságos, sokszor szenvedésekkel teli és költséges.
Néhány gondolat a gyógyszerekről

Néhány gondolat a gyógyszerekről

Az emberi génállomány 23-25 ezerre tehető. Kb. 3000-re becsülik azoknak a géneknek a számát, melyeket kapcsolatba hozunk ma különböző betegségekkel, és az ő általuk kódolt fehérjéket (melyek lehetnek enzimek, ioncsatornák, receptorok, transzporterek, sejtmembrán és citoplazma alkatrészek) kis molekulákkal – azaz gyógyszerekkel - befolyásolni, végső soron gyógyítani lehet.
A nélkülözhetetlen szelén

A nélkülözhetetlen szelén

A szelén nyomelem, a glutation peroxidáz enzim nélküle nem tud működni, ezáltal a fehérvérsejtek hatékonysága a vírusokkal és egyes baktériumokkal szemben drámai módon lecsökken.
A fákról

A fákról

Shakespeare-t idézni soha nem unalmas, és mindig nagyon tanulságos.
Gombák

Gombák

Eddig még nem beszéltünk a gombákról, pedig több mint 100 000 fajuk ismert.
Polifenolok - szép szín a piros II.

Polifenolok - szép szín a piros II.

Láttuk tehát, hogy a növények az évmilliók során nagyon hatékony védelmi rendszert fejlesztettek ki annak érdekében, hogy megvédjék terméseiket a baktériumoktól, vírusoktól, gombáktól.
Polifenolok - szép szín a piros

Polifenolok - szép szín a piros

Ama bizonyos alma leesése Newton lábai elé alapvető változást indított el a fizikában. Ennek az almának a kései rokona Szentgyörgyi Albert elé esett, és ezzel új fejezet kezdődött a biokémiában és az orvtudományban is.
Ismét a színekről

Ismét a színekről

A klorofill zöld, neve a görög chloros - zöld, és phyllon - levél szavakból ered.
És most néhány szó a vasról

És most néhány szó a vasról

Láttuk, hogy a hem molekula közepén vasatom van, és a hemoglobin, mely egy óriás molekula (67 000 Dalton a molekula súlya) a szervezet oxigén és széndioxid szállításában vesz részt. Négy hem molekulát, azaz 4 db vasatomot tartalmaz.
A Trójai faló

A Trójai faló

Bizony Odüsszeusz nem talált fel semmi újat, amit a biológia már rég ne alkalmazott volna.
A csodálatos magnézium

A csodálatos magnézium

A magnézium az alkáli fémek családjába tartozik, a periódusos rendszer II/a oszlopának a második tagja. Rendszáma 12.
Az Ősz színei

Az Ősz színei

Minden ősszel több millió tonna klorofill bomlik el néhány hét alatt. A bomlás során a molekula elveszti szép zöld színét, a növény kivonja belőle és eltárolja az értékes magnéziumot, ezáltal láthatóvá válnak a levélnek egyéb fontos összetevői. A sárga színt a karotinoidok okozzák, a vörös színért a fenol vegyületek és az antocyanidok a felelősek, ez utóbbiak ilyenkor keletkeznek és vízben igen jól oldódnak.
Régi történet…

Régi történet…

Talán a történet háromezer millió évvel ezelőtt kezdődött. Ekkor jelent meg az az egysejtű - minden növények ősapja -, aki egy klorofill nevű molekula segítségével képessé vált a fotoszintézisre - azaz a napból jövő energia felfogására -, és széndioxid meg víz segítségével energia gazdag cukrok szintézisére.
< > 1. oldal (összesen: 0) Rendezés: